Lütfen bekleyiniz...

YouTube’ta Abone Sayısı İngilizce ile Nasıl Artırılır? Milyonlarca Takipçi İçin Yaz Okulları!
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

YouTube’ta Abone Sayısı İngilizce ile Nasıl Artırılır? Milyonlarca Takipçi İçin Yaz Okulları!

YouTube’ta Abone Sayısı İngilizce ile Nasıl Artırılır? Milyonlarca Takipçi İçin Yaz Okulları!

12 yıl öncesinde Google’a satılan YouTube, çağımızın en geniş podcast ve yayın platformu haline geldi. İşin bu kadar ciddileşmesindeki en büyük etken şüphesiz ki kullanıcıların hem İngilizce hem de kendil dillerinde gerçekleştirdiği yayınlar oldu. Günümüz internet aleminin içinde oyuncular, sporcular sadece bir çeşit vlog çekmesinin yanısıra iş daha fazla ekonomiye dayandı ve sektör haline geldi. Biraz şaşırtıcı gelebilir lakin şöyle bir ayrıntı var; YouTube üzerinde en fazla video yayınlayan, Google Partners seviyesinde YouTube’tan para kazanılan medyacılar ve gazeteciler oldu. Özellikle son senelerde yaptığı güncellemeler ve içerik sağlayıcılara finansal desteğin önünü açmasıyla YouTube, içerik açısından yoğunluk, hacim ve detay bazında farklı internet platformlarını geride bırakıyor. Üstelik açık ara.

Amerika Yaz Okulları ve İsviçre Yaz Okulları, Öğrencilere YouTube’u Öğretiyor!

Buna karşın; YouTube sektörüne dair eğitimler de artış göstermeye başladı, Amerika ve İsviçre dahil pekçok Dijital Medya okulu, yaz okulları çerçevesinde YouTuber’lara veya YouTuber olmk isteyenkişilere  sosyal medya optimizasyonu ile birlikte YouTube için İngilizce dil eğitimi, YouTube için gerekli eğitimleri kapsayan programlar geliştirdiler. Amerika ve İsviçre, YouTube açısından yeni medya sektörüne dair yeni okullarıyla dikkat çekiyor. Zira, YouTube, içerisinde tasarımdan video editörlüğüne kadar  en fazla iş grubunu içinde bulunduran platformlardan birisi.

Yeni medya’da başarının bir anahtarı var; Youtube’da viral olabilmeyi başarmak... Bunun için videolarınızın daha fazla görüntülenmesi ve daha çeşitli ülkeden insanlar tarafından izlenmesi gereklidir. Diğer platformlara nazaran Youtube’da avantajınız, yayılma ve duyulma açısından daha fazla. Zira insanlar okumanın yanısıra izlemek ve dinlemek istiyorlar, tiyatral bir gösteri bekliyorlar, yorulmak istemiyorlar. Yani makale-bloglar ile karşılaştırıldığında videolu blogların citation flow açısından dolaylı olarak daha kayda değer olması ihtimaldir.

YouTube’a getirilen on güncellemeler sayesinde pek çok sosyal medya platformunda içeriğin niceliğine nazaran niteliği önemseniyor. Yani, akıcı bir dil kullanımı, akıcı bir iletişim yönetimi ve aynı zamanda akıcı bir içerik. Youtube’da biraz daha nicelik-nitelik eşitliği olsa da yaz okulları çerçevesinde öğreneceğiniz yeni medya prensipleri, içeriğinizi nitelik açısından daha göze hoş gelir ve daha fazla izlenebilir kılabilir.

Amerika Yaz Okulları ile YouTube’ta Abone Artırmak

Yaz okulları, temelinde çok da fazla İngilizce bilgisi gerektirmiyor. Örnek vermek gerekirse, Amerika yaz okulları arasında yer alan Digital Mediya Academy, begginer ile intermediate seviyeleri arasında eğitim sağlıyor. Yaş ortalaması 6 ile 16 yaş, bazı kurlara 17 ve 18 yaş da katılım sağlayabilir. Programın içerisinde, çeşitli eğitimlerle, sadece YouTube değil, aynı zamanda tamamiyle medya öğretisi kazandırılıyor. Profesyonel seviyede reklam oluşturma, profesyonel seviyede müzik videosu oluşturma, script geliştirme ve kodlama, optimizasyon, video üretimi gibi teknikler öğretiliyor. Elbette tüm bu kurslar İngilizce olarak sizlere aktarılır.

Amerika yaz okulları çerçevesinde eğitim sağlayan Digital Media Academy, mobilize gazetecilikten animasyon üreticiliğine, profesyonel animasyon geliştirilmesine kadar her şey sağlanıyor. Amerika yaz okulları programlarına katılan öğrenciler kısaca, online gazetecilik, dijital yayıncılık, YouTube kanalları bilgisi ve uygulamaları, sosyal paylaşım gibi alanlarda aldıkları teorik ve uygulamalı dersler sayesinde iletişimin çeşitliliği içerisinde yer alan çeşitlilik ile ilgili bilgi ve bilinç sahibi olurlar, kültürel ve toplumsal yaşamı eleştirel bir gözle değerlendirebilirler. Öğrenciler, edindikleri bilgi ve beceriler dolayısıyla , yeni yesil iletişim teknolojilerine hakim nitelikleriyle; online gazetecilik, reklam, mobil pazarlama, sosyal medya gibi iletişim sektöründeki bir çok alanda çalışma olanağı kazanabilirler.

İsviçre’de YouTube İçin Yaz Okulları!

İsviçre’de de YouTube için alabileceğiniz yaz okulları bulunuyor. Çeşitli yaz okulları, sadece İngilizce gramer ve literatür bilgisi değil, kodlama ve tasarım dersleri de sağlıyor. Pekçok İsviçre yaz okulları, İngilizce derslerin yanısıra kodlama eğitimleri, tasarım dersleri ve medya dersleri de sağlıyor. Üstelik kodlama bilgisine de sahip olarak diğer YouTuber’lara nazaran daha avantajlı boyuta geçebilirler.

YouTube’ta Başarılı Bir Abone Sayısı İçin 2 - 3 Dil Bilinmesi Gerekiyor

YouTube ve diğer sosyal platformlarda yayıncı ve kariyer geliştirmek isteyenlerin sürekli yeni trendleri takip etmesi ve kendini eğitim açısından sürekli yenilemesi gerekiyor. Günlük hayatta sürekli çevrimiçi olunarak, videolar geliştirmesi, yeni reklam fikirleri üretmesi, yeni nesil hitap şekillerinin bulunması ve farklı formatlarda içerik geliştirmesi ve yönetmesi ve tüm bunları hızlı bir şekilde yapması gerekiyor. Eğitimcilerin sık sık tekrarladığı Yaşam boyu öğrenme refleksi doğrultusunda kendisini yetiştirdiği sürece başarılı olabilirsiniz. Diğer geliştirmesi gereken önemli bir konu ise başta İngilizce olmak üzere 2-3 yabancı dil öğrenmes gerekiyor.Zira, bilgi çağında ve gittikçe dijitalleşen günümüzde yeni medyanın dili İngilizce’dir ve bu alanda profesyonel kariyer bir kariyer oluşturmak ve geliştirmek isteyen kişinin farklı diller bilmesi rakiplerinden önde olmasını sağlayacaktır.

Son olarak, plugin’ler, çeşitli add-on’lar, video formatları, optimizasyon  çeşitleri gibi keyif kaçıran detaylar da var. Bunun için de, YouTube yayıncılığı veya yeni medya yayıncılığı için muhakkak temel seviyede kodlama bilgisine de ihtiyaç var. Böylece, dünya çapında milyonlarca kaliteli takipçiye ulaşabilirsiniz.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-25 16:51:49