Lütfen bekleyiniz...

Üniversiteliler İçin Tavsiye Yaz Okulları: Almanya ve Kanada
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Üniversiteliler İçin Tavsiye Yaz Okulları: Almanya ve Kanada

Üniversiteliler İçin Tavsiye Yaz Okulları: Almanya ve Kanada

Tavsiye yaz okulları, ülke tabanlı olarak masada. Üniversite ve üniversite sonrası için tavsiye yaz okulları final döneminin gelmesiyle daha fazla araştırılmaya başlandı. Üniversiteli öğrenciler son yıllarda yoğun olarak çok dilli eğitim alabilecekleri yaz okulları konusunda araştırmalar yaparken Kanada yaz okulları bu dönem için en çok tercih edilen yurt dışı yaz okulu programlara sahip ülke oldu.

Tercih açısından son sınıf üniversite öğrencileri veya yakın dönem içerisinde üniversite bitirmiş kişiler, dil eğitimlerini pekiştirebilmek adına kendilerine en uygun yaz okulları arayışıına girdiler. Uluslar arası yaz okulları programları, eğitim sistemleri açısından birbirileriyle yakınlığı açısından müfredat veya uyum sıkıntısı da yaşanmadığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte eğer ders – dil odaklı bir yaz okulu arayışındaysanız, seçtiğiniz yaz okulu ile kendi üniversiteniz arasındaki uyumluluğu da üniversitenize danışarak öğrenmeniz gerekebilir.

Burada bir parantez açmak gerekirse, eğer yurt dışı master/MBA programı gibi bir planınız veya hayaliniz varsa, öncelikli İngilizce dil okulları ve İngilizce alanında aldığınız yaz okulları, skor tabelasında 1-0 öne geçmenizi sağlayacaktır. Üstelik, günümüz yaz okulları çerçevesinde herhangi bir başarı puanı veya başarılı not ortalaması olarak geçmese de, geçerli bir not ortalamasına sahip olmanız gerekebilir. Diğer taraftan halihazırda okuduğunuz üniversiteden akademik mektup ve yeterlilik kağıtlarının alınması gerekir.

 

Tavsiye Yurt Dışı Yaz Okulları: Kanada mı, Almanya mı?

Öncelikle belirtmek gerekir; her iki ülke de İngilizce yeterliliği bekliyor. Aşağı yukarı Intermediate sınıfındaki İngilizce yeterliliği yaz okulları açısından faydalı. Almanya, öncelikli olarak Almancaya ağırlık verse de yurt dışından yaz okulu için gelen öğrencilerden üstün bir Almanca beklentisi yok, ancak İngilizce yeterliliği önemli.

Tavsiye yurt dışı yaz okulları değerlendirildiğinde, Kanada, Fransızca eğitimiyle bir adım öne çıkıyor. Ülkenin Fransızca bilgisi, neredeyse ana dilleri kadar geçerli ve Fransızca eğitimi konusunda iyiler. Kanada’nın popüler bölgeleri olanVancouver, Toronto gibi yerlerin yanısıra, son dönemlerde Calgary, Montreal gibi şehirler de dil eğitimi ve yaz okulları konusunda tavsiye listesine alınabilir.  

Kanada’nın çok uluslu yapısı ve ana dil çeşitliliğinin yanısıra Almanya, Master öncesi yaz okulları açısından biraz daha sıklıkla tercih ediliyor.  Lakin eğer Master veya MBA konusu irdelenecekse, hayalinizdeki yaz okulunun akademik kadrosuna iyice göz atmanız gerekir.

 

Kanada’nın Yaz Okulları Aktivitelere Daha Çok Ağırlık Veriyor!

Yerölçümü açısından neredeyse avrupa’nın tamamı kadar olan Kanada, uluslar arası düzeyde yaz okulları okumaya gelen öğrencilere daha çok, sosyal aktivite ağırlıklı bir yaz okulu süreci sunuyor. Dağ, taş tırmanışları, kano, kayak gibi farklı, aksiyon içerikli aktivitelere davet ediyorlar. Elbette asıl mesele, kendi üniversitenizdeki derslerin kredilerini tamamlayabilmek ve başarılı bir şekilde mezun olabilmek.  Kanada Yaz Okulları çerçevesinde, öğrenciler sadece Fransızca veya sadece İngilizce sınıflara girebilirler. Bununla birlikte sadece İngilizce ders alıp, opsiyonel olarak Fransızca dersleri de alabilirsiniz. Kanada’dan yaz okulları tercihinde bulunan öğrenciler, ağırlıklı olarak sanat tarihi, tarih, biyoloji, kimya, mühendislik fakülteleri, coğrafya ve akademik kariyer amaçlı tercih kullanıyorlar.

 

Almanya Yaz Okulları, Mühendislik, Biyoloji, İşletme Gibi Bölümlerce Tercih Ediliyor.

Elbette Almanya yaz okulları hemen hemen her bölüme yönelik yaz okulu açıyor fakat mühendislik, biyoloji, işletme gibi bölümler ve özellikle Fen işleriyle ilgili bölümlerin öğrencileri Almanya’yı daha sık tercih ediyorlar.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-11 15:08:57