Lütfen bekleyiniz...

Yoğun İstek Üzerine; Yurt Dışında Dil Eğitimi Anıları ‘İngiltere’
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yoğun İstek Üzerine; Yurt Dışında Dil Eğitimi Anıları ‘İngiltere’

Yoğun İstek Üzerine; Yurt Dışında Dil Eğitimi Anıları ‘İngiltere’

Öğrencilerimizden bize gelen yurt dışı eğitim deneyimi paylaşımları hızla devam ediyor. Her seferinde seviniyor ve gururlanıyoruz. Çok sevildiğini bildiğimiz için de öğrencilerimizin anılarını sizinle paylaşmaya devam ediyoruz. Çünkü; yurt dışında dil eğitimi hakkında bizden daha fazla deneyime sahipler ve merak edilenleri bizden daha güzel anlatıyorlar.

İngiltere’de Tereddüt EtmedimBen Hasan 20 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. İstanbul’da yaşıyor olmama rağmen Marmaris’te doğduğum için yabancı kültüre hem aşina hem meraklı hem de gezmeyi seven biriyim. Böyle olunca hem gezmek hem de kültürünü daha yakından öğrenmek için ve en önemlisi dilimi geliştirmek için İngiltere’de 2 ay dil okuluna geldim. Bu satırları ise dil okulu için tercih ettiğim şehir olan Brighton’dan yazıyorum.

Danışmanlık firması olarak tercih ettiğim York’a internet aracılığı ile ulaştım. Yaptığım görüşmeler sonucu ihtiyacıma uygun olan okul olarak ELC’de (English Language Centers) karar kıldım. Program olarak genel İngilizce programına katıldım ve konaklama olarak ise aile yanı konaklamayı tercih ettim.

Neden Brighton?Brighton tam bir öğrenci şehri ve burada öğrenci olunca siz de pek çok fırsattan yararlanma şansı buluyorsunuz. Londra’ya sadece 50-55 dakika uzaklıkta sahil kesiminde yer alıyor. İngilizler Brighton için ‘London by the sea’ diyorlar. Gerek dilinizi geliştirmeniz açısından gerekse boş zamanlarınızı değerlendirmeniz için çok iyi bir tercih.

Festivallerin, sanatın, tarihi yerlerin ve gece hayatının canlı olduğu renkli bir şehir. Geri dönmeme 1 hafta var ve İngiltere’de olduğum süre boyunca burada olmaktan hiç sıkılmadım. Sanılanın aksine ciddi sıkıntılar ve problemler yaşamadım. Eğitim için ülkenizden uzaklaşmaktan korkmayın. Dünyada görülecek, deneyimlenecek ve öğrenecek çok fazla şey var.

Yurt dışında dil eğitimi için 2 ay yeterli oldu mu?Brighton da geçirdiğim her saniye dil becerilerimi gelişmem konusunda yardımcı oldu. Dil eğitimi için seçtiğiniz ülke ve şehirden ziyade okul da oldukça önemli. Çünkü İngilizce konuşulan herhangi bir ülkede olmanın sağlayacağı yararlar standarttır. Fakat seçeceğiniz dil okulu size neler katabilir bunu iyi değerlendirmek gerekir. ELC dil okulunu tercih etmiş olmak benim adıma doğru bir karar oldu.

Kaldığım Brighton şehrinde otobüs şoförlerinden market çalışanlarına kadar herkes çok yardımsever. Fakat bu İngiltere’deki herhangi bir şehri seçsem de aynı olurdu sanırım. Bu şehirde gerek okulda gerekse okul dışında dilimi ve kendimi geliştirmek adına bir sürü fırsat buldum. Örneğin British aksanına ilk elden tanıklık edip onca zamandır yanlış telaffuz ettiğim kelimelerin doğru söyleniş şekillerini öğrendim ve kelime haznem inanılmaz gelişti. Fakat tabi ki durum bütünüyle bunu istemeye bağlı…

Bir diğer önemli unsur ise bu uluslararası çevrenin imkanlarından mümkün olduğunca faydalanmak. Burada bir sürü Türk öğrenci gördüm ve neredeyse hepsi kendi ülkelerindeki öğrenciler ile takılıyordu ve sadece Türkçe konuşuyorlardı. Bulunduğum iki ay içinde Kore, Kolombiya, İspanya ve Kamboçya gibi farklı ülkelerden gelen insanlar ile tanıştım. Bu sayede bol bol İngilizce konuştum. Kısacası neden yurt dışında eğitime geldiğinizi unutmayın. İstekli olun ve İngilizce konuşmaktan çekinmeyin.

Hayalini kuran herkesin yurt dışında dil eğitimi almanın ayrıcalığını yaşaması dileğiyle…

 

 

Eklenme Tarihi: 2017-12-05 16:34:27

2017-12-05 13:34:27