Lütfen bekleyiniz...

TOEFL Kursu Tavsiye: TOEFL Sınavı Hazırlık Önerileri
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

TOEFL Kursu Tavsiye: TOEFL Sınavı Hazırlık Önerileri

TOEFL Kursu Tavsiye: TOEFL Sınavı Hazırlık Önerileri

Her yılın belirli dönemlerinde gerçekleştirilen TOEFL sınavı için kurs tavsiyeleri, her dönem gerçekleştirilen TOEFL sınavı öncesinde güncellenebilecek düzeyde yeniliklere sahip. Hem İstanbul’daki TOEFL kursu tavsiye konularımız sadece İstanbul’da yaşayanları değil aynı zamanda tüm Türkiye’yi de kapsıyor.  Öncelikle TOEFL sınavı hakkında genel bir hatırlatma yapacağız; ardından da TOEFL kursu tavsiye ile birlikte TOEFL sınavı için hazırlık önerileriyle sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. c TOEFL, 2017 yılında değişen formatıyla dünyanın bir ucundaki öğrenciyi, diğer ucundaki üniversiteyle buluşturmaya devam ediyor. Sınav, son yıllarda kağıt üzerinde sınav ile dijital sınav olmak üzere ikiye bölünde ve dolayısıyla TOEFL kursu seçme konusunda bu detaya önem vermeniz oldukça önemli.  Sınavın kısaca tanımlamasını yapmak gerekirse; hem analitik hem de pratik alanlarda İngilizce dil yeterliliğinizi konuşma ve anlama becerinizi test eden ve bu yeteneklerinize göre puan alabildiğiniz bir sınav sisteminden söz ediyoruz. TOEFL eğitmenleri, bilginin yanısıra birikimin de fazlasıyla yardımcı olacağını sık sık yinelerler.

TOEFL Kursu Konusunda Önplana Çıkan Tavsiye Modeller Neler? Hangi TOEFL Kursunu Almalıyım?

Öncelikle TOEFL kursu için tavsiye ile ilgili herkes tek bir ağızdan ‘yüz yüze, teke tek eğitim’ diyecektir. Haklı bir çıkarım. Zira danışmanlığını yaptığımız yurtdışındaki dil okulları da TOEFL kurslarını yavaş yavaş bire bir olarak devşirmeye başladılar. Sınav sistemiyle paralel olarak TOEFL IBT hazırlık eğitimleri 4 bölümden oluşuyor. (Listening, Speaking, Reading, Writing gibi alt gruplardan söz ediyoruz.) TOEFL sınıflarına alınan ve zaten belirli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler taktik ağırlıklı bir sınav olan TOEFL’da performansı artırmayı amaçlayan bir eğitim anlayışıyla yetiştirilirler. Eğer TOEFL hazırlık için bire bir İngilizce kursu ya da TOEFL hazırlık kursu arayışındaysanız, York Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nda sizlere en uygun kurs modelini uygulanacak. Bir diğer taraftan da çevrimiçi olarak TOEFL Go Anywhere sayfası sayesinde TOEFL sınavına internetten test odaklı hazırlık süreci de geçirebilirsiniz.

TOEFL Sınavına Hazırlanırken Yurtdışında Dil Okulu Mu Almalıyım?

Bir diğer taraftan sizlere yönlendirebileceğimiz tavsiyelerden bir tanesi şu;  dil okulu programları ile bir hazırlık sürecine başlanması ve bunun hemen ardından da yaşadığınız bölgede alacağınız bire bir İngilizce kursları olarak öne çıkar. Eğer yurtdışı eğitim çerçevesinde TOEFL hazırlık süreci geçirmek istiyorsanız, İngiltere de bu ülkelerden bir tanesi. İngiltere, akademi odaklı sağladığı İngilizce dil eğitimi programlarıyla farklı bir deneyim sağlayacak.

Bizim sizlere sağlayacağımız TOEFL odaklı dil okulları ile iyi bir hazırlık süreci geçirebilirsiniz lakin, yurtdışında alacağınız dil okulu eğitim ile birlikte bildiklerinizi bire bir İngilizce ile pekiştirebilirseniz daha iyi bir TOEFL hazırlık süreci yaşayabilirsiniz. Türkiye’de kurslar ile alacağınız hazırlıklar; harcayacağınız fiyat, zaman kaybı yurtdışı eğitim ile karşılaştırıldığında TOEFL’a yönelik dil okulları da aynı masrafları çıkaracaktır. Dolayısıyla daha iyi bir eğitim ve daha iyi bir İngilizce için yurtdışında eğitim ile TOEFL hazırlık süreci tamamlamanız daha faydalı olacaktır. Yurtdışı eğitim kategorisindeki TOEFL hazırlık dil okulları, direkt olarak sınavın istediği İngilizce seviyesini öğrencilere sunar hem teoride hem de pratikte ve de mental açıdan da sizleri TOEFL’a hazırlık sürecinde iyi bir performans sergilemenize yardımcı olacaktır.

TOEFL sınavına hazırlık süresince hem birebir hem de sınıf içi eğitim alabiliyorsunuz. İngilizce eğitimi genellikle Cuma günleri  gezinti programları ile öğrenciye yönelik çeşitli gezilerle iletişim çerçevesinde olduğu şehri gezdiren ve İngilizce konuşma dilini de kapsayan ve şehiri yakından tanıması için tarihi yerleri ve kültürel organizasyonları yerinde görmesini sağlar. Bu gezilerde öğrenci sınıf hocası tarafından sadece gezdirilmekle kalmaz, aynı zamanda sınıf içerisindeki ders programını gezi boyunca da çeşitli eğlencelerle devam ettirir. Burada amaç öğrenciyi motive olmuş bir şekilde daha aktif bir alanda ve daha farklı dil havuzuna sahip bir ortam içerisinde İngilizceyi öğretebilmek amaçlanıyor. Öğrenciler haftada 15 ya da 20 derslik standart ya da 25 ile 30 derslik yoğun programalar katılabilir. Dersler 10-15 kişilik uluslar arası sınıflarda işleniyor.

TOEFL IBT genel olarak yurtdışında okumak ya da yaşamak isteyenlerin İngilizceye hakim olduklarını ispatlamak için girdikleri bir sınav olarak tanımlayabiliriz. Aslında TOEFL’ı sadece yurtdışıyla sınırlandırmak da doğru değildir çünkü ülkemizdeki eğitim kurumları da İngilizce yeterlilik belgesi olarak TOEFL’ı gerekli koşul olarak talep etmektedirler. Bununla birlikte pek çok iş yeri de yine çalışanlarından TOEFL belgesi istemektedir. TOEFL sınavından yüksek bir skor almak isteyen tüm dünya öğrencileri için sunulan TOEFL dil okulu ile adaylar eğitim hayatlarında ve de profesyonel kariyerlerinde başarı kapılarını açıyor.

Eğitim sistemi, sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulama içeriklidir ve Genel İngilizce eğitim çalışmalarını içermez. Derslerin tamamı uzman eğitmenler tarafından yapılıyor.TOEFL hazırlık ve sınava yönelik eğitimler 5. veya 6. kur seviyesinde olan yani upper intermediate seviyesi ve üzerindeki öğrenciler için oldukça uygun.York Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nda TOEFL sınav hazırlık programlarının detayları ile ilgili telefondan ya da Nişantaşı’ndaki merkezimizden bilgiler alabilirsiniz.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-05 11:18:43