Lütfen bekleyiniz...

TOEFL Hazırlık İçin Yurtdışı Eğitim Çeşitleri: Yetişkinlere ve Genç Yetişkinlere Yönelik Dil Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

TOEFL Hazırlık İçin Yurtdışı Eğitim Çeşitleri: Yetişkinlere ve Genç Yetişkinlere Yönelik Dil Okulları

TOEFL Hazırlık İçin Yurtdışı Eğitim Çeşitleri: Yetişkinlere ve Genç Yetişkinlere Yönelik Dil Okulları

TOEFL sınavı, sadece yurtdışı akademik eğitimlerini sağlamak isteyen kişilere yönelik değil yurtdışına çeşitli amaçlarla çıkan ve özellikle güz dönemi için seviye tespit sınav sonucuna göre yurtiçi ve yurtdışı okullarında eğitime başlayacak olan kişilerce  özel olarak tercih ediliyor. Yurtdışı eğitim programları haftaiçi  yoğun program ile 4 hafta ve hafta sonları  yarım gün ile 8 haftalık TOEFL-IBT kursu düzenliyorlar. Genç yetişkinler için ve çocuklar için düzenlenen yurtdışı eğitim dil okulları Haziran ayında başlıyor. Bunun yanısıra elbette kış dönemi içerisinde yetişkinlerin alacakları dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim prorgramları da Pazartesi günleri başlatılıyor. Eğitimler konusunda uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından verilmesiyle birlikte. TOEFL-IBT TEST CENTER ünvanını kazanan çeşitli eğitim kurumlarının onaylı kampüslerinde gerçekleştirilen yurtdışı eğitim programlarıyla birlikte sadece sınıf için eğitimler değil kurslar esnasında laboratuvar da pratik yaparak TOEFL sınav metodolojisini yakından tanıma imkanı da bulacaksınız. Aynı zamanda okulumuzu resmi sınav merkezi olarak seçebilir , sınavınıza eğitim aldığınız laboratuvarda girebilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim ile TOEFL’a Hazırlık Nedenleri: Sadece Akademik Eğitim Değil!

Yükseköğrenim kurumunda eğitim almak isteyen kişilerin yanısıra üniversitede hazırlık okumadan ve hazırlık geçme sınavlarından muaf olmak isteyen öğrenciler, İngilizce dili öğrenim programına kabul edilenler ve edilmeyenler, burs ve sertifika adayları, İşyerinden dil tazminatı almak isteyen çalışanlar, İlerlemelerini izlemek isteyen İngilizce dili öğrencileri, Vize başvurusu yapan öğrenciler ve işçiler TOEFl- IBT sınav hazırlık için yurtdışı eğitim programlarına katılabilir.

Yetişkinler için düzenlenen, TOEFL-IBT kurslarına katılabilmeniz için en az orta seviyede bir İngilizce seviyesine sahip olmanız gerekebiliyor. Yurtdışı eğitim programlarının başında yapılan testle hangi alanlarda çalışmanız gerektiği belirlenecek, sınavda yer alan bölümler üzerine alıştırmalar yapıp sınav deneyimi kazanacaksınız.

TOEFL-IBT sınavı her dönem içerisinde, çeşitli disiplinler içerisinde yapılıyor. Her kurumun ihtiyacına göre farklı puanlar isteniyor. Genel kabul notu 79-80 aralığında nitelendirilebilir. Türkiye'de birçok üniversite muafiyet notu olarak 80 puanı istiyorlar. Yurtdışı eğitim tecrübeleri içinde şirketler, TOEFL sonucu göz önünde bulunduracaklarsa genel olarak 80 puanı kabul ediyorlar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise çalışanlarının 60 puan almaları halinde terfi etmelerini sağlıyorlar. TOEL-IBT sınavının geçerlilik süresi ise 2 yıldır.

 

TOEFL, IELTS ,GMAT, GRE ve SAT sınavlarına hazırlık  için yurtdışı eğitim programları Amerika, Kanada  ve İngiltere’de gerçekleşse de; İrlanda da ağırlıklı olarak tercih edilen bir yurtdışı eğitim programı..  Amerika İngiltere Kanada Avustralya ve diğer İngilizce eğitim veren üniversitelerin  lisans ya da yüksek lisans programlarının giriş koşullarından biri İngilizce yeterlilik olan TOEFL, IELTS sınavından birinde başarılı olmak var. TOEFL,GMAT, GRE ve SAT hazırlık Kursları Amerika ‘da New York, Boston, Los Angeles, Miami, San Francisco, Chicago gibi şehirlerinde verilebiliyor. Zira; bu bölgeler ABD’nin en fazla öğrenci ağırlayan bölgeleridir. IELTS hazırlık kursu ise İngiltere başta olmak üzre; yurtdışı eğitim programlarının bulunduğu kolej ve üniversitelerde düzenlenir.

Yurtiçi üniversitelerinde İngilizce hazırlık okuyan öğrenciler, yurtdışında opsiyonel olarak 3-4  ay boyunca kalarak İngilizce Üniversite eğitimlerine başlamadan İngilizcesini iyi bir seviyeye getirmekle birlikte; üniversite eğitimini dil problemi olmadan tamamlayabilir. Türkiye’de İngilizce eğitim veren üniversitelere devam ederken İngilizce verilen dersleri çok iyi anlamak ve mezun olduğunuzda İngilizce probleminizi kökten çözmüş olmak için yurtdışında minimum 3 ay süreyle yapılan bir yaz okulu önerilir.

 

Yetişkinler İçin Yurtdışı Eğitim: Dil Okulları ve İş İngilizcesi

Hukuk, Tıp, İşletme, Pazarlama, Finans, Mühendislik, Politika, Turizm, Film, Medya gibi alanlarda eğitim veya kariyer yapanlara yönelik olarak hazırlanan programlara en az 22 yaş ve üzerinde olan öğrenci veya yetişkinler, bu programlara katılabiliyorlar. Bu yurtdışı eğitim programları özellikle dil okulu olarak adlandırılabilir ve ağırlıklı olarak İngiltere ve Amerika’nın yanısıra Kanada’da da tercih ediliyor. En az 2 en çok 12 hafta süreyle katılmak mümkündür. Daha kısa bir zaman dilimi içinde daha farklı ve yoğun programlar görmek isteyenler için iki haftadan itibaren özel amaçlıprogramlar sunulabilmektedir. Bu programlar genellikle İngilizce ağırlıklı ve belli mesleklerin işhayatında kullandığı profesyonel İngilizce eksiklerini gidermeye yöneliktir. Hukuk İngilizcesi, medya için İngilizce, turizm sektörü için İngilizce, film sektörü için İngilizce gibi programlar kısa sürede ve yoğun İngilizce programlarıyla profesyonel amaçlı dil eğitimi de sunulabilir.

18 yaş ve üzeri herkese yönelik yurtdışı dil okullarına üniversite öğrencileri, mezunlar, çalışanlar kısaca herkes katılabilir. Yetişkinler için yaz okulları 2-12 hafta arası devam eder. Yetişkinler için dil okulları programları; İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ve Malta gibi İngilizce eğitim veren ülkeler yanı sıra Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, İsviçre gibi ülkelerde düzenlenir.

Resmi rakamlara bakılırsa, dünya çapında 30 milyondan fazla kişi, İngilizce dil yeterliğini göstermek için TOEFL sınavına girdiler. Ortalama İngilizce beceri seviyesi ‘Orta’ ile ‘İleri’ arasında değişir.

TOEFL Sınavı Ne İçin Alınabilir? Hangi Kategorilerde Yurtdışı Eğitim Alabilirsiniz?

Bir yüksek öğrenim kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler,İngilizce dili öğrenim programına kabul edilenler ve edilmeyenler, burs ve sertifika adayları,İlerlemelerini izlemek isteyen İngilizce dili öğrencileri,Vize başvurusu yapan öğrenciler ve işçiler TOEFL sınavına tabii tutuluyorlar.

Eklenme Tarihi: 2018-05-02 11:57:10