Lütfen bekleyiniz...

Üniversite Öncesi Yurtdışında (Kanada) Yaz Okulu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Üniversite Öncesi Yurtdışında (Kanada) Yaz Okulu

Üniversite Öncesi Yurtdışında (Kanada) Yaz Okulu

Kanada yaz okulu, üniversite öncesi İngilizce dil eğitimi almak için çeşitli programlar sunuyor. Genellikle 15 ile 18 yaş aralığının tercih ettiği üniversite odaklı Kanada yaz okulu programları, Toronto, Ontario ve Vancouver’dan katılımcılar alıyor. Özellikle, uluslar arası elit kategorideki üniversitelerin kampüslerin katılıma alınması dolayısıyla, üniversite hazırlık için Kanada yaz okulu programları çok popüler. İçeriğe ve detaylara girmeden önce şunu de belirtmek gerekir; yaz okulu dönemleri Haziran ile Ağustos ayı arasında gerçekleştiriliyor ve dolayısıyla akademik bilginin yanısıra biraz da tatil odaklı gerçekleştirilen programlardır.

Üniversiteye Hazırlık İçin Kanada Tavsiye Yaz Okulu

Dediğimiz gibi, akademik eğitimin yanısıra tatil odaklı bir eğitim anlayışı sunan Kanada yaz okulu programları, minimum 2-3 hafta, maksimum da 3 aylık dönemlerle katılımcıları kabul ediyor. Eğer daha fazla akademik odaklı, daha fazla eğitime odaklı bir Kanada serüveni istiyorsanız, akademik dönemlerin içerisinde gerçekleştirilen Kanada dil okullarını tercih edebilirsiniz. Yurtdışı yaz okullarında öğrenciler sabah erken saatte güne başlarlar. Sabahtan öğlene kadar dil eğitimi alırken öğleden sonraları çeşitli faaliyetlerle bu eğitimi pratiğe dökmelerini sağlar ve aynı zamanda da eğlenceli aktivitelerle sosyal yönlerini geliştirir.

Kanada yaz okulu ile tek amaç çocukların dil becerilerini geliştirmek ve katkıda bulunmanın yanısıra üniversite hayatı öncesi, tam anlamıyla üniversite yaşamına, öğrencileri adapte etmektir. Öğrencilerine farklı birçok aktiviteyle farklı düşünmeyi, arkadaş edinmeyi de aşılayan yaz okulu programları, özellikle çağımız bilişim gençliğinin hayata karışması için birer biçilmiş kaftan olarak da görülebilir.

Kanada yaz okulları, sabah başlayan dil eğitiminin ardından öğrenciler okulun düzenlediği kültürel, sportif diğer aktivitelerle güne devam edebiliyorlar. Bazı zamanlardaysa öğrenciler yine okulların düzenlediği kültürel geziler sayesinde gittikleri ülkenin farklı şehirlerini de, rehberlerin danışmanlığında ve eğitmenlerin gözleminde keşfetme imkanı bulabilyorlar. Bütün bu faaliyetler sayesinde hem ufku genişleyen öğrenciler, yeni yerler keşfettikleri gibi sene içinde okulda öğrendikleri dersleri de tekrar ederek yaz tatilini bir eğitim dönemine dönüştürmüş olmaktadırlar. Yurtdışındaki bir yaz okuluna gitmenin bir öğrenci için en büyük avantajı iste derslerde gördüğü İngilizce’yi yaşayarak, pratik yaparak öğrenme imkanı bulabilmiş olmasıdır.

Çoğunlukla bu tip programlar okulların kapandığı Haziran ayı ile yaz döneminin sonlarına denk düşen Ağustos ayları arasında yapılıyor. En az 2 veya 3 hafta ile sınırlı olan bu kurs dönemleri, en çok 6 haftalık programlardan oluşur.

En İyi Kanada Yaz Okulu Programları: Üniversite Öncesi Hem Pratikte Hem de Teoride

Kanada yaz okulu programları, kendi içerisinde çeşitli seçenekler ve varyasyonlarıyla var. En çok tercih edilen ve günlük İngilizceyi kapsayan Genel İngilizce kursu yaz okulu programı ile, eğitmenler sizlere hem konuşma İngilizcesine yönelik ipuçlarını, detaylarını öğretiyorlar aynı zamanda da kağıt üzerinde daha pratik bir İngilizce bilgisini sizlere sunmuş oluyorlar. Yani, daha güncel bir İngilizce bilgisi ile, üniversitedeki akademisyenlerinizi daha güncel ve pratik bir İngilizce ile etkileyebilirsiniz.

Vancouver’da Yaz Okulu

Vancouver’dan bir Kanada yaz okulu programı örneklendirmek gerekirse; St. Giles British Coumbia University’de gerçekleştirilen Kanada yaz okulu programı, 16 saatlik haftalık ders programı içeriyor. Katılımlar ağırlıklı olarak 15 ile 18 yaş ortalamasıyla oluşturuluyor ve her seviyede; yani begginer seviyesinden advanced seviyeye kadar her seviyeden program bulabilmek mümkün.

Kanada Yaz Okulu Prorgramları ile Sınavlara Da Hazırlanabilirsiniz

Sınavlara hazırlık dolayısıyla gerçekleştirilen Kanada yaz okulu programları da fazlasıyla tercih ediliyor. Üniverste hayatında karşınıza çıkacak olan pekçok sınavlara hazırlık kurslarından; IELTS hazırlık kursları gibi gibi birçok program seçeneği mevcut. Programınızı daha da özelleştirmek isterseniz birebir dersler, teacher training kursları veya özel grup derslerine de katılabilirsiniz.

Haftada 20,25 veya 30 ders alabilirsiniz. İstediğiniz yoğunlukta program seçenekleri mevcuttur. 20 derslik programlar sabah 08.30-09.00 gibi başlar ve öğle saatlerine kadar sürer. Yoğun programlar ise öğleden sonra ekstra derslerle İngilizcenizi daha fazla geliştirmeye odaklıdır.

Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce için herhangi bir seviye kriteri olmadığını yinelemekte fayda var. Yani, begginer seviyede İngilizce dil bilginiz olsa da  bu programlara katılabilirsiniz. Lakin sınav hazırlık ve akademi odaklı Kanada yaz okulu programlara katılım sağlamak için minimum Intermediate seviye kesinlikle tavsiye ediliyor. Bu seviyeye sahip olmayan ama yine de akademik veya iş içerikli İngilizce kurslarına katılmak isteyen öğrenciler genel veya yoğun İngilizce programları ile istenilen İngilizce seviyesine geldikten sonra sınav hazırlık veya iş İngilizcesi kurslarına katılabilirler.

Kanada’da eğitim için en çok tercih edilen vev ana dil olarak kabul edilen dilin İngilizce olmasına rağmen Fransızca eğitim veren kurumlar da mevcuttur. Fransızca eğitim için ise daha çok Quebec bölgesi tercih edilebilir durumda. Zira, Kanada dil okulu programları katılımcılarının yabancı dilleriyle de pekçok dile de Kanada yaz okulu programları sonrasında daha da aşina olacaksınız.

Eklenme Tarihi: 2018-05-14 12:47:16

2018-05-14 08:41:16