Lütfen bekleyiniz...

Üniversiteliler İçin İrlanda Dil Okulları: Tavsiyeler, Okullar ve Şehir Bilgileri
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Üniversiteliler İçin İrlanda Dil Okulları: Tavsiyeler, Okullar ve Şehir Bilgileri

Üniversiteliler İçin İrlanda Dil Okulları: Tavsiyeler, Okullar ve Şehir Bilgileri

İrlanda dil okulları, özellikle üniversite hazırlık dönemi içerisinde veya staj öncesi iş hazırlığı olarak üniversite öğrencileri tarafından tercih ediliyor.  Bu dil okulları, Advanced dil seviyesine kadar eğitimler sağlayabilir.  Buna ek olarak, İrlanda dil okulları Almanya, Güney Kore, ABD, İngiltere, Avusturya gibi ülkelerden öğrenciler tarafından da tercih edilmesi nedeniyle Almanca  dilinize de katkıda bulunabilirsiniz. Resmi rakamlara göre İrlanda’da 35.000’i aşkın uluslar arası bölgelerden gelen ve çeşitli platformlarda öğrenim gören öğrenciler var. Bunlara ek olarak bir sanat başkenti olması nedeniyle her yıl düzenli olarak organize edilen müzik festivalleri, müzik ve sanat okulları, imza haftaları, çeşitli festivallerle de sanatseverlere de hitap ediyor.

Son yıllarda İrlanda’da dil okulu faaliyetleri yürüten kurumlar, biyoloji, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, sanat tarihi gibi bölümlere daha fazla yoğunluk vermeye başladılar ve dolayısıyla bu konuda bir kariyer planlaması yaptıysanız, eğitmenler alanınızda sizi yönlendirebilirler.

İrlanda Dil Okulları Yorumları, Okulların Şartları ve Genel İngilizce Seviyesi

Daha önceki İrlanda tecrübelerine bakılırsa, öğrenciler İrlanda’da iletişime geçebilecekleri herhangi bir Türk olmamasıyla da avantaj sağlamışlar. Durum göz önünde bulundurulduğunda, İngilizce dil eğitiminize daha fazla zaman ayırabilir, ‘İngilizce dert anlatmak’ detayıyla daha fazla meşgul olarak belki de İngilizce’nin uzmanı olabilirsiniz. İrlanda İngilizce dil okulları, öğrenciler tarafından çok uluslu yapısıyla seviliyor.

 

Bir başka İrlanda dil okulları yorumları incelendiğinde, öğrenciler açısından olmazsa olmazlardan sosyal-kültürel etkinliklerle de İrlanda tercih nedeni olmuş. Ülkenin nordik-avrupa-batı üçgeninde yer alması nedeniyle İskandinav kültüründen, taşra kültürüne kadar geniş yelpazede sosyal genişliği bulunuyor. Ayrıca daha önce belirttiğimiz gibi, ülkede gerçekleştirilen çoğu kültürel etkinlikler uluslar arası öğrencilere ve gençlere ücretsiz olarak sunulur.

İrlanda dil okulları hakkında dikkat etmeniz gereken bir başka detay ise, İrlanda dil okulları MEI ortaklığıyla çalışıyor. Yani, MEI ortaklığı ile çalışan okullar Avrupa Birliği Standartları çerçevesinde faaliyet yürüten okullardır.

 

Konaklama Hakkında Yorumlar

 

İrlanda dil okulları, farklı varyasyonlarda konaklama sağlayabiliyor. İsteğe göre home stay olarak konaklama şekilleri tercih edilse de, İrlanda’yı tercih eden öğrenciler eğitim kurumlarına bağlı olan, kampüslerde, yurtlarda veya çevredeki rezidant odalarda kalabiliyor.

 

 

Eğitim Seviyesi Hakkında Yorumlar

İngilizce çeşitliliği ile dikkat çeken İrlanda dil okulları, yaygın İngilizce, iş odaklı İngilizce, akademik İngilizce, IELTS, DEFL/DALF sınavı hazırlık İngilizceleri, üniversiteye hazırlık İngilizcesi gruplarında varyasyonlara sahip. Ortalama 20 ve 30 saatlik eğitim süreci var.

İrlanda Dil Okulları Tavsiye ve Yorumlar

Delfin Dublin İrlanda Dil Okulu: Dublin merkezde yer alan okul, şehrin göbeğinde yer alan ve oldukça popüler olan Parnell Swuare’a yürüme mesafesinde. Bir başka deyişle, “kimse sorsan, bilir.” En merkezi dil okullarından sadece bir tanesi. Teknolojiye dayanan eğitim enstrümanları, modernize edilmiş bina, aktiviteleriyle ünlenmiş bir okul söz konusu.

Swan Dil Okulu: 25 yıllık geçmişe sahip olan İrlanda Swan dil okulu, Dublin’in Grafton Street bölgesinde yerini aldı. Geleneksel İrlanda ile modern İrlanda arasında harmanlanan bu bölge, etkinlikleri ve gezileriyle de ön planda. Konaklama konusunda, : Swan bünyesinde, okulun referans olduğu hotel ve apartlarda tek kişilik, çift kişilik ya da aile yanı konaklama seçeneklerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

EC Dublin Dil Okulu: Tavsiye doğrultusunda, ağırlıklı olarak akademik İngilizce, iş İngilizcesi, yüksek lisans gibi daha ileri seviye İngilizce dil okulları sağlayan EC Dublin, geliştirdiği konuşma İngilizcesi anlayışıyla da oldukça farklı. Okulun, : Aile yanı veya yurt konaklama seçeneği var.

 

Emerald Trinity İrlanda Dil Okulu: Bu okulun bünyesinde; Genel İngilizce, ileri seviye İngilizce,İş İngilizcesi ve akademik İngilizce alanlarına yönelik dil eğitim programları yer alıyor. Dersler alana bağlı olarak haftada 20 ve 26 saati kapsayan eğitim çalışmaları ile yürütülüyor.

Konaklama konusunda da, Emerald Trinity’nin  kampüs bünyesindeki Trinity Hall Residence yurdunda konaklayabilirsiniz.

Frances King Dil Okulu: IELTS sınav hazırlığı, Cambridge sınav hazırlığı, iş İngilizcesi, genel İngilizce, bireysel İngilizce gibi İngilizce çeşitliliği var. : İsterseniz aile yanı konaklama seçeneğiyle, hotel, misafir evi ve residence seçeneklerinden birini tercih edebiliyorsunuz.

ISI Dublin İrlanda Yaz Okulu: Ödüllü bir dil okulu olan ISI Dublin, begginer seviye İngilizce, Genel İngilizce, İletişim Becerileri, İş İletişim Becerileri, Akademik Sınavlara Hazırlık, Birebir İngilizce alanlarında eğitimler alabilirsiniz. Konaklama şartına baktığımızda, apartlar, hosteller, yurtlar ve aile yanı seçenekleri bulunuyor.

CES Dil Okulu: Dublin’de yer alan CES İrlanda dil okulu, IELTS, DELF-DALF sınav hazırlıkları, üniversite hazırlık İngilizcesi, akademik İngilizce, iş İngilizcesi gibi varyasyonlarda İngilizce dersleri sağlayabiliyor.

 

Kaplan İrlanda Dil Okulu: kademik İngilizce, IELTS hazırlık, Cambridge Hazırlık FCE ve CAE çalışmaları doğrultusunda eğitim vermekle birlikte, genel İngilizce ve konuşma İngilizcesi gibi farklı kategorilerde eğitim veriyor. Kaplan bünyesinde; öğrenci yurdunda residence odalarda (tek/çift kişilik) ya da aile yanı konaklama seçenekleriniz var.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-13 16:02:22