Lütfen bekleyiniz...

Yurt Dışı Eğitim ile Robot Geliştirmek ve Harika Bir Kariyer Artık Daha Mümkün
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurt Dışı Eğitim ile Robot Geliştirmek ve Harika Bir Kariyer Artık Daha Mümkün

Yurt Dışı Eğitim ile Robot Geliştirmek ve Harika Bir Kariyer Artık Daha Mümkün

Yurt dışı eğitim ile birlikte robot geliştiriciliği, robotik teknolojilerde dahabaşarılı olmak, geleceğin bilim insanı olmak, geçmişe nazaran biraz daha kolay. Nasıl sorusuyla karşılıyorsanız sizlere anlatacağımız bir hikayemiz var...

Yaklaşık 6 yıl önce Amerika’da yurt dışı eğitim alan bir lise öğrencisi, robotik teknolojilerle yakından ilgileniyor ve oldukça temel bir kodlama ve algoritma bilgisi var. Lakin, çocuğun lise öğretmenleri ve eğitmenlerin desteği ile birlikte kendi evinde, kendi çapında robot geliştirmeye başlıyor. Başladığı iş, biraz komplike bir iş olarak görülse de; infared teknolojiyle çalışan bir robot kol üretimiydi. Yani, geliştirmeye çalıştığı robot, karşısındakinin vücut ve el hareketlerini algılayarak infared ışınlarla onu taklit edebiliyordu. İşlem basit; çeşitli Java bilgisi, infared teknolojisine yön verebilme (aslında uzaktan kumandalarımızda çalışan basit bir teknoloji) ile çocuğun üzerinde çalıştığı robotik kol tamamlandı.

Bunun ardından kahramanımızın eğitmenleri, danışmanları ve ailesi bu kolun patentinin alınması konusunda ısrarcı olurken, öğrenci şunu tercih etti: bu robot teknolojisini tamamiyle açık kaynak haline getirip, temelinden herkesin faydalanmasının ardından üzerine herkesin bir şeyler, yeni teknolojiler eklemesiydi. Elbette, bu kodların ve robotik kolun patenti alınmadığı için bu işten pek fazla para kazanamadı bu çocuk. Buna karşın, karşısına şunun gibi bir imkan açıldı; bu projesiyle lise bursu kazandı, bu da yetmedi yurt dışı eğitimine devam etti ve üniversiteden de burs kazanmayı başardı. Söylenenlere göre, akademik kariyeri çerçevesinde DARPA gibi kuruluşlara çeşitli robotlar geliştirdi.

Yurt Dışı Eğitim, Robotik Teknolojilere Nasıl Yetkinlik Sağlayacak?

Aslında, robotik teknolojilerini sadece bir nesnel robotlarla algılamamak gerekiyor. Yeni nesil işlemciler, infared teknolojilerinin geliştirilmesi, sürücüsüz otomobillere hayat veren LiDAR teknolojilerine hayat verilmesi, tamamiyle robot teknolojileriyle alakalı bir durum. Dolayısıyla elinizin altında bulunan küçük mühendislik bilgileriyle ve kodlama bilgileriyle geleceğin robotik teknolojilerine yön verebilirsiniz.

Amerika’da Yurt Dışı Eğitim Alırsam Nasıl Bir Gelişimim Olur?

Öncelikle Amerika, eğitim ve öğretim sistemini tamamiyle teknolojiye bağlamış durumda. Gelişen trendler, robot teknolojileri, sürücüsüz otomobiller, veri teknolojileri şu sıralar Amerika’da yurt dışı eğitim görmek isteyenlerin üzeirne odaklandığı konular. Şunu baştan söylemek gerekiyor; Amerika’da yurt dışı eğitim yelpazesi içerisinde direkt olarak kodlama, robotik geliştirme, mühendislik alanlarında eğitim alabileceğiniz herhangi bir dil okulu, yaz okulu veya lise eğitimi yok. Direkt olarak bu alanlar için yurt dışı üniversite eğitimi alabilmek için de çeşitli İngilizce teslerinden ve sınavlarından geçerli bir not almanız gerekiyor. Ancak şu detayı gözden kaçırmayın; Amerika, yurt dışı eğitim için ülkelerine gelen kişileri teknoloji merakı ve yatkınlığı bulundurduğu sürece eğitim alanına kazandırmak istiyor. Amerika’nın bünyesinde yer alan teknoloji şirketleri, çalışanlarının çoğunluğunu uluslar arası öğrencilerden oluşturmayı ve ‘çok uluslu olmayı’ tercih ediyorlar. Eğer teknoloji şirketlerinin ürün lansmanlarını takip ediyorsanız, şirket yetkililerinin Hindistan, Çin, Japonya gibi ülkelerden ve genç nüfuslar olduğunu görmüş olmalısınız.

Dolayısıyla, Amerika’da yurt dışı eğitim alıyorken özellikle lise seviyeside 1 yıllık lise eğitimi alıyorsanız ve gerçekten eliniz yazılıma, kodlamaya, bir şeyler üretmeye yatkınsa ‘ben teknoloji geliştirmek istiyorum’ cümlesi, sizin sihirli anahtarınız olacaktır.

Kanada Yurt Dışı Eğitim İmkanları Nasıl? Kanada’da Lise eğitimi ile Kariyer Yapabilir Miyim?

Kanada, yaşlı nüfusu dolayısıyla öğrenci popülasyonunu yükseltmek isteyen ülkelerin başında geliyor. Üniversite ve lise neslinden gelen genç nüfusun, şirketlere, ekonomiye ve çeşitli lokomotiflere aktarılması konusunda oldukça pozitifler. Dolayısıyla; tıpkı Amerika örneğindeki gibi şu anahtar kelime çok önemli; ‘ben teknoloji geliştirmek istiyorum’

Eklenme Tarihi: 2018-04-19 12:11:38

2018-04-19 09:11:38