Lütfen bekleyiniz...

Yurt Dışı Akademik Eğitim, Dil Eğitimi ve Yaz Kampları: İngiltere Yurt Dışı Master Programları Nasıl?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurt Dışı Akademik Eğitim, Dil Eğitimi ve Yaz Kampları: İngiltere Yurt Dışı Master Programları Nasıl?

Yurt Dışı Akademik Eğitim, Dil Eğitimi ve Yaz Kampları: İngiltere Yurt Dışı Master Programları Nasıl?

Yurt dışı akademik eğitim konusunda sesi en gür çıkar ülkelerden bir tanesi şüphesiz ki İngiltere. Yurt dışı master programlarında hem sözel hem de sayısal alanlarda önplanda olan İngiltere master programları, bünyesinde sanat, yöneticilik, girişimciliğe giriş, işletme, tıp, mühendislik gibi alanlarla tercih ediliyor.  Bu detayların yanısıra İngiltere master programları sadece teorik veya uygulamalı dersler üzerinden değil üzerinde durdukları kariyer üzerinden program çiziyorlar ve master programları çerçevesinde eğitimleri kişinin kariyeri ve iş alanı üzerinden sağlıyorlar.  İngiltere master, IT bilimleri, uluslar arası ilişkiler, psikoloji, şirket yönetimi ve gazetecilik alanlarında son yıllarda da yükselmeye devam ediyor.

İngiltere Master Programları Hangi Şehirlerde Var? Hangi Üniversitelerde Master Yapabilirim?

Ülkenin sadece master öğrencileri tarafından tercih edilen çeşitli şehirleri var. İngiltere master programları, geniş sosyal çevresi ve sosyal olanaklarla en çok Liverpool ve Londra’da yerini aldı. Bu şehirlerin yanısıra, daha kuzeyde Edinburgh, Belfast ve Swansea şehirleri, İngiltere’de master için en uygun şehirlerden. Swansea’ye bir parantez açmak gerekirse; bu şehrin 90%’lık kısımı üniversite öğrencilerinden oluşuyor.

Bunlara ek olarak belki de dünyanın en eski üniversitelerine sahip ülkelerden İngiltere, 12. ve 13. yy’dan kalan üniversitelere ve en yenisi 1992’de kurulan üniversitelere ev sahipliği yapıyor.

İngiltere’de master yapabileceğiniz üniversiteler;

Leeds Üniversitesi                                                                                            

Hult International Business School;

Birkbeck Londra Üniversitesi

Kuzey İskoçya Üniversitesi

Nottingham Üniversitesi

Manchester Universitesi

Newcastle Üniversitesi

Sussex Universitesi

Leicester Üniversitesi

İngiltere’de Master Yapmak İçin Başvuru: Başvurular Nasıl ve Şartlar Neler?

Adım adım bakılırsa; önemli 2 detay mezun olunan üniversiteden alınan transkriptin niteliği ve IELTS sınavı doğrultusunda aldığınız başarı puanı. İngiltere Üniversiteleri, master programları için en azından 6.5 puan istiyor. Bu detayları, portfolyo, özgeçmiş, niyet ve akademik mektuplar ve master programlarına çevrim içi başvuru gerekiyor. Bu konuyla ilgili en önemli detaylardan bir tanesi, başvurunuz esnasında master derecesi hakkında detaylı bir bilgilendirme sunmanız gerekiyor. Örneğin ‘Manchester Üniversitesi’nde 1 Yıllık MSc derecesinde tezli Master programı’ gibi bir ifadeyle ne istediğinizi üzerine vurgulayarak belirtmek gerekir. Master derecelerine bakıldığında; MA, MSc, MBA, MEd, MLitt, MEng ve LLM olarak çeşitlenen lisans üstü derecelerden seçim yapabilirsiniz.

 

İngiltere Master Tarihleri Ne Zaman? Başvurular Hangi Tarihte?

Başvurular, zorunlu olarak 6 ay ve daha erken bir dönemde yapılması gerekiyor.  Bu programlar ağırlıklı olarak eylül, ekim, ocak, şubat ayları içerisinde master adaylarına açılıyor.

İngiltere Yurt Dışı Master Programlarına Katılacaklara Tavsiyeler. İngiltere Master Başvuru İçin Hangi Adımlardan Geçmeliyim?

Master yapma kararını aldığınızda, mutlaka İngilizce Üniversiteleri için yeterliliğinizi test etmeniz gerekiyor. Öncelikle IELTS, TOEFL ve CAE gibi çeşitli İngilizce sınavlarının demo versiyonlarını ve hazırlık sınavlarından başarıyla çıkın. Ardından, master öncesi yurt dışı yaz okulu katılımları da, genellikle İngiltere yurt dışı master programları çerçevesinde öğrencilerin uyguladıkları bir yöntem.  Elbette son olarak, seçeceğiniz master programının tezli veya tezsiz bir program olup olmadığından emin olmanız gerekiyor.

Son olarak, İngiltere yurt dışı master programları veya İngiltere’nin eğitim sistemi aşırı dakiklikten geçer. Dolayısıyla her hamleniz, her başvuru ve sonuca yaklaşan her hareketinizin bir zaman karşılığı olmalı. Bununla ilgili olarak, kesinlikle yapmanız gerekenleri oluşturarak birer ‘deadline’ oluşturmanız, sizin için daha faydalı olacaktır.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-13 11:29:30