Lütfen bekleyiniz...

Work and Study Nedir? Nasıl Gidilir?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Work and Study Nedir? Nasıl Gidilir?

Work and Study Nedir? Nasıl Gidilir?

İrlanda’nın ülke içerisinde dil eğitimi almak isteyen öğrencilere sunduğu en önemli imkanlardan biri de Work and Study! Work and Travel ile çok fazla karıştırılsa da aralarında çok temel bir fark bulunuyor. Dil öğrenimini geliştirmek ya da tamamlamak isteyen öğrenciler Work and Study programı kapsamında İrlanda’ya gittiklerinde çalışma imkanı da buluyor. Normalde dil okullarında çalışma izni verilmezken bu program sayesinde öğrenciler hem dil okullarına devam edebiliyor hem de Euro ile para kazanma şansı buluyorlar.

Work and Study programına dahil olmak için öncelikli olarak belli bir dil seviyesinde olmanız gerekiyor. Okullar tarafından belirlenen bu seviyenin altında kalırsanız asla katılamazsınız diye bir durum söz konusu değil. Yapılan programlama ile önce dil seviyeniz yeterli düzeye gelecek kadar eğitim alıyor, sonrasında dil okulunuz devam ederken çalışmaya başlıyorsunuz. İrlanda’nın mesleki anlamda sunmuş olduğu yeterlilik doğrultusunda, iş imkanlarından yararlanmanız ve kendi paranızı kazanarak buradaki tüm sosyal imkanlardan yararlanmanız mümkün.

Work and study programının en büyük avantajlarından biri, daha genç yaşta farklı bir ülkede çalışma deneyimi kazanıyor olmanız. Öğrencilere yardımcı olmayı çok seven İrlandalılar sayesinde bağlantılarınız gelişebilir, gelecek için farklı planlar yapabilir ve dil eğitimine gittiğiniz bir yerden para kazanmış olarak dönebilirsiniz.

Work and Study Programına Nasıl Gidilir?

Öncelikle minimum 25 haftalık bir dil okuluna kayıt yaptırmanız gerekiyor. İrlanda hükümetinin çalışma izni vermesi için en önemli gereklilik dil okulunuzun minimum 25 hafta olması. Eğer dil seviyeniz yeterli ise adım attığınız anda iş bulma olanakları önünüze sunuluyor. Dil seviyeniz yeterli değilse de dil okulunda yeterli seviyeye gelene kadar beklemeniz gerekiyor.

York Education, Work and Study seçeneklerinden sizin için en uygun olanını bulmanızda yardımcı oluyor. Danışmanlar sayesinde dil seviyenize en uygun dil okulu süresi belirlendikten sonra tüm vize işlemleriniz ve okul kaydınız hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bu aşamada sizin yapmanız gereken tek şey nerede almak istediğinize karar vermeniz ve iş imkanlarını kontrol etmeniz. York sayesinde İrlanda’ya gittiğinizde de yaşanacak herhangi bir sorunda danışmanlara ulaşarak krize dönüşmeden dil eğitimi ve çalışma hayatının keyfini yaşayabilirsiniz.

 

 

Eklenme Tarihi: 2019-04-22 19:29:45