Lütfen bekleyiniz...

Yeni Nesil İş Fikirleri: Yurtdışı Eğitim ile Pekiştirebileceğiniz Yeni İş Fikirleri
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yeni Nesil İş Fikirleri: Yurtdışı Eğitim ile Pekiştirebileceğiniz Yeni İş Fikirleri

Yeni Nesil İş Fikirleri: Yurtdışı Eğitim ile Pekiştirebileceğiniz Yeni İş Fikirleri

Yıl 2018, her gün yeni iş fikirleri, girişim fikirleri, düşük sermaye bekleyen yeni nesil iş platformları... Her gün her alanda her türlü yenilik kapıya dayanırken, yurtdışı eğitim platformları da bu duruma ayak uydurmaya başladılar bile! En önemli gelişmeler teknoloji ve bilişim alanında yaşanırken dijital oyun, son kullanıcıya yönelik olmayan kurumsal teknoloji fikirleri, uzay teknolojileri ve enerji fikirleri dikkat çekiyor. Elbette bu alanlara yönelik çeşitli fikirleriniz varsa, bu alanda gerçekleştirilen yurtdışı eğitim programlarıyla daha sağlam iş fikirleri ortaya çıkarabilirsiniz.

İlk olarak yeni nesil iş fikirlerinden bahsederek, ardından da bu iş fikirlerini hangi yurtdışı eğitim programlarıyla pekiştirebileceğinize bir değineceğiz...

Dediğimiz gibi, devir iletişim, sürdürülebilirlik ve teknoloji dönemi. Dolayısıyla listemizin en başında  teknoloji bulunuyor.

  • Veri Madenciliği ve Büyük Data

Data Mining, Big Data olarak karşınıza çıkabilecek bu yeni iş fikri, halihazırda pekçok şirket tarafından uygulanıyor. Google, Apple, Microsoft, Amazon, Dell gibi şirketler büyük veri ve veri madenciliğinden güç kazanırken sadece bu işe, bu alana yönelik şirketler de bulunuyor. Üstelik, bu şirketlerin topladığı veriler ülkelerin hükümetinin belirlenmesinde en büyük rol haline geliyor. Örnek ise, ABD. Yurtdışı Eğitim ile bu durumu pekiştirmek oldukça mümkün, zira Amerika’da çeşitli yaz okulları, dil okulları ve akademik programlar katılımcılara veri ile ilgili pekçok detay konusunda uzmanlaştırabiliyorlar.  Veri Madenciliği, kısaca internet ortamındaki tüm verilerin tek bir platform altında toplanması ve belirli bir alan içerisinde kullanılmasına fayda sağlar. Örneğin, bir şarkıcının Twitter’da kendisine yönelik yorumları incelemek ve gelecekteki adımlarını bu ortamdaki şikayetlere göre belirlemesine fayda sağlayan çeşitli raporlar düzenlenir. Bu raporlarsa veri madenciliğinden faydalanarak hazırlanılır. Ayrıca, sıkç ismini duyduğunuz bitcoin, etherium gibi kripto paralar da veri madenciliğine dayandırılır.

 

  • Küp Uydular

Küp uydular da, teknoloji, kodlama, robotik kodlama, programlama gibi alanlarla oldukça iç içe olan bir alan. Daha çok ticari alanda kullanılan küp uydular amatör uydu programları çerçevesinde tanımlanıyor. Temel olarak 10 cm boyutunda ve 1,33 kg ağırlığında olmalıdır. Tabii ki bu tanımlama katı değildir. Amaca göre daha büyük, farklı uydular da yapılabilmektedir.

Küp uydular iki yolla fırlatma maliyetlerini düşürmektedir. Ağırlıkları az olduğu için, fırlatma amacıyla kullanılan roketlerde az yakıt kullanmak yeterlidir. Çoğu zaman birden fazla uydu gönderilerek maliyet ayrıca azaltılabiliyor. Günümüzde, İTÜ’nün yörüngeye fırlattı iki tane küp uydu vardır. Bu uydularla iletişim alanlarında, GPS teknolojilerinde yani kısacası uzaktan iletişim ve teknolojilerinde iş fikirleri oluşturabilirsiniz.

 Küp uydu tasarımları da farklı farklı olabilmektedir. Elektronik devreleri oldukça küçüktür ve bu nedenle de ışınıma daha duyarlıdır. Küçük olduklarından, çok fazla parçadan oluşmazlar. Genellikle alçak yörüngelere oturtuldukları için, yörünge ömürleri kısa olmaktadır. Bir kaç aydan bir kaç yıla kadar sürelerle yörüngede kaldıktan sonra atmosfere girmektedirler.

 

  • Network Engineering

İşte, yurtdışı eğitim ile çocuklarınıza aşılayacağınız, geleceği parlak kar olasılığı oldukça yüksek hem de freelancer olanaklarıyla oldukça parlak bir iş alanıdır. Amerika yaz okulları programları, çeşitli yurtdışı eğitim programlarıyla network engineering alanına yönelik eğitimler sağlayabiliyor. İş alanı ise oldukça teknik işler; lakin günümüzde Microsoft’undan NASA’sına, bir KOBİ işletmesine kadar her klasmandaki şirketler bir network engineer’a ihtiyaç duyarlar.

Ağ konusundaki fiziksel bağlantılar, 2. Katman ve 3. katman topolojilerini tasarlamak ve uyguluyorlar. Yetmezmiş gibi DNS, DHCP, Firewall, Saldırı Önleme Sistemleri ve Proxy Sunucu desteği tasarlamak ve uygulamakla hükümlüler.

 

Ağ performansı ölçümlerini analiz etmek.Ağ tasarımlarının Servis Seviyesi Anlaşmaları ile uyumlu olmasını sağlamak.Ağ tasarım standartlarına teşvik etmek ve uygulamak.

OSPF, BGP, HSRP, VRRP, Spanning Tree ve Etherchannel gibi teknolojileri tasarlamak ve uygulamak.QOS(Quality of Service – Servis Kalitesi) politikasını tasarlamak ve uygulamak.

Buna ek olarak,  ağ donanımını yükseltmek ve değiştirmek.

Bir nitelikli mühendis olmaları içinse ağ teknolojileri konusunda kusursuz bir teknik bilgiye ek olarak, mükemmel bir ağ mühendisi uygulama için kuruluş kısıtlamaları ve görev tanımlamalarını planlama yeteneğine sahip olmaları gerekiyor. Bu güvenlik onayı, mimarı onay, değişiklik yönetim gereksinimleri, risk yönetim gereksinimleri ve iş kısıtlamalarını içerir.

 

  • I/O ve LiDAR Geliştiriciliği

I/O, yani input ve output geliştiriciliği tekoloji alanında geleceğin mesleği olarak görülse de şimdiden geniş bir faaliyet alanında yer alan bir iş alanıdır. Java, Python ve C++ gibi sık sık aşina olduğumuz teknoloji bilgilerini isteyen I/O geliştiriciliği, tam bir altın değerinde. I/O’larla bir uzay gemisinden sürücüsüz otomobillere kadar her şeyi geliştirebilir ve üretebilirsiniz.

 

  • Sosyal Medya Danışmanlığı

Bu alanın büyümesine dikkat çeken Amerika yaz okulları, programlarına sosyal medyayı da ekleyerek sizleri ve çocuklarınızı sosyal medya alanları hakkında eğitmler sağlıyorlar. Üretiminden pazarlamasına kadar pekçok detayı ile... 400 milyon kullanıcıyı aştı ve pazarlama için Instagram’ı kullanan 100’den fazla çalışanın bulunduğu şirketlerin sayısının 2018 yılında yüzde 60’ları aşması bekleniyor. Instagram’ın artan popülaritesi bir kesin olmasına rağmen, kurumsal alanda tam olarak nasıl kullanıldığına dair fikir yok.

Eklenme Tarihi: 2018-05-04 16:09:27

2018-05-04 13:09:27