Lütfen bekleyiniz...

UX Design İçin Mesleki İngilizce Dil Okulları, Meslek Ekosisteminde Sizleri Öne Çıkaracak
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

UX Design İçin Mesleki İngilizce Dil Okulları, Meslek Ekosisteminde Sizleri Öne Çıkaracak

UX Design İçin Mesleki İngilizce Dil Okulları, Meslek Ekosisteminde Sizleri Öne Çıkaracak

Kullanıcı deneyimi tasarımı, yani UX design son yılların en gözde iş alanarından bir tanesi. Henüz tam olarak nesillerini vermemişken etrafındaki sektörlerdeki insanların bu mesleğe yönelmesi pek de ilginç bir durum değil. Ürünlerin geliştirilmesi, daha anlamlı ve kullanıcı için daha kullanılabilir bir ürünün sağlanması için ortaya çıkarılan UX design, ölçülebilir platformda en nitelikli meslek gruplarından bir tanesi. Günümüzde ortaya çıkan ve üzerinden neredeyse ülke bütçesi kadar para kazanılan akıllı telefonların odak noktası UX design olarak belirgin. Zira, iPhone modelleri donanım özelliklerinden çok silüet ve tasarımıyla ve kolay kullanımı ile konuşulur, dolayısıyla şirketlerin ‘ana departmanlarından’ birisidir, UX design. Kısacası, bir ürünün geliştirilmesiyle ilgili, marka kalitesi, tasarım, kulanılabilir, fonksiyonel olması, markayı taşıması, ürünün dayanıklılığı gibi tüm süreçler, UX designer’ların elinden geçer. Dolayısıyla en fazla kazanan ve en gözde kişilerdir.

UX Design Neden Mesleki İngilizce İstiyor?

Kullanıcı deneyimi tasarımı, sektörel olarak pekçok alanla bağlantılı çalışıyor. Bir şirkette UX designer olduğunuz takdirde CEO’dan muhasebeye, yazılım mühendisinden fabrika işçisine kadar pekçok alanda kişilerle muhattap olma durumundasınız. Üstelik, uluslar arası bir firmada çalıştığınız takdirde mesleki İngilizce bilgisi daha üst seviyede gereklidir. Bununla birlikte, işe gireceğiniz şirket iş görüşmesinde ‘let’s talk English’ cümlesini kurduğunda, mesleki İngilizce jargonu kullandığınızda şansınız artacaktır.

Kısacası consumption, perception, action, momentary impression, multi-factionality, consistency gibi sık duyduğumuz fakat mesleki kariyerde oldukça çetrefilli terimsel anlamlara verdiğiniz nitelik, şirketler ve sizin kariyeriniz açısından oldukça önemli.

Uygun Mesleki Dil Eğitimi Nasıl Olmalı? Hangi Ülkelerde Özellikle UX Design’a Yönelik İngilizce Eğitimi Alabilirim?

Bu konuda mesleki bir dil eğitimi almaya karar verdiyseniz, programlarınızın öncelikle konuşma dilinize ve kelime yelpazenize gelişim sağlaması gerekiyor. Dolayısıyla ana dilinin İngilizce olduğu, formal tipte İngilizce’nin hüküm sürdüğü bir İngilizce eğitimi, sizler için faydalı olacaktır. Mesleki İgilizce eğitimi konusunda tercih edilen ülkelerin başında özellikle mühendislerin, endüstriyel tasarımcıların ve dil bilimcilerin tercih yeri olan Kanada oluyor. Kanada’da her yılın her dönemi açılan İngilizce dil eğitim programları, mesleklerin gerektirdiği İngilizce yelpazesini daha fazla genişletiyor ve konuşma akıcılığı, konuşma dili açısından da faydalı eğitim programları sağlayabiliyorlar.  Buna ek olarak Kanada’daki yetişkinlere yönelik dil okulları, ağırlıklı olarak akademik ve yoğunlaştırılmış program çerçevesinde ‘yoğun iş İngilizcesi kursları ve kurları’ düzenliyorlar. Yoğunlaştırılmış programlar ve ülkenin ana dilinin İngilizce olmasıyla yoğun olarak tercih edilir.

Kanada’nın bu eğitim-öğretim yeteneklerinin yanısıra çeşitli şirketler de bulundurdukları departmanlara ve meslek alanlarına yönelik çeşitli seminerler ve konferanslar da düzenliyorlar. Bu seminerler, ticari amaçla değil ağırlıklı olarak eğitim amaçlı düzenlendiği için bu ortamlarda hem kendi alanınızdaki insanlarla iletişim kurmakla birlikte, kendi alanınızda bir ‘network’ çalışması yapabilir ve dolayısıyla kariyer hedefinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Kanada dil okulları konusunda, alanlara, etkinliklere, programlara ve İngilizce seviyesini incelediğimizde şöyle bir sonuç çıkıyor; genel İngilizce eğitimi, çalışma amaçlı İngilizce, mini grup veya iş İngilizcesi mini grubu, akademik dönem, Cambridge sınav hazırlık ve IELTS/TOEFL sınavlarına hazırlık kurları ve programları bulunur. Eğitimler haftada minimum 20 ve maximum 30 saatlik dersler ile yürütülüyor. Konaklama detayı ise, kampüs yurtlarında, ortak host dairelerde veya aile yanı konaklamadan oluşur.  Tercih ettiğiniz eğitim paketlerine göre, Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, ders kitabı, İngilizce aktivite ve çalışmalar, karşılama etkinliği ve akşam yemeği, sosyal ve kültürel programlar gibi çeşitli hizmetler de ‘dahili’ olarak programa katılan kişilere sağlanıyor.

Kanada dil okulları fiyatları ve mesleki İngilizce dil eğitim program fiyatları, sitemizde detaylıca incelenebilir durumda.

Eklenme Tarihi: 2018-04-17 11:58:31