Lütfen bekleyiniz...

Türk Öğrencilerin Gözden Kaçırdığı Eşsiz Dil Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Türk Öğrencilerin Gözden Kaçırdığı Eşsiz Dil Okulları

Türk Öğrencilerin Gözden Kaçırdığı Eşsiz Dil Okulları

Amerika, İngiltere, Kanada ve Malta gibi ülkeler ve özellikle Londra, New York, Toronto, Miami gibi şehirleri, dil okullarının yoğunluklu olduğu ve sıkça tercih edilen yerler arasında. Peki, biraz sakin olsun, Türk öğrenci az olsun, farklı kültür ve kıtaları keşfedelim diyenler için dil okulu yok mu? Elbette var. York yurt dışı eğitim danışmanlığı olarak sınırlarımızı genişlettik ve gözden kaçırdığınız o eşsiz dil okullarını sizin için keşfettik!

İlk Durağımız LAL Dil Okulu- TORBAYSiz de Torbay denildiğinde içi eriyen insanlardan mısınız? Milyonlarca turist ağırlayan ama bir o kadar da keşfedilmemiş olan İngiltere’nin bu sahil kenti sizi de mi büyülüyor? Öyleyse İngilizce öğrenmenizin vakti gelmiş. Bu noktada devreye LAL dil okulu giriyor. Uzun yıllardır süre gelen tecrübesi ve dünyanın dört bir yanındaki merkezleri ile ünlü olan LAL, İngiltere dil okulu kapsamında hizmet sunduğu lokasyonların arasına, Torbay şehrini ekleyerek öğrencileri farklı bir deneyime hazırlıyor.  Bir sahil kenti olan Torbay, hafif tropik iklimi, limandaki yatları ve prestijli yapıları ile ünlüdür. Ayrıca LAL dil okulunun bulunduğu koy, doğal güzelliklerin arasında nefes kesen bir atmosfere sahiptir. Bu ılık ve romantik İngiliz kentinde 1984 yılından beri yer alan kurum, İngilizce öğrenmek ve bilgilerini tazelemek isteyen uluslararası öğrencilere ideal olanaklar sunar.

 Torbay’in Paington kasabasında, şehir merkezine ve deniz kıyısına sadece birkaç dakika mesafede olan merkez, modern ve dekoratif sınıflara sahiptir. Kütüphane, Film ve Kitap kulübü, kafeterya ve geniş bir bahçe ile konforlu ve güzel bir ortam sunar. Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Yoğun İngilizce, Akademik Sınavlara Hazırlık ve Medical İngilizce gibi alanlarda programlar bulunur. Dersler haftada minimum 15 maksimum 25 saati kapsar ve sınıflar 12 öğrenciden oluşur.

Popüler bir tatil destinasyonu olan Torbay aynı zamanda bir macera kentidir. LAL dil okulundaki eğitim süreniz boyunca hoş geldin turu, İngiltere şehirlerine haftasonu gezileri, jazz geceleri ve oyun partileri gibi pek çok macera dolu etkinliğe katılırsınız. Bu etkinlikler dil becerilerinizi geliştirmenize ve unutulmaz anılar biriktirmenize olanak tanır. Büyük şehirlerden ve kalabalıktan uzaklaşmak istiyorsanız Torbay’ın sakin ve huzurlu atmosferine şans vermenizi öneririz.

LAL dil okulunda konaklamanızı; kampüse sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde ve deniz kıyısında bulunan yurtlarda gerçekleştirebilirsiniz. Tek ve çift kişilik odalarda konaklama seçenekleri bulunur. Yurt konaklama ücreti haftalık 100 £ civarındadır.

LAL İngiltere dil okulu fiyatları ise; haftalık 180-200 £ ‘dan başlamakta ve programa göre farklılık göstermektedir.

İkinci Sırada Lewis School of English – SOUTHHAMPTONDenizciliğe ilgi duyan dahası Titanik’e hayranlık besleyen insanlardan biri misiniz? Filmini defalarca izlemiş ve bir dönem çarptığı buz dağının resmini masaüstü arka planı yapmış olma ihtimaliniz var mı? Bu satırları okurken fonda ‘my heart will go on’ çalmaya başladı mı? Öyleyse İngiltere’nin ünlü nostaljisi ile buluşmanız adına sizi Southhampton’a davet ediyoruz. Dil eğitiminiz sırasında Titanik gemisinin denize açıldığı limanda dolaşabileceğiniz ve Titanik müzesini ziyaret edebileceğiniz Southhampton kenti, İngiltere’nin güney kıyısında yer alır. Ülkenin kuzey kısmına göre daha ılıman olan şehir tarihi bir atmosfere sahiptir. Başkent Londra’ya ise sadece bir buçuk saat uzaklıktadır.

İngiltere’deki 4 merkezinden birine Southhampton’da yer veren Lewis dil okulu 1976 yılından beri faaliyet göstermektedir. Şehrin merkezinde bulunan tarihi okul binası 18. yüzyıla ait bir yapıdır. İçi yenilenen dil okulu modern ve zarif bir dekorasyona sahiptir. Southhampton üniversitesinin yanında bulunan Lewis dil okulu, 50 farklı ülkeden uluslararası öğrenci kabul eder. Öğrenciler üniversite kampüsünün imkanlarından faydalanabilirler. Kütüphane, yemekhane, ve kampüs bahçesi gibi alanlar ortak olarak kullanılmaktadır.

16 sınıf bulunan İngiltere dil okulu kapsamında; genel İngilizce, iş İngilizcesi ve sınav hazırlık programları yer alır. Sınıflarda ortalama 8 öğrenciye yer verilir. Dersler seçilen alana göre haftada 15, 22.5 ve 30 saatlik eğitim çalışmaları ile gerçekleştirilir.

Lewis dil okulunda dil eğitimi dışında yıl boyunca keşif ve macera var! Okulun liman manzaralı geniş bahçesinde barbekü partileri, geleneksel İngiliz oyunları, dans geceleri ve daha nicesi için hazırlıklı olmanızı öneririz. Dahası haftasonları Londra, Bath, Bristol ve daha bir çok İngiliz şehrine yapılan geziler sakin ve sevimli eğitim döneminizi mini bir tatile dönüştürmenize olanak tanır.

Southhampton Lewis dil okulu kapsamında konaklamanızı sadece yaz dönemi için açılan yurtlarda yapabilir ya da aile yanı konaklama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Yurtlardaki tek kişilik suit odalarda konaklama ücreti haftalık 140 £ civarındadır. Aile yanında ise haftalık 135 £’dan başlayan fiyatlarla konaklayabilirsiniz.

Lewis İngiltere dil okulunun fiyatları ise seçilen alana göre değişiklik göstermekle beraber ortalama haftalık 180 £’a denk gelmektedir. Uzun süreli katılımlarda fiyat haftalık 130 £’a kadar düşmektedir. Sakin, huzurlu ve keyifli bir atmosferde dil eğitimi için Southhampton kentini mutlaka değerlendirin.

Başkentin Kaplanı- EDİNBURGHEtek giyen sempatik William Wallece’ları, cesur yürekli kadınları, geleneksel atmosferi ve farklı İngiliz aksanı ile gönüllerde yer etmiş olan İşkoçya’yı yakından görmek ister misiniz? Öyleyse buyurun, sıradaki dil okulu durağımız Edinburgh! UNESCO Dünya Mirası kapsamındaki büyülü destinasyonlardan biri olan Edinburg, ihtişamlı kaleleri ve Arthur Seat yanardağı ile ünlüdür. Geleneksel ‘George Mimarisi’ adı altında inşa edilen yapılarından birinde ise; dünyaca ünlü Kaplan dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır.

Kaplan dil okulu dünya çapındaki akredite merkezlerine yaklaşık 30 yıl önce İskoçya’nın başkentini ekleyerek dil eğitimi almak isteyen fantastik ruhlu insanlara ilham oldu. Böylece, klasik şehir düzenine ve standart Avrupa insanlarına inat, özgün ve geleneksel yapısı, folk esintili müzikleri ve çilli insanları ile Edinburgh, İngilizce öğrenmek adına farklı bir alternatif haline geldi. İskoçya dil okulunda; Yeni başlayanlar için İngilizce, turist İngilizcesi, iş İngilizcesi, profesyonel ve akademik alanlarda dil eğitim seçenekleri sunan Kaplan dil okulu, şehrin merkezinde tarzını bütünüyle yansıtan bir konsept ile hizmet sunuyor. Ünlü Princes Sokağı ve Edingburgh kalesine birkaç dakika yürüme mesafesinde bulunan okul, uluslararası ortamda dostane insanları bir araya getiriyor. Kaplan dil okulunda dersler maksimum 15 kişilik sınıflarda interaktif olarak gerçekleştiriliyor. Ayrıca modern sınıflar, kafeterya, öğrenci salonu ve bilgisayar odası gibi olanaklara mevcut.

Doğa yürüyüşleri, İskoçya tarih turları, akşam aktiviteleri ve haftasonu gezileri ile dil eğitimini unutulmaz hale getirebilir, zengin bir şehri ve pek çok doğal güzelliği keşfedebilirsiniz. Edinburgh’de aile yanında ya da Kaplan dil okulu yurdunda konaklayabilirsiniz. Kaplan yurdunda 4 hafta genel İngilizce kursuna katıldığınızda 1 ay boyunca aile yanı ve yurt konaklamalarında indirimden faydalanabilirsiniz. Aile yanı 1 aylık; 1688 £ okul yurdu ise; 1848 £ tutarındadır.

Kaplan Edinburgh dil okuluna minimum 2 hafta katılım kabul edilir. 2 haftalık fiyat ise; 520 £’ dan başlamaktadır. Uzun dönemde fiyat düşmektedir.

EC English ile Kıtalar Arası Yolculuk- CAPE TOWNHem biraz ekonomik olsun, hem keşfe açık farklı bir kıta olsun hem de vize işleri ile uğraşmayayım diyorsanız, Güney Afrika uçağına yerinizi ayırtın. Dünyanın en kalabalık 3. şehri olan, vahşi doğanın göbeğindeki yerleşimleri ve yumuşak beyaz kumlarla kaplı plajları ile ünlü Cape Town’a gidiyoruz. Afrika’da ılıman bir iklim, el sanatları, lüks oteller, sanat galerileri ve Cape Point doğa koruma alanındaki sevimli kasabalar sizi bekliyor. Ayrıca Cape Town’a 30 gün süre ile vizesiz gidebilirsiniz.

Tüm bu egzotik atmosferde farklı bir konsept ile dil eğitimi sunan ünlü EC dil okulu, şehrin tam kalbinde ve sahile sadece 15 dakikalık mesafede konumlanmıştır. ‘English for Experience and Life’ adı altında; genel ve yoğun İngilizce, akademik dönem, iş İngilizcesi ve birebir eğitim alanlarında hizmet sunmaktadır. Maksimum 12 kişilik modern ve ferah merkezinde, profesyonel metotlar ile dil eğitimi yapan EC, farklı bir deneyim isteyen uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.

Pub eğlenceleri, sinema geceleri, köpekbalıkları ile dalış aktiviteleri, haftasonu plaj partileri ile yeni arkadaşlar edinmek ve yaşayarak İngilizce öğrenmek için EC dil okulunu mutlaka değerlendirin. Cape Town’da konaklamalarınızı ise; lokal aileler ve uluslararası öğrenciler ile yapabilirsiniz. Yurt konaklaması haftalık 200 € aile yanı konaklama ise; haftalık 235 €’dan başlamaktadır.

EC Cape Town dil okulu fiyatları ise seçilen alana göre artış göstermekle beraber haftalık 240 € civarındadır. Uzun dönem katılımlarda haftalık fiyat daha ekonomiğe gelmektedir.

Son Durağımız Language Systems Dil Okulu – O.CKalbi Beverly Hills, Santa Monica ve Hollywood’da atanlar, güneşli Los Angeles sahillerinde sörf yapmak isteyenler ve gösterişli dizileri heyecanla izleyenler, Amerikan rüyanız Orange County ile gerçek oluyor. O.C’nin kalbinde Placentia bölgesinde Disneyland’e ve ünlü Laguna plajına çok yakın mesafede İngilizce öğrenmek ister misiniz? Öyleyse LSI dil okulu durağında inmeniz gerekiyor.

LSI dil okulu 1987 yılından beri yurt dışı eğitim hedefleyen gençlere dil becerilerini geliştirmeleri konusunda yardımcı oluyor. Amerika’nın sıra dışı bir lokasyonu olan O.C merkezi ile uluslararası öğrencileri farklı bir atmosfere davet ediyor. Ayrıca kurumun diğer 3 merkezi de Los angeles’ta yer alıyor. Deniz, kum, güneş, plajlar, dans, eğlence ve daha fazlası ile buluşma hayaliniz Language Systems O.C dil okulu ile gerçekleşiyor. Orange County’de Fullerton adını verdiği kampüsü ile hizmet sunan LSI dil okulunda profesyonel eğitmenler ile üniversiteye hazırlanabilir, genel ve yoğun İngilizce kurslarına katılabilir ya da kariyerinizi geliştirecek dil programlarını değerlendirebilirsiniz. Maksimum 15 kişilik son teknoloji sınıflarda haftada 20 ve 30 saati kapsayan dersler ile dil eğitim çalışmaları gerçekleştirilir.

LSI dil okulunda öğrenciler seçkin aktiviteler ile buluşup Film Grup Projesi ile film çekimleri yapma, plaj oyunlarına katılma, Halloween gecesinde doyasıya eğlenme ve sörf yapmak gibi pek çok alternatife sahip olurlar. Böylece hem eğlenmek ve keşfetmek hem de İngilizce’yi öğrenemek deneyimini yaşarlar.

LSI dil okulunda aile yanı ve yurt seçenekleri bulunur. Aile yanı ve yurt konaklaması haftalık 300 $’dan başlayan fiyatlarla sunulur. Language Systems’da dil eğitim ücreti ise; haftalık 320 $’dan başlamakta uzun dönemde ise daha uygun fiyatlara denk gelmektedir.

Eğer siz de dil eğitimi almak için sınırların dışına çıkmak istiyorsanız yaz dönemi fırsatları kaçmadan harekete geçin!

York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı yukarıdaki okullar ve lokasyonlar için danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ücretsiz danışmanlık kapsamında başvuru süreci, vize işlemleri, konaklama bulma ve havaalanı transferi gibi konularda bizden destek alabilirsiniz.

Yurt dışı eğitim ve yurt dışı dil okulları ile ilgili merak ettikleriniz konusunda ücretsiz olarak bilgi almak için bize danışabilirsiniz. Yine danışmanlarımızın size uygun eğitim programını tasarlaması için web sitemizden form bırakabilir ya da Nişantaşı’nda ki York Yurt Dışı Eğitim ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Eklenme Tarihi: 2017-12-05 17:22:30

2017-12-05 14:22:30