Lütfen bekleyiniz...

Yeni Mezunlar İçin Kanada’da Dil Okulu Paketleri
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yeni Mezunlar İçin Kanada’da Dil Okulu Paketleri

Yeni Mezunlar İçin Kanada’da Dil Okulu Paketleri

Liselerinden yeni mezun olan bireyler, Kanada’da dil okulu programlarına katılabilirler. İngilizce gereksinimlerinin çok yüksek olmadığı Kanada dil okulları, sizleri Kanada’da üniversite ve Kanada yüksek lisans programlarına hazırlamakla birlikte düşük seviyede bir İngilizce bilgisine sahipseniz, Kanada dil okulları ile birlikte İngilizcenizi en az 2 seviye artırabilirsiniz. Yoğun programlar çerçevesinde Kanada’da İngilizce dil eğitimi ile en az 4 ya da 5 haftalık dönemler şeklinde, haftada 30 saatlik iyi bir ders yelpazesiyle İngilizceniz gelişecektir.

Kanada Dil Okulu Programları Hangi Yönden Ön Plana Çıkıyor?

Dünyanın en güvenli, eğitim açısından en yüksek segment eğitim müfredatlarını uygulayan ve bununla birlikte farklı dil yelpazelerinin de en yüksek değerlerinde olan ülkelerinden biri olan Kanada, son yıllarda ülkemizde de yurtdışında dil okulu eğitimi almak isteyen öğrencilerin gözdesi konumuna geldi. Son birkaç yıldır BM’nin dünya çapında öğrenciler ve şirketler nezninde yaptığı araştırmalar Kanada’da dil okulu programları için dünyadaki en uygun yer olduğunu ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Elbette, buna farklı kategoriler de eklenebilir.  Yüksek yaşam standartları, güvenli şehirleri, kaliteli İngilizce dil okulları, Amerikan İngilizcesine nazaran daha yalın  İngilizcesi ile dünyanın en önemli ülkelerinden biri olan Kanada’da dil okulu ile eğitim almak, öğrenciler için vazgeçilmez bir seçenek olabiliyor.

Kanada’da İngilizce Dil Eğitimi Ücretleri Ne Kadar?

Kanada, dil okulları ile birlikte yoğun öğrenci katılımlarının olduğu bir ülke olması nedeniyle Kanada halkı yabancı öğrencilere oldukça aşina ve öğrencileri iyi karşılıyorlar. Dolayısıyla dil eğitimi için Kanada’ya giden öğrenciler adaptasyon süreçlerini çok rahat geçirirler. Kanada’da dil eğitimi ile her kültüre ait eğlence, restoran ve etkinlik bulmak gayet mümkün. Ülkede dil eğitimi alan öğrenciler için yasal çalışma izni bulunmamaktadır. Ortalama aylık olarak hesaplayabileceğimiz yaşam giderleri şehre göre değişmekle birlikte konaklama, yeme-içme, ulaşım ve diğer tüm kişisel giderler için aylık yaklaşık 900  CAD gibi bir bütçeye ihtiyacınız olur.

Kanada’da dil okulu programları, sadece Kanada’nın merkezi bölgelerinde değil fazla tanınmayan şehirlerinde de gerçekleştiriliyor. Lakin özellikle farklı çeşitlerde eğitimler için öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen popüler şehirler Vancouver, Toronto ve Fransızca eğitim desteği de sağlayabilen  Montreal gibi büyük şehirler olduğunu söyleyebiliriz. Bu şehirleri ,henüz popüler olarak tanımadığımız Victoria, Halifax  ve Calgary takip ediyor. Bu Kanada şehirleri ile  yaşamak ve çalışmak için dünya kalitesindeki şehirler olarak tanındılar. Dolayısıyla, Vancouver, Montreal gibi bölgelerde alacağınız dil okulu programları ile Kanada’nın iş ekosistemini daha iyi tanıyabileceksiniz. Ayrıca, pek de ismi duyulmayan New Scotland,  Kanada’da dil okulu sonrasında lise eğitimi almak isteyen öğrencilerin şehridir. Quebec eyaleti hem İngilizce hem Fransızcanın konuşulduğu bir eyalettir. Dolayısı ile her iki dili de bu eyalette kullanabilme ve öğrenme şansınız vardır.

Tavsiye Kanada Dil Okulları Hangileri?

Özellikle, yeni mezunlar liselerden mezun oldukları anda İngilizce kalitelerini daha kurumsal ve daha ana dile yakın bir şekilde şekillendirmek istiyorlar. Dolayısıyla, bu kişiler için de sınav odaklı ya da yoğun programlar tavsiye edilir. Tavsiye olarak sunacağınız dil okulları ile Kanada, sizleri akademik sınavlara da oldukça iyi hazırlayacaktır. Ülkede, eğitim olarak dil eğitimlerinde genel İngilizce, yoğun İngilizce gibi alışıla-gelmiş kursların yanı sıra; GRE–GMAT, TOEFL – IETLS sınavları hazırlık programları gibi CELTA, DELTA gibi diploma programları ve iş hayatınıza yönelik iş İngilizcesi, tıp İngilizcesi eğitimleri seçeneklerini bulabilirsiniz. Kanada’da dil eğitimi sonrası sertifika veya diploma programlarına ya da üniversitelerde lisans ya da yüksek lisans programlarına devam edebilirsiniz. Kanada’da seçeceğiniz dil okulu programının lokasyonu, eğitim kalitesi ve öğrencilere sunduğu diğer eğitim ve sosyal imkanları eğitim fiyatlarını etkiler.

Aile Yanı Konaklama İle Yurtta Konaklama Arasındaki Farklılıklar Nedir?

Kanada’da dil okulu katılımcılarının en çok tercih edilen konaklama tipi aile yanı ve yurtta konaklama varyasyonlarıdır. Aile yanı konaklama,  ekonomik olan bir seçenek olmasına karşın aile yanı konaklama konusunda yaş durumunuzu göz önünde bulunduruyoruz. Buna karşın aile yanı konaklama seçeneğinizde aileler ile çocuklar arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi oldukça mühim. Üstelik, ev ortamlarında sadece İngilizce iletişimin zorunluluk olduğu da malumunuz. Aile yanı haricinde tüm şehirlerde her öğrencinin bütçesine sosyal yaşamına uygun konaklama alternatifi sağlanabiliyor. Bununla birlikte okulların yurt konaklaması ve paylaşımlı öğrenci evlerinde konaklama da tercih edilen diğer seçeneklerin içerisinde. Kanada dil okulları bünyesindeki yurtlarda bulunan eğitim görevlileri aynı zamanda iyi bir danışman. Dolayısıyla Kanada’da İngilizce eğitimi sırasında yaşayacağınız sorunsallar açısından direkt yurt içerisinideki yetkililerden yardım isteyebilirsiniz.

Ez cümle; Kanada dil okulu programları ile hangi seviye İngilizce bilgisine sahip olursanız olun 2 ya da 3 seviye atlamış olabilecedksiniz.

Kanada’da Eğitim İçin Vize İşlemleri

Dil okuluna katılım sağlamayı karar verdikten sonra önünüzde sizi bekleyen bir vize süreci var.Bu süreçte York Education Solutions’un uzman danışmanların bilgilerinden  eksiksiz faydalanabileceksiniz .Danışmanlarımız sizi vize başvurusu için gerekli evraklar hakkında bilgilendirecek, vize randevunuzu alacak ve vize formunuzu da doldurabiliyorlar.Sonraki süreçte vize takibiniz danışmanlarımız tarafından tüm detaylarıyla takip ediliyor olacak.

Eklenme Tarihi: 2018-06-21 12:23:45