Lütfen bekleyiniz...

Yükselen Döviz Kuruna Rağmen Yurtdışında Ekonomik Eğitim Seçenekleri
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yükselen Döviz Kuruna Rağmen Yurtdışında Ekonomik Eğitim Seçenekleri

Yükselen Döviz Kuruna Rağmen Yurtdışında Ekonomik Eğitim Seçenekleri

Dolar ve Euro gün geçtikçe artış gösterirken yurtdışı eğitim almak isteyen öğrenci ve veliler, düşük döviz ile yurtdışı eğitim alma yollarını arıyorlar. Bazı ülkeler, kendi dolar ve para politikalarını daha da spesifik olarak yönetmeleri sonucunda biraz daha mantıklı fiyat haritası karşımıza çıkarabilir. Sizler için, yaklaşık 10 bin TL’lik tam nitelikli bir yurtdışı eğitim rehberi hazırladık ve daha fazla detay için York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’yla iletişime geçebilirsiniz.  Öncelikle, düşük döviz ve düşük dolar ile yurtdışı eğitim için bir eğitim bütçesi çıkaralım sizlerle;

Ekonomik Yurtdışı Eğitim Mümkün Mü? Artan Dolar ve Euro Yurtdışı Eğitimi Nasıl Etkiler?

Bir tahminle başlamak gerekiyor. Düşük döviz yurtdışı eğitim ilişkisine girmeden önce şu dengeyi ayarlamakta fayda var; öncelikle yurtdışı eğitim ile yaptığınız her harcamayı planlamanız gerekli. Kasa fişleri ve nüshalar daha iyi bir bütçe planlama sağlarken sürpriz harcamalara da dikkat etmeniz önemle tavsiye edilir. Lakin eğitmenler ve yurtdışı eğitim grupları özellikle genç yaştaki öğrencilere bunun gibi sürpriz harcamaları pek fazla çıkardığı görülmedi. Gezilere ve aktivitelere bakacak olursak; yurtdışı eğitim programlarındaki yaz okullarında, öğrencilere sunulan her etkinlik ücrete dahil olarak işaretlenir. Dolayısıyla bu opsiyon daha çok dil okulları ve akademik yurtdışı eğitim almayı tercih eden kişilere yönelik. Dil eğitimi için bile olsa yeni bir ülkeye gittiğinizde yapacak çok şey ve görecek şey olduğunu bilmenizde fayda var! Gezi yolculuklarınız için yol paranızın, yemek ihtiyacınızın ve ücretli giriş olan yerler varsa buraların da ücretlerinini de önceden planlamanızı öneririz.

Düşük Dolar Kuru ile Yurtdışı Eğitim: Hangi Ülkeler Döviz Açısından Daha Ekonomik ve Uygun?

Yükselen dövize karşın, daha uygun bir döviz oranı ile yurtdışı eğittim programı arıyorsanız, ilk olarak York Yurtdışı Eğitim Danışmanları ilk basamakta sizlere yardımcı olmaya ve en iyisine yönlendirmeye çalışacaklar.  Peki hangi ülkeler, kur bazında Türk lirasına karşın daha uygun bir fiyat oranı çıkarabiliyor?

Kanada Doları: CAD olarak ifade edilen Kanada doları, şu sıralar artan Kanada’da yurtdışı eğitim programlarının tam olarak özeti. Dolar, sterlin, pound ya da euro’ya nazaran daha uygun bir parite sunan Kanada doları, yurtdışı eğitim planlamasındaki kişileri cezbeden fiyat oranlarına sahip.  Örnek vermek gerekirse; 1 CAD, 3,58 TL’ye eşit. Yani USD’ye nazaran 1TL’lik fark söz konusu. 

Kanada’da Kanada Doları ile Uygun Yurtdışı Eğitim Programları

Kanada’da, bir yaz okulu programı 3 haftalık olarak fiyatlandırıldığında 8 bin TL’lik bir fatura detayı karşınıza çıkacak. Lakin, euro ile işlem gören ülkelerde yurtdışı eğitim programlarına katıldığınız takdirde bu fiyat 12 bin TL’lik bir fiyata çıkar, bir diğer taraftan Amerika yurtdışı eğitim faturası da 10 bin TL’yi biraz daha geçecektir. : 17 Haziran- 05 Ağustos arasında 1-8 haftalık dönemler şeklinde haftalık 2140 CAD-- Konaklamasız aktiveteli program, haftalık 960 CAD-- Konaklamasız aktivitesiz programın da haftalık 520 CAD olarak özetleyebiliriz.

Benzer bir örnek de yetişkinlere yönelik gerçekleştirilen Kanada dil okulları ile verilebilir.

Kanada’da Ekonomik Dolar Kurundan Dil Okulları

En yüksek Kanada dil okulları, yaklaşık haftalık 215 CAD ile fiyatlandırıldı. Şu şekilde örneklendirebiliriz: 4 haftalık bir Kanada dil okulu fiyatları 860 CAD olarak fiyatlandırılacak. 860 CAD ise, TL’ye çevrildiğinde 3.119 TL’lik bir fiyatlandırma çıkacaktır. Program dahilinde CN Towers, Black Creek Pioneer Village, Ontario Parliament, Niagara Şelalesi, Ontario Müzesi ve Toronto Hayvanat Bahçesine eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Programa katılan öğrenciler düzenlenen yetenek şovları, film geceleri, bowling, spor yarışmaları gibi daha birçok aktiviteye katılma imkanı bulurlar.

Amerika’da Yurtdışı Eğitim Fiyatları: Döviz Kuru Orantılı Fiyatlar

Çocuklar için gerçekleştirilen Amerika yaz okulları, yurtdışı eğitim kategorisinde USD olarak fiyatlandırılıyor ve bilindiği üzre, 22 Mayıs 2018 günü itibariyle dolar fiyatı 4,60’ı geçti. Lakin bu yazı ile yine 10 bin TL’lik bandı geçmeden sizlere uygun, düşük döviz oranı sağlayan yurtıdşı eğitim fiyatı örneklendireceğiz.

Miami’deki bir Amerika yurtdışı eğitim programı, çocuklara yönelik yaz okulları sunuyor. Hafta bazında 877 dolarlık bir fatura çıkarıyor. Haftalık ücret bazında bu fiyat, 1 aylık bir paket ile birlikte 12 bin TL’ye denk geliyor. : Program dahilinde Jungle Island, Water Park, Flamingo Park, Miami Seaquarium, Everglades ve Botanik bahçelerine eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Programa katılan öğrenciler sinema geceleri, spor yarışmaları, bovling havuz yarışmaları gibi daha birçok aktiviteden yararlanma imkanı bulurlar. Bu ücret kategorisine dahil olan hizmetler ise; : Sigorta, kayıt ücreti, tüm öğünler, tüm geziler ve aktiviteler için bilet, transfer ve yemek, eğitim materyelleri, kurs bitimi sertifika olarak belirtiliyor. Yazın ve kışın düzenlenen programa yıl boyunca katılım sağlanabiliyor. Haftalık: 877 $ ---- Aktivitesiz program ise,haftalık 449 $

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-23 18:23:16

2018-05-23 15:23:16