Lütfen bekleyiniz...

YÖKDİL Sınavı Hazırlık İçin Yurtdışı Dil Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

YÖKDİL Sınavı Hazırlık İçin Yurtdışı Dil Okulları

YÖKDİL Sınavı Hazırlık İçin Yurtdışı Dil Okulları

YÖKDİL sınavı için yurtdışı dil okulları tercih edilerek sınavdaki başarı oranınızı artırabilirsiniz. Bununla ilişkili olarak son yıllarda, YÖKDİL sınavına hazırlık süresince özellikle İngiltere dil okulları ve Kanada dil okulları tercih ediliyor. Programlar arasında, akademik İngilizce dil okulları, yoğun İngilizce dil okulları ve aynı zamanda sınav odaklı gerçekleştirilen dil okulu programlarıyla YÖKDİL sınavına hazırlık süreci geçirebilirsiniz.

YÖKDİL Sınavı İçin Hangi Seviye İngilizce Dil Okulu Tercih Etmem Gerekir?

YÖKDİL, sadece akademisyenlere yönelik olmasa da ağırlıklı olarak akademi adayları ya da akademisyeler tarafından tercih ediliyor. Bir çeşit seviye tespit sınavı formatında olmasıyla birlikte, YÖKDİL sınavını bir İngilizce seviye göstergesi olarak da gören, bunun gibi değerlendiren kurum ve kuruluşlar da var. Bizim tavsiyemiz, ilk olarak akademik İngilizce eğitimi konusunda daha başarılı olan İngiltere dil okulları olacaktır. İngiltere’de, sadece TOEFL, IELTS, Cambridge sınavı gibi sınav odaklı dil okulları çalışmaları da yapılıyor ve bu programlarla birlikte direkt olarak sınav odaklı çalışabilirsiniz. Ek olarak; sadece sınav odaklı gerçekleştirilen dil okulu programları değil, yoğun İngilizce dil okulu, yarı yoğun İngilizce dil okulu gibi farklı farklı alternatifleriniz var. Haftada ortalama 20 ile 30 saatlik bir İngilizce kursu, sizlere uygulanacak.

Eğitim sürenizi maksimum verimli olarak geçirebilmeniz için kısa süreli eğitimlerde haftada 25-30 saatlik yoğun programları tercih etmenizi öneriyoruz. Uzun süreli eğitimlerde ise haftada 15-20 saatlik programları tercih edebilirsiniz. İngiltere’de bazı okulların öğleden sonra programları da gerçekleştirilir. Eğitim kalitesi ve kullanılan materyal bakımından sabah programıyla aynı olmakla birlikte öğleden sonra programları sabah programlarına göre %25-30 civarında daha uygun. İngiltere’deki okulların tamamına yakınında IELTS hazırlık ve iş İngilizcesi programları vardır ve bu dersleri seçmeli olarak alabilirsiniz.

YÖKDİL Hazırlık İçin Kaç Saatlik Bir İngilizce Dil Okulu Katılımı Sağlamalı?

İngilizce dil okullarının en kısası 4 haftadan başlayan programları 11 aya kadar uzatma fırsatınız var. Bu tipteki İngilizce kursları sadece öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmekle kalmazlar ;aynı zamanda İngiliz yaşam ve kültürünü deneyimlerle öğrenmelerine de yardımcı olur. İngiltere dil okulu programları çerçevesisnde İngilizce düzeyi düşük olan öğrencilere Genel İngilizce kursu olmak üzere3 ay ve üstü programları öneriyoruz. İngilizce seviyesi yüksek olan öğrenciler ise İngilizcelerini geliştirmek üzere haftada 30 saat olan Yoğun akademik programlara kayıt yaptırabilirler. Bu programlar genellikle dört haftalık programlardan oluşur. Alınan Akademik İngilizce programı öğrenciye İngiltere’de ki akademik kültürü yakından tanımasına yardımcı olur ve onların daha ilk andan itibaren çevrelerine uyum sağlamalarına yönelik eğitim verir.

YÖKDİL Sınavı Hazırlık İçin Kanada Dil Okulu Fiyatları

YÖKDİL sınavı için Kanada dil okulu programlarını da tavsiye edebiliriz. Kanada’nın tercih edilmesindeki öncelikli nedeni elbette Kanada’da eğitim için CAD para birimi kullanılması. Bu tarz akademik sıavlara hazırlık için, ortalama 210 Kanada doları ile 250 Kanada doları tarifesi uygulanır. Elbette Kanada dil okulu için bu fiyatlar, haftalık olarak listelenir ve bazı okullar bu fiyata çeşitli içerikler dahil eder. Örneğin Embassy Toronto Dil Okulu programı, Yeni Başlayanlar için İngilizce, Genel İngilizce, İletişim Becerileri, İş İletişim Becerileri, Akademik Amaçlı İngilizce, Yurt dışında Dil Sömestr Tatili, TOEFL Sınavına hazırlık alanlarında yapılmaktadır. Dersler haftada 20 ve 28 saatlik çalışmalar ile gerçekleştiriliyor. Fiyata dahil olan hizmetler ise; havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, ders kitabı, İngilizce aktivite ve çalışmalar, karşılama etkinliği ve akşam yemeği, sosyal ve kültürel programlar düzenlenir. Kanada’daki sınav hazırlık odaklı hazırlanan yurtdışı eğitim programlarını, tıpkı İngiltere’de olduğu gibi tercih edebilirsidniz. Kanada’da dil eğitimi almanın birçok yönden avantajlı olduğunu yukarıda da belirttir. Bu bölümün en önemli detaylarından biri genel ve yoğun İngilizce programlarının uygulanmasıdır. Genel olarak haftada 20, 25, 30 ve bazı okullarda ise 38 ders olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Öğrenciler kayıt işlemlerini yaptıktan sonra seviye tespit sınavına girip sınıflarını belirlerler. Tabi 4-5 haftalık bir eğitim sonrasında seviyelerini yükselterek başka sınıflara geçiş yapma hakkına sahip olabilirler.

Kanada’da Sınav Hazırlık Kursları ile YÖKDİL’de Başarı Mümkün Mü?

İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin genel olarak tercih ettikleri ve dünya genelinde kabul görülen IELTS ve TOEFL hazırlık kursları Kanada’da sunulan imkanlar arasında yer almaktadır. Öğrenciler bu hizmetten de yararlanabilirler fakat burada önemli bir detayı söylemeden geçmemek gerekiyor, bu eğitim kurslarına katılmak isteyen öğrencilerin en az B2 düzeyinde olmaları gerekiyor. CELTA ve DELTA programları, kendi ülkesinde İngilizce eğitimi görmüş ve uluslararasında eğitici statüsünde olmak isteyen öğretmenlerin sahip olmaları gereken sertifikayı içermektedir. Ülkemizde bu sertifikalar her okulda verilmemektedir. Kanada’da bu hizmetten yararlanarak sertifika sahibi olmak ve uluslararası alanda çalışmak için adım atmak çok daha kolaydır. Kanada’dan bir örnek daha; fazlasıyla tercih edilen ELS’dan... ELS, haftalık 220 CAD olarak değerlendiriliyor. Bünyesinde, çeşitli sınavlara hazırlık kurları gerçekleştirilir.

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-01 11:26:52