Lütfen bekleyiniz...

Yeditepe Hazırlık Atlama Hakkında Tüm Merak Edilenler

Yeditepe Hazırlık Atlama Hakkında Tüm Merak Edilenler

 

Yeditepe Hazırlık Sınıfını Atlamak Zor Mu?

 

Yeditepe A1 ,A2, B1 ,B2 kurları Europeanframework alt tabanlı özel bir program izlemektedir. Yeditepe Hazırlık kurunda gördüğünüz dersleri dikkat ile dinlemek ve verilen ödevleri mutlaka anlayarak yapmak gerekiyor. Özellikle kelime ödevlerini anlayarak yapmak önem arz ediyor. Zaten sınav sorularının da buralardan derlendiği biliniyor. Yeditepe Üniversitesi verilen eğitim kalitesi nedeni ile diğer vakıf üniversitelerine oranla biraz daha zor bir sınav sistemine sahiptir. Fakat programlı çalışmak ve ek dersler ile desteklemek geçiş için gereken başarı oranını yakalamakta yardımcı olmaktadır.  Bu noktada York Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilere GÖZETMEN ÖĞRETMEN eşliğinde sistemli ders çalışmak konusunda seçenekler ve alternatif çalışmalar yapmakta, Yeditepe Hazırlık kurlarını, kalmadan geçmenizi garantileyecek bir sistem içinde destek hizmeti sunmaktayız.

 

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Yılı Kolay Mıdır?  

 

Yeditepe Hazırlık yılı, sistemli çalışıldığında dahi sıfırdan başlayan öğrenciler için zorlayıcı bir programa sahiptir. York Eğitim Danışmanlığı olarak, dil kazanım düzeyleri yetersiz olan öğrenciler için ihtiyaç duyulan desteği ihtiyaca yönelik eğitim çalışmalarını uygulayarak tam kapsamlı olarak sunmaktayız. Bu noktada York eğitim koçları, sınavda zorlanacağınız bölümleri öncelikle ele alarak sınav sürecini kolay geçirmenizi ve sınav başarınızı yükseltmeyi amaçlamaktadır.

 

Yeditepe Eğitimcilerinden Alınan Özel Ders Geçmeye Yardımcı Olur Mu?

 

Yeditepe Hazırlık sistemini bilen ve bu konuda deneyime sahip olan kurumları denemek daha yararlı olmaktadır. Yeditepe’de daha önce çalışmış eğitimcilerin Yeditepe Hazırlık kurlarında daha çok yardımcı olabileceği anlamını içermemektedir. Önemli olan Yeditepe Hazırlıkta özel ders veya grup dersi verecek eğitmenin öğrencinin kazanım durumunu analiz ve takip etmesi, bu alanlarda uzman olması ve eğitim çalışmalarını bu yönde hazırlaması gerekmektedir. York Eğitim DanışmanlarıYeditepe Hazırlık sınavlarının güncellemelerini ve ders işleyişlerini takip ederek eğitim desteği sunmaktadırlar.

Yeditepe A1, A2, B1, B2 Kur Derslerini Dinlerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle York Eğitim Danışmanlığı olarak Yeditepe A1, A2, B1, B2 kurlarının sınavlarına planlı olarak eğitim desteği sunmaktayız. Fakat yine de eğitim desteği gören öğrencilerin, derslerine kanalize olup özenle  dinlemesi gerekmektedir. Yeditepe Hazırlık öğrencileri alt yapılarının %50 den fazlasını ders içinde oluşturma şansı bulmaktadırlar. Daha önce İngilizce özel eğitim almamış yada üniversite sınavına çalışırken dil eğitiminden uzaklaşmış öğrencilerin Yeditepe Üniversitesi’ nin yoğun ve akademik hazırlık kurlarını geçebilmeleri için mutlaka uzman bir özel kurumdan hizmet almaları gerekmektedir.

Yeditepe Hazırlıkta Kur Tekrarı Bir Sonraki Dönemi Kolaylaştırır Mı?

Yeditepe Hazırlık’da kur tekrar etmek bir sonraki kuru daha kolay geçebilirim düşüncesinde faydalı olmayacaktır. Sebebi ise her sınavda dinamiği değişen konuların tüm kuru taramasıdır. Bu durumda mevcut bulunduğunuz kurun başka bir alanından düşük not alarak tekrar etmek durumunda kalabilirsiniz. Derslerde konular kolay gözükse bile önemli olan dikkat sorularına cevap vermektir. Bu da sizin konuya ne kadar hakim olduğunuz ile değil bu konu hakkında ne kadar benzer soru çözdüğünüz ile değerlenmektedir. Bu noktada York Eğitim Danışmanlığı olarak  sizi geliştiren eğitim çalışmalarımız esnasında konuları anlamlandırdıktan sonra o konu üzerine hazırlanmış sayısız benzer soru tipini kullanarak egzersiz yapmanızı sağlamaktayız.

 

Yeditepe Hazırlık Yaz Okulu Var Mıdır?

 

Her sene akademik takvimde açıklanan yaz okulu uygulaması 2016’dan itibaren yapılmamaktadır. Fakat yerine Yeditepe Proficiency olarak bilinen yeterlilik sınavına 4 haftalık çalışma kursu düzenlenmektedir. Bu eğitim süreci York Eğitim Merkezinde de mevcut olup 10 haftalık yoğun program halinde verilmektedir. Program sonucunda öğrencilerden %90 başarı elde edilmiştir. Yeditepe B1, B2 ve A1, A2 öğrencileri bu çalışmalara bahar döneminden başladıkları takdirde başarı oranları artmaktadır. York Eğitim Danışmanlığı olarak bu süreçte öğrencilerin fakülteye geçme imkanlarını şansa bırakmadan 8-10 hafta arasında değişen eğitim çalışmaları ile gerçekleştirmeyi amaçlamaktayız.

 

Yeditepe Proficiency Sınavı Nedir?

 

Kur sınavlarına oranla daha zor fakat geçildiği takdirde fakültenize direk geçmeye hak sağlayan sınavdır ve  A1, A2, B1, B2 öğrencilerinden hepsi katılabilmektedirler.
Yeditepe Proficiency sınav ayrıntılarına şu linkten ulaşabilirsiniz;
http://www.yorkyeditepe.com/yeditepe_universitesi_Proficiency.htm
 Örnek sınav;
http://www.yorkyeditepe.com/Soru/York_Yeditepe_Proficiency_Kuru_Sinavi_Sorulari_%2001.pdf

 

Her Kur Öğrencisi Yeditepe Proficiency Sınavına Girebilir Mi?

 

Girebilir fakat Yeditepe A1-A2 öğrencilerinin bu sınavı geçmesi oldukça zordur. Katılım sağlayacak öğrencinin en az B1 seviyesini görmesi önerilmektedir. Geçmiş dönemlerde A1-A2 öğrencileri Profiency sınavında başarı göstermişlerdir. Fakat York Eğitim Danışmanlığı olarak tavsiyemiz bahar döneminden itibaren hazırlık yapmak ve destek almaya başlamak doğrultusundadır. York Eğitim Danışmanlığı olarak gerçekleştirdiğimiz etütler sayesinde B1 seviyesi tabanını A1, A2 öğrencileri için preprof olarak adlanlandırdığımız eğitim ile denkleştirmekteyiz.

 

Yeditepe Hazırlıkta 2. Senem Hala B1 Kurundayım Fakülteye Nasıl Geçebilirim?

 

Eylül döneminde yapılan Yeditepe Proficiency sınavına girerek geçmek mümkündür. Devamlı kur tekrar etmenin hiçbir getirisi olmayacağı gibi Proficiency sınavına 8 haftalık çalışma ile diğer dönemi beklemeden direk geçme hakkına sahip olabilirsiniz. Aynı tavsiye B1 öğrencileri için de geçerlidir. B2 kurunu direk atlayıp Proficiency vererek fakülteye geçmeniz mümkündür.

 

York Dil Eğitimine Katılan Öğrenciler Hazırlığı Neden Atlıyor?

 

2012 yılından beri Yeditepe’nin Hazırlık Atlama sistemini bilen hocalarımız ile gerçekleştirilen tam donanımlı danışmanlık hizmeti ve en önemlisi disiplinli çalışma düzeninden dolayı öğrencilerimiz fakülteye ailelerine de büyük bir katkı sağlayarak dönem kaybetmeden geçmişlerdir. Bir çok kez sorulan soruları nereden biliyorsunuz gibi spekülasyonlarla GERÇEK DIŞI bir akış yaratan öğrencilere cevabımız 2500 den fazla soru ve 20 den fazla writing konusu çalışan öğrencilerimizin benzer sorularla karşılaşmasının çok da sürpriz olmadığı gerçeğidir.

 

Yeditepe Hazırlık Sınav Soruları Hep Aynı Mıdır?

 

Yeditepe Prociency sınavı için teknik değişikliği olmasa da Yeditepe Hazırlık kurları içerisinde döneme bağlı soru teknik değişiklikleri olmaktadır. Fakat sınav soruları konu ve hedef olarak aynı dil yeterlilik alanlarını ölçmektedir. Bir başka senede benzer sorular teknik olarak mevcut olabilmektedir.

 

Yeditepe Hazırlığı Geçemeyen Öğrenciler Hangi Üniversitelere Gittiler? Memnunlar Mı?

 

Her öğrencinin dil kazanım yeteneği farklı olduğu için bazı öğrenciler, bir sonraki sene yabancı dil ağırlıklı programa sahip üniversitelerden Türkçe ağırlıkta eğitim yapan üniversitelere geçmişlerdir.. Fakat kampüs hayatı ve sosyal çevrenin kalitesi düşünüldüğünde bir çok öğrenci hazırlığı çalışıp fakülteye geçmeyi tercih etmeleri gerektiğine karar vermişlerdir.

 

Yeditepe Hazırlık Seviye Tespit Sınavı Ne Zaman Yapılmaktadır?

 

Yeditepe Hazırlık dil yeterlilik sınavı genellikle kayıt haftası bittikten sonraki hafta içerisinde yapılmaktadır. Yeni öğrencilere kayıt esnasında belirtilmekte ve mevcut öğrencilere de akademik takvimden duyuruda bulunulmaktadır.

 

Yeditepe Hazırlık Proficiency Sınavı Zor Mudur?

 

Yeditepe Proficiency sınavı genel olarak kelime yeterliliği bakımından zorlayıcı bir sınavdır. Bunun dışında dil bilgisi soruları özellikle dikkat gerektiren sorulardan oluşmaktadır. Örnek olarak; eş anlamlı kelimeyi bulma yada boşluğa uygun kelimeyi yerleştirme gibi Yeditepe Proficiency sınavının bel kemiği olan kelime bilgisi sorularını içermektedir. York Eğitim Danışmanlığı tarafından powerpoint ve kelime kartlarının yanı sıra farklı soru çözüm yöntemleri ile disiplinli yoğun bir program ile geçiş kolaylaşmaktadır. Bu 8-10  haftalık program fakülteye geçebilme hedefi ile öğrencinin disiplinli ilerlemesine katkı ve motivasyon sağlamaktadır.

 

Yeditepe Hazırlık Sınıfını Geçmek İçin 4 Haftalık Sıkıştırılmış Yeditepe Proficiency Kursuna Gidenler Fakülteye Geçiyorlar Mı?

 

Öğrencinin temel eğitim seviyesi yeterli olmadığı takdirme mümkün olmamaktadır. Geçtiğimiz yıllarda bu durumu deneyen ve kursumuzdaki programı sıcak yaz döneminde uzun bulan öğrenciler NE YAZIK Kİ tekrar hazırlığa devam etmek zorunda kalmışlardır. Proficiency sınavı, minimum 8 haftalık süreçte her gün 4 saatlik eğitim çalışmalarının yanı sıra etütler ile desteklenmiş sistemli calışma odaklı bir program istemektedir. 4 haftada bu sınavın geçilmesi ve konuların yetişmesi fikir olarak çok hoş fakat pratikte çok zordur. 

 

Yeditepe A1, A2, B1, B2 Kurlarında Sınavda Çıkacak Kelimelere Nereden Çalışmalıyım?

 

York Eğitim Danışmanlığı olarak Weekendworksheet’teki sorularda çıkan kelimeleri kartlara yazıp çalışmanızı öneriyoruz. Öğrencilerimiz ile okul sonrası haftada 2 gün 2  saat gerçekleşen workshoplarımızda, kelime setleri ve sunumlarını beraber çalışıp, profesyonel göz ile tekrar hazırlanmaya imkan sunan bir sistem ile gerçekleştiriyoruz. Ezberden çok anlamlandırma teknikleri ile Yeditepe Hazırlık sınavı kelime bölümlerini kolayca cevaplayabilen öğrenciler yetiştiriyor ve yıl boyu kelime dağarcığı gelişimini takip ediyoruz.

 

Yeditepe Retest Sınavı Tarih ve Yerlerine Nereden Ulaşabilirim? 

 

Öğrenci işlerini arayarak veya Yeditepe sitesi duyurular kısmından ulaşabilirsiniz.

 

 Yeditepe Retest’i Geçme Oranı Yüksek Mi?

 

Yeditepe Retest’e kalan bir öğrenci minimum 4 saat birebir danışmanlık almalıdır. Retest, Yeditepe Hazırlık için ilerlemesi çok hızlı fakat bir sonraki dönemi kaldırabilecek alt yapısı gerçekten oluşmuş mu?  Bunu değerlendiren bir sınavdır. Biz buna York Eğitim Danışmanlığı olarak doublecheck sınavı demekteyiz ve geçme oranının daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

 

Yeditepe Üniversitesi IELTS ve TOEFL Kabul Ediyor Mu?

 

Yeditepe Üniversitesi IELTS ve TOEFL kabul etmektedir. Kurdan bağımsız olarak bizden IELTS ve TOEFL eğitimi alıp dönem sonunda okula teslim ettiğinizde direk fakültenize başlayabilir hatta yurtdışında bu eğitimi gerçekleştirmek isterseniz York Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ na başvurabilirsiniz.

 

Yeditepe Hazırlık Dondurma ve Devamsızlık Hakları Ne Şekildedir?

 

İngilizce Hazırlık Programında devam zorunludur. Dönem içinde mazeretli ya da mazeretsiz ders/saat bazında eğitim-öğretim süresinin % 20’sini aşan devamsızlık halinde, öğrenci dönem sonu sınavına girme hakkını kaybeder ve öğrenim gördüğü grubu tekrar eder. Hazırlık dondurma kapsamında ise ilk  2 yıl ücretsiz 2 yıl sonrasında ücretli olarak kayıt dondurmak mümkündür.

 

Ataşehir’deki Dil Okulları Yeditepe Sınavına Uygun Program Veriyor Mu?

 

York Eğitim Danışmanlığı Kayışdağı şubesi dışında özel olarak Yeditepe Hazırlık için etüt ve çalışma programı uygulayan kurum bulunmamaktadır.

Daha fazla bilgi için York Eğitim Danışmanlığı ofisimize 0216 577 47 77  nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 

Eklenme Tarihi: 2017-12-07 13:54:55

2017-12-07 10:54:55