Lütfen bekleyiniz...

Yurt Dışı Dil Eğitimi Konusunda Hangi Ülkeler Tavsiye Edilir?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurt Dışı Dil Eğitimi Konusunda Hangi Ülkeler Tavsiye Edilir?

Yurt Dışı Dil Eğitimi Konusunda Hangi Ülkeler Tavsiye Edilir?

Yurt dışı (İngilizce) dil Eğitimi almadan önce seçimlerinizi neye göre şekillendiriyorsunuz? Dil eğitimi konusunda ülke bazında tavsiye alabiliyor musunuz? Taleplerin değişkenliği, yurt dışı dil eğitimi konusunda ‘amiral gemisi’ konumundaki ülkelerin tercih sıralamaları da gün geçtikçe değişiyor. Veliler, genç yetişkinler için üniversite dönemi öncesinde kariyer planlaması yapabilmek adına, en uygun yurt dışı İngilizce eğitimi araştırıyorlar.

Yurt dışı İngilizce eğitimi alanında araştırma yapan kişiler, seçecekleri ülkeleri ilk başta coğrafi konumuna ve yakınlığına göre değerlendiriyor. Araştırma kriterlerinin ikinci sırasında yurt dışı dil eğitimi fiyatları olurken ülkelerin eğitim sistemleri ve eğitim müfredatları listenin 3. sayfasında yer alıyor. Eleme esnasında ülkelerin coğrafi konumu doğru bir kriter olsa da, eğitim müfredatının araştırılması, verilen-sağlanan sertifika ve mektuplar da yurt dışı İngilizce eğitim konusunda tavsiye araştırmalarının ilk sırasında olmalı. Örneğin, Malta dil okulları fiyatları ile, coğrafi konumunun sağladığı çok uluslu öğrenci dokusuyla son yıllarda yükselişe geçen ülkelerden sadece bir tanesi.

İrlanda Yurt Dışı İngilizce Okulu Tavsiye Edilebilir Mi? İrlanda’da Eğitim Nasıl?

Türkiye’de oldukça popüler olan İrlanda yurt dışı İngilizce okulları, özellikle doğa koşulları itibariyle tercih ediliyor. İrlanda’nın İngilizce dil eğitim sistemi, çoklu İngilizce jargonu seçeneği, uluslar arası düzeyde asya ülkeleri tarafından da fazlasıyla tercih edilmesi nedeniyle sosyal-ekonomik-İngilizce dil eğitimi kalitesi üçgeninde iyi bir tavsiye olabilir. İngilizce içerisinde çeşitli şivelere bağlı alternatif diller de öğrenebilirsiniz. Ülkenin lehçe,şive ve ağız konusunda İngilizce dili içerisinde geniş bir yelpazesi var. İrlanda’nın İngilizce eğitim içerisindeki çeşitliliği ile tercih edilebilir olması, ülkenin popülerliğini artırıyor.

İrlanda’da sıklıkla tercih edilen şehirlerin başında, başkenti Dublin var.  Dublin’in yanısıra, Cork City, avrupa’nın en eski şehirlerinden bir tanesi olmasıyla ve bozulmayan tarihi dokusu nedeniyle İrlanda’da İngilizce dil eğitimi almak isteyen kişilerin tercih ettiği şehirlerden bir tanesi. Bu ülkeyi dil okulu çerçevesinde tercih eden kişiler, hem çeşitli futbol kulüplerinin açtığı yaz okulu programlarından faydalanabilir, haftalık 15-20 saatlik İngilizce dil kurslarına katılabilir, ayrıca hazine avı, karaoke geceleri, tarih müzesi gezilerinden oluşan aktivitelere katılabilirler.  

 

Malta İngilizce Eğitimi Nasıl? Malta, Üniversite Çağı Tarafından Tercih Ediliyor.

Malta, İngilizce dil eğitimi için yaz okullarına İspanya’dan, Portekiz’den ve Fransa’dan sık sık öğrenci kabul ediyor.  Tercih alanı ağırlıklı olalrak meslek konusunda bir karara varmış, kafasında girişimcilik planları olan ve üniversite çağına gelmiş öğrenciler tarafından tercih edilir. Üstelik 2,5 saatlik uçuş süresiyle de, Türkiye’den fazlasıyla öğrenci alıyorlar.

Bunun yanısıra Malta’nın bir tatil adası olması nedeniyle açılan İngilizce yaz okulları da gençler tarafından tercih edilir.  Malta yurt dışı İngilizce/ dil okulları biraz daha tatil havasında geçen ve daha çok sosyalleşme üzerine kurulmuş yaz okulları veya dil okullarını içeriyor.

 

 

Kanada, Dil Okulları Tavsiye Kategorisinde ABD’den Daha Popülerleşiyor

Fransızca ve İngilizce dil eğitimi müfredatıyla, Kanada İngilizce dil okulları kategorisinde yoğun olarak tercih edilen ülkelerden bir tanesi. Kanada, uzaklığı ve büyüklüğü nedeniyle yaş ortalaması açısından daha büyük yaş ortalamasındaki katılımcalara hitap eder. Vancouver ve Toronto, Kanada’da en çok talep gören dil okullarına ev sahipliği yapan bölgelerden.

Kanada İngilizce dil okulları programlarında bulunan okullar, eğitimlerini yurtlu kampüslerde gezi ve outdoor aktiviteler eşliğinde geçiyor.  Kanada’da, her seviye İngilizce dil dersleri bulabilirsiniz. Buna ek olarak Kanada’daki dil okulları İngilizce derslerini ortalama 15-20 saat aralığına ayarlamış bulunuyor.  Kanada’da programlar boyunca çeşitli şehir turları, kanyon gezileri, akvaryum ve doğa gezintileri, yetenek, spor ve İngilizce yarışmaları, yıldız gözlem evi ziyaretleri gibi aktivitelere katılabilirler.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-12 15:46:39