Lütfen bekleyiniz...

Yetişkinler İçin Yazın İngilizce Yaz Okulu Programları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yetişkinler İçin Yazın İngilizce Yaz Okulu Programları

Yetişkinler İçin Yazın İngilizce Yaz Okulu Programları

. Yaz okulu programları, aktiviteler ile eğitim içeriklerini bir araya getirmiş olması nedeniyle çok farklı bir kategori ve sadece çocuklar için düzenlenir. Yaz okulu ile dil okulu arasında yaşanan anlam karmaşasını geride bırakmak için bu yazıyı okumanız yeterli.

Yurtdışında Yaz Okulu Programları Neyi Kapsıyor ve Kimler İçin?

Yurtdışında eğitim programlarının en çok tercih edilen programı olan yaz okulu, sadece 8 yaş ile 17 yaş aralığına hitap eden bir eğitim sistemidir. Türkiye’de, üniversitelerin gerçekleştirdiği eğitim programlarının da ‘yaz okulu’ olarak adlandırılması nedeniyle, yurtdışı eğitim almak isteyen yetişkinler, yaz okulu ile dil okulu arasında anlam karmaşası yaşayabiliyorlar. Basit olarak özetlemek gerekirse; yaz okulu programları, çocukların eğlenceleri ile dil eğitimine odaklanan eğitim programlarıdır.

Aileler, okulların kapandığı ve yaz tatilin başladığı dönemde çocuklarının tatillerini daha aktif ve verimli geçirebilmeleri adına yurtdışı yaz okulu programlarını tercih ediyorlar. Sonuç olarak öğrenciler erken yaşta yurtdışı deneyimine sahip olmakla birlikte, farklı kültürleri keşfetmeyi de genç yaşta öğrenirler. Çocuklar, çeşitli ülkelerden arkadaşlıklar edinip, bir yandan dil eğitimi alırken diğer yandan sıradışı bir yaz okulu tecrübesi sahibi olurlar. Erken yaşta kazanılacak bu tecrübe öğrencinin kişisel gelişimi, kendine olan güveni ve olaylara bakış açısını etkilemektedir.

Şimdi, yurtdışı yaz okulu ile yurtdışı dil okulu ayrıntılarını ve farklarını öğrendiğimiz göre, spesifik dil okulu programlarından bahsetmekte fayda var.

Yurtdışı Yaz Okulu Organizasyonları Hangi Ülkelerde Gerçekleştirilir?

8-17 yaş aralığındaki bir çok öğrenci bu deneyimi yaşayabiliyor. Doğumundan bu yana ilk defa  çocuklarından ayrı kalacak anneler, çocuklarının kişisel sorumluluk duygularının gelişmesine fırsat tanımış olacaklar. Bu adım ne kadar erken atıldıysa kazanımları o kadar fazla olacaktır. Amerika, İngiltere, İsviçre, Almanya, Malta, İrlanda ve Kanada olmak üzere birçok ülkede yaz okulu organizasyonları bulunuyor. Evebeynler ve öğrenciler beklenti ve tercihlerine göre istediklerine karar verebilirler.

Asıl Konumuz: Yetişkinler İçin Yurtdışı Eğitim ve Dil Okulu Programları Nedir?

Dil okulu programları, yılın herhangi bir dönemi içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Eylül ayından ağustos ayına kadar çeşitli dönemlerde düzenlenen yurtdışı dil okulu programları, bünyesinde akademik eğitim amaçlı İngilizce dil eğitimini, iş İngilizcesi eğitimini, birebir İngilizce eğitimlerini ve son olarak da çeşitli seminer ve sertifika programlarını kapsıyor. Ağırlıklı olarak Amerika ve Kanada’dan terdcih edilir.

Amerika Dil Okulu Programları Neden Tavsiye Edilir? Ayrıcalığı Nedir?

Amerikan dil okulları, dil eğitimi konusunda üst düzey kaliteye sahiptir. Amerika'da dil eğitimi alırken seçilecek şehir ve programa göre binlerce seçenek sizleri bekliyor. Amerika’da, dil okulu eğitimi almanın yanı sıra, dünya’nın çeşitli ülkesinden farklı kültürleri bir arada görerek vizyonunuzu en üst seviyede geliştirebileceğiniz bir ülke. Amerika’da İngilizcenin en geçerli aksanlarından Amerikan İngilizcesi ile İngilizce öğrenme şansınız var. Ayrıca Amerika’da her bütçe ve ihtiyaca cevap verebilecek çeşitlilikte eğitim olanakları mevcuttur.

Amerika’da Dil Okulu Açısından Hangi Bölge Ön Planda?

Amerika’da dil okulları Amerika’nın bütün bölge ve eyaletlerine dağılmış, kıyı kesimlerde yoğunlaşmıştır. Şehir ve bölge seçimi eğitiminizi etkileyecek en önemli unsurlardan biridir.

Dinamik ve büyük bir metropolde eğitim almak isterseniz New York’u seçebilirsiniz. Ancak yüksek yasam giderlerini ve şehirdeki Amerikalı nüfusun azlığını göz önünde bulundurmalısınız. Chicago ve Washington doğu yakasının daha ekonomik metropolleri arasındadır.

Boston gibi dünyaca ünlü bir öğrenci ve eğitim bölgesinde, Amerika’nın en eski sistemlerinden bir tanesi olan eğitim geleneğini tecrübe edebilirsiniz

Akademik Eğitim Amaçlı İngilizce Dil Okulu Programları Neleri Kapsıyor?

Hangi amaçla İngilizce öğrenmek isterseniz isteyin İngiltere’de kendinize uygun bir program bulabilirsiniz. Sosyal ve akademik amaçlarla veya çalışma hayatı için İngilizce öğrenilebilir.

Genel ve Akademik İngilizce

İs İngilizcesi

Bire bir İngilizce kursları

IELTS / TOEFL hazırlık kursları

Yönetici ve Is İnsanlarına Yönelik programlar

Öğrenciler haftada 15 ya da 20 derslik standart ya da 25 / 30 derslik yoğun programalar katılabilir. Dersler 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda işleniyor.

Birçok okul her pazartesi öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler istedikleri sureyle eğitim alabilir, istedikleri zaman eğitimlerine başlayabilir. Genel İngilizce programlarına başlangıç seviyeden itibaren öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler ilk gün seviye sınavına girerek seviyelerine uygun bir sınıfta eğitime başlarlar

Ayrıca 6 ya da 9 ay gibi uzun surelerle eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik ekonomik paket, akademik sömestr/ yıl programları da vardır. Bu programların başlangıç tarihleri daha seyrek olabilir, eğitim ücretleri standart programlara kıyasla %20 – 30 oranında daha düşüktür.

Nerede Konaklayabilirim?

Konaklamalar da genellikle gideceğiniz okul tarafından tercihleriniz doğrultusunda ayarlanır. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı, yurt ya da öğrenci evleri vardır. Kendinize ve bütçenize en uygun konaklama tipine Atlas danışmanları ile birlikte karar verebilirsiniz.

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-06 14:25:07