Lütfen bekleyiniz...

TOEFL Odaklı Yurtdışı Eğitim: Dil Okulları ile TOEFL’a Hazırlık Kursu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

TOEFL Odaklı Yurtdışı Eğitim: Dil Okulları ile TOEFL’a Hazırlık Kursu

TOEFL Odaklı Yurtdışı Eğitim: Dil Okulları ile TOEFL’a Hazırlık Kursu

Dil okulları ile TOEFL’a hazırlık sürecini daha sağlıklı bir şekilde ve daha gelişmiş bir İngilizceyle sağlayabilirsiniz. TOEFL sınavı, yılın belirli dönemi organize edilir ve binlerce öğrenci yurtdışı eğitim için TOEFL sınavını alırlar. Türkiye genelinde de TOEFL odaklı dil okulları bulunabilir lakin buna harcayacağınız fiyat, zaman kaybı yurtdışı eğitim ile karşılaştırıldığında TOEFL’a yönelik iyi bir hazırlık süreci geçiremezsiniz. Dolayısıyla daha iyi bir eğitim ve daha iyi bir İngilizce için yurtdışında eğitim ile TOEFL hazırlık süreci tamamlamanız daha faydalı olacaktır. Yurtdışı eğitim kategorisindeki TOEFL hazırlık dil okulları, direkt olarak sınavın istediği İngilizce seviyesini öğrencilere sunar hem teoride hem de pratikte ve de mental açıdan da sizleri TOEFL’a hazırlık sürecinde iyi bir performans sergilemenize yardımcı olacaktır. Yurtdışı eğitim programları arasında tercih edebileceğiniz tüm dil okulları bu yazıda olacaklar.

Yurtdışı Eğitim İle TOEFL Hazırlık Kursu

Amerika’da ve dünyanın çeşitli ülkelerinde üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler yurtdışı eğitim çerçevesinde TOEFL hazırlık kursu alıyorlar. Yurtdışı eğitim programları arasında Kanada’da İngiltere’de ve Amerika’da TOEFL hazırlık kursu odaklı dil okulları bulunuyor ve bu okullarda günlük 15 saat ile 30 saatlik derslerle TOEFL hazırlık kursu gerçekleştirilir. İngilizce dil okullarının en kısası 4 haftadan başlayan programlar  11 aya kadar uzatılabilmektedir. Bu İngilizce kursları sadece öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmekle kalmazlar. Aynı zamanda İngiliz yaşam ve kültürünü deneyimlerle öğrenmelerine de yardımcı olur. İngiltere dil okulu programları çerçevesinde İngilizce düzeyi düşük olan öğrencilere Genel İngilizce kursu olmak üzere3 ay ve üstü programları öneriyoruz. İngilizce seviyesi yüksek olan öğrenciler ise İngilizcelerini geliştirmek üzere haftada 30 saat olan Yoğun akademik programlara kayıt yaptırabilirler.

TOEFL Hazırlık için İngilizce Dil Kursu ve Yurtdışı Eğitim Fiyatları

İngilizce dil kursu, yani yurtdışında dil okulları ile tercih kullanacaksanız ortalama fiyatlar verelim. Amerika dil okulları, genellikle 1400 dolardan haftalık fiyatlandırma ile başlar, bir diğer taraftan da TOEFL hazırlık için 3 farlı ödeme alternatifi var; Kanada doları, Amerikan doları ve pound. İngiltere’deki dil okulları, ortalama olarak 200 pound’tan başlıyor.  Bu fiyatların haftalık bazlı olduğunu belirmekte fayda var.

Bu programlar genellikle dört haftalık programlardan oluşur. Alınan Akademik İngilizce programı öğrenciye İngiltere’de ki akademik kültürü yakından tanımasına yardımcı olur ve onların daha ilk andan itibaren çevrelerine uyum sağlamalarına yönelik eğitim verir.

TOEFL’a Hazırlık Kursu ve İngiltere

TOEFL sınavı kursuİngiltere’de de gerçekleştiriliyor. İngilizce eğitimi genellikle Cuma günleri  gezinti programları ile öğrenciye yönelik çeşitli gezilerle iletişim çerçevesinde olduğu şehri gezdiren ve İngilizce konuşma dilini de kapsayan ve şehiri yakından tanıması için tarihi yerleri ve kültürel organizasyonları yerinde görmesini sağlar. Bu gezilerde öğrenci sınıf hocası tarafından sadece gezdirilmekle kalmaz, aynı zamanda sınıf içerisindeki ders programını gezi boyunca da çeşitli eğlencelerle devam ettirir. Burada amaç öğrenciyi motive olmuş bir şekilde daha aktif bir alanda ve daha farklı dil havuzuna sahip bir ortam içerisinde İngilizceyi öğretebilmek amaçlanıyor. Öğrenciler haftada 15 ya da 20 derslik standart ya da 25 / 30 derslik yoğun programalar katılabilir. Dersler 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda islenir.

TOEFL İçin Amerika’da Hazırlık ve Dil Okulları

Birçok okul her pazartesi öğrenci kabul ediyorlar. Amerika dil okulları da TOEFL hazırlık odaklı tercih edebileceğiniz ülkelerden bir tanesi. Üstelik TOEFL yoğun olarak Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmesiyle Amerika, TOEFL hazırlık kursu ile oldukça tercih edilebilir bir ülke. Amerika dil okulları ile TOEFL sınavına hazırlanmak isteyen öğrenciler istedikleri sureyle eğitim alabilir, istedikleri zaman eğitimlerine başlayabiliyorlar. Genel İngilizce programlarına başlangıç seviyeden itibaren öğrenci kabul edilirler. Öğrenciler ilk gün seviye sınavına girerek seviyelerine uygun bir sınıfta eğitime başlayabilirler.

Amerika’daki TOEFL hazırlık kursu odaklı dil okulları programları 2 farklı tarih içerisinde değerlendirilebilir. Öncelikle yaz döneminde, yaz tatillerinde TOEFL kursu alabilir, 2 aylık bir Amerika yaz okulu TOEFL kursu ile birlikte bu sınava hazırlanabilirsiniz. Bir diğer taraftan da kış döneminde gerçekleştirilen ve genellikle yeni lise mezunlarının tercih ettiği dil okulları programları da tercihinizde olabilir.

Ayrıca 6 ya da 9 ay gibi uzun surelerle eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik farklı farklı akademik sömestr/ yıl programları da müfredatımızda bulunuyor. Bu programların başlangıç tarihleri daha esnek tarihlerde olabilir, eğitim ücretleri standart programlara kıyasla daha çeşitli eğitimi içeriyorlar diyebiliriz.

Yurtdışı Eğitim ile TOEFL Kursu ve Dil Okulları Konaklama Şartları Neler?

Konaklamalar da genellikle gideceğiniz okul tarafından tercihleriniz doğrultusunda ayarlanır. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı, yurt ya da öğrenci evleri vardır. Kendinize ve bütçenize en uygun konaklama tipine York Education Solutions danışmanları ile birlikte karar verebilirsiniz. Alternatifleriniz, hosteller, yurtlar ve aile yanı konaklama. Aile yanı konaklama seçeneklerimiz ağırlıklı olarak uzun dönem, yani 4 ay ya da üstü dil okulları ile ilgili tercih ediliyor. TOEFL hazırlık için İngilizce kurs programları ve dil okulları, üniversitelerin kampslerinde gerçekleşiyor ve dolayısıyla üniversitelerin yurtlarında, rezidanslarında ya da konaklama merkezlerinde kalabileceksiniz. Şimdiye dek, ağırlıklı olarak aile yanı konaklama ve yurtlar tercih ediliyor. Yurtlar tek kişilik ve iki kişilik olarak kategorilendirildi.

Eklenme Tarihi: 2018-05-30 16:48:01