Lütfen bekleyiniz...

YDS Hazırlık İçin Yurtdışında Kanada Dil Okulu Programları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

YDS Hazırlık İçin Yurtdışında Kanada Dil Okulu Programları

YDS Hazırlık İçin Yurtdışında Kanada Dil Okulu Programları

Kanada’da İngilizce dil okulu programlarına katılmanın bir diğer avantajı, Amerikan sınav sistemi olan TOEFL ve İngiliz sınav sistemi olan IELTS sınav hazırlık kurslarının yanısıra YDS ya da YÖKDİL gibi sınavlara da hazırlık programı gerçekleştirebilirsiniz.  YDS hazırlık amaçlı yurtdışı dil okulu programları, öğrencileri özellikle sınav stresine

Kanada Dil Okulu ile YDS Hazırlık Hangi Programlarda Mevcut?

Yani, öğrencilerin ve eğitim varyasyonlarının bir arada bulunabildiği bir ülke olması, Kanada’nın çok tercih edilen ülkelerden bir tanesi olmasına katkı sundu. Kanada dil okulu programlarıyla YDS hazırlık süreci geçiren kişiler sadece YDS sınavına hazırlık değil Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi,  TOEFL ve IELTS sınav hazırlık kurslarının yanı sıra Cambridge FCE ve CAE sınav hazırlık sınıflarının ve son zamanlarda Türkiye’de hızla yükseldiğini gördüğümüz, mühim programlardan olan TESOL sertifika programlarına da katılabiliyorlar. Kanada, başkentinin Ottowa olmasına karşın ulusla rarası öğrenci nüfusu yoğun olarak Toronto, Vancouver, Montreal ve Calgary’de toplandı. Yani, sizler de dil okulu şehrinizi seçmeden önce bunu göz önünde bulundurun. Göçmenliğe çok açık bir ülke olmasından ve bu konuda titiz davranıldığından dolayı vize dosyasının da aynı titizlikle hazırlanması gerekmektedir.

Sınava Hazırlık Odaklı Kanada Dil Okulu Fiyatları Ne Kadar?

Son yıllarda döviz kurlarında oluşan artışlar göz önüne alındığında Kanada doları, diğer İngilizce konuşulan ülkeler arasında en düşük kurlar arasında yer almaktadır. Bu da öğrencilerin düşündükleri eğitim süresi boyunca yapacakları masrafı TL bazında azaltılıyor. Her yaşa uygun ve kişiye özel tasarlanabilir eğitim programları çerçevesinde Kanada’nın diğer ülkelerden farkı, yasalar gereği eğitim programlarının yoğun olarak sunulmasıyla mümkün oluyor. Öğleden önce genel İngilizcelerini ilerleten öğrenciler, öğleden sonra alacakları dersleri 40’tan fazla seçmeli arasından kendilerine özel seçebilmekte, bu da öğrencilerin hedeflerine uygun bir planlama yapabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Kanada’da Dil Okulu Alırsam Konaklama Alternatifleri Nasıl?

Kanada’da yer alan tüm dil okulu ve eğitim kurumlarının temel olarak aile yanı ve yurt seçeneği olarak iki konaklama imkanı bulunmaktadır. Kültürel anlamda uluslararası öğrencilere alışık olan Kanada halkı, aile yanı konaklamalarda öğrencilere sadece eğitim kurumlarında alacakları eğitim değil, evde ve sosyal hayatlarında da günlük İngilizce konuşabilme noktasında faydalı olabilmektedir. Haftada 20, 25, 30 ve bazı okullarda 38 ders olarak sunulan genel İngilizce becerilerini geliştirmeye yönelik programlardır. Tüm kurslarda standart olarak verilmektedir Öğrenciler okulun ilk gününde sınıflarını belirlemek üzere, seviye tespit sınavına girerler ve bunun ardından ortalama 4-5 haftada bir düzenlenen sınavlarla seviyelerini yükseltecekler. Eğitim programları her hafta pazartesi başlamakta, 2 haftadan itibaren istenilen süre için başvuru yapılabiliyor.

Diğer Kanada Dil Okulu Alternatifleri Neler?

Kanada dil okulu programları ile YDS hazırlığın yanısıra; tüm dünyada geçerli olan uluslararası İngilizce yeterlilik sınavları olan TOEFL ve IELTS’e hazırlık kursları Kanada’da öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği programlar arasında yer alıyor. Buna karşın bu programlara katılabilmek için İngilizce seviyesinin minimum B2 düzeyinde olması, ihtiyaçlar doğrultusunda bekleniyor. Seviyeleri yeterli olmayan öğrenciler ilk başta genel İngilizce programları ile düzeylerini ilerletip, sonrasında IELTS ya da TOEFL seviyesinde yabancı dil eğitimine geçiş mümkün olur.

Minimum 16 ya da 17 yaştan başlayarak yetişkin yaşa kadar sunulan dil okulu ve kampı programlarında, öğrenciler öğlene kadar genel İngilizce dersleri alırken, öğleden sonra haftalık oluşturulan programlar dahilinde şehir içi ya da dışı aktivitelere katılmaktadırlar. Dünyanın her ülkesinden genel katılımcı yetişkinlerle ya da öğrencilerle arkadaşlık ortamı sağlandığından ve çocukların öğrenme hızları göz önüne alındığında, yetişkin öğrencilere göre birim zamanda daha hızlı bir ilerleme görünür. Kanada dil okulu programları, sadece dil seviyesine ilerletmek gibi bir amaç gütmez. Aynı zamanda öğrencilerin kendilerini olan güven duygularını arttırmak, kendileriyle ve kariyerleriyle ilgili vizyonlarını geliştirmek, mevcut imkanların dışında farklı bir dünyanın da olduğu gerçeğiyle geleceğe daha umut ve güvenle bakmak gibi bir amaçları da vardır.

Genç Yetişkinler için Gerçekleştirilen Sınav Hazırlık Odaklı Kanada Dil Okulu

 Yaz kamplarına alternatif olarak, daha çok üniversiteye hazırlık aşamasında olan öğrenciler için aktiviteden ziyade üniversite gezileri, takım çalışması, liderlik oyunları gibi aktivitelerle 16-17-18 yaş grubuna daha uygun programlar da bulunur. Hem programların yoğunluğu hem de öğrencilerin yaşlarına uygun olarak genellikle en az 2 olmak şartıyla maksimum 12 haftaya kadar öğrenci kabul edilir. Başlangıç tarihleri ise genellikle yıl içerisinde her haftanınbaşlangıcında; yani Pazartesi günü başlar ve pazara kadar devam edebiliyor.

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-04 12:59:42