Lütfen bekleyiniz...

TOEFL’a Hazırlanmak İçin Tavsiye Yurtdışı Dil Okulu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

TOEFL’a Hazırlanmak İçin Tavsiye Yurtdışı Dil Okulu

TOEFL’a Hazırlanmak İçin Tavsiye Yurtdışı Dil Okulu

TOEFL’a hazırlanabilmek için pekçok ülkede dil okulu düzenleniyor. En başta İngiltere dil okulları, TOEFL snavı için sizleri iyi bir şekilde hazırlayabiliri. Özellikle session’lara yönelik, odaklı eğitim felsefesiyle seçeceğiniz dil okulu programlarının içeriğine dikkat etmeniz gerekiyor. İngiltere’de, ABD’de, Kanada’da herhangi bir bölgede seçeceğiniz TOEFL hazırlık yurtdışı dil okulu, programı içeriğinde TOEFL kuru, TOEFL hazırlık dersleri bulunmayabilir. “Genç yetişkinler ve üniversiteliler” gruplarına özeli geliştirilen TOEFL hazırlık yaz okulu programları, şu sıralar İngiltere’de daha fazla tercih ediliyor.

İngiltere’de TOEFL hazırlık için herhangi bir dil okulu programı düşünüyorsanız, seçebileceğiniz birçok şehir, geçebileceğiniz farklı varyasyonlarda eğitim merkezleri var. Örneğin, Londra dil okulu programları ile , İngiltere'de TOEFL hazırlık için dil okulu seçenekleri arasında en kozmopolit şehirde eğitiminizi alırken şehir hayatı, kalabalık bir şehir, çeşitli etkinlikler,  müzeleri gezinti programları çereçvesinde İngiltere’de TOEFL’a hazırlık dil okulu programına dahil olursunuz.

İngiltere’de TOEFL Hazırlık Dil Okulu Programları Hangi Şehirlerde Yapılıyor?

 Eğer sadece öğrencilerden oluşan bir şehir düşüncesi, İngiltere’de TOEFL için dil okulu konusunda daha iyi bir seçenek olabilir. Örneğin, Brighton ve Oxford tamamiyle İngiltere’nin öğrenci şehirleri olarak biliniyor ve bu bölgede yapılacak çeşitli aktivitelerin yanısıra sadece sınavlara yönelik kontastrasyon sağlayabilirsiniz. Sadece bu değil, Brighton’ın bir sahil kenti olması da artılardan.

Bunlara ek olarak olarak Cambridge dil okulu seçeneklerine yönelebilirsiniz. Oxford ve Cambridge'teki İngilitere dil okulları ise en iyi İngiltere üniversiteleri ile daha yakından tanışmanıza ve İngiltere’deki üniversitelerin oryantasyon kamplarına katılmanıza  olanak yaratıyor. İngiltere’de dil eğitimi çerçevesinde hangi okulumuzu seçerseniz seçin mutlaka dil becerilerinizdeki gelişmeyi açıkça göreceksiniz.

Sadece İngiltere Dil Okulu Programlarıyla TOEFL’a Hazırlanabilir Mi?

Genel İngilizce programları gramer, kelime bilgisi, konuşma dersleri, dil eğitim merkezlerinde görsel ve işitsel uygulamalardan oluşur. Genel İngilizce programları dışında İngiltere dil okulu programları; İş İngilizcesi, sınav hazırlık programları, bire bir ders gibi farklı dil programları da sunsa da, bu programlar TOEFL için pek fazla tavsiye edilmez.  Ayrıca okulların uzun süreli eğitim düşünenler için ‘akademik yıl’ programı oluşturulabilir. Bu programların içeriklerinin Genel İngilizce’den farkı olmadığı için TOEFL hazırlık sürecinde pek fazla tercih edilmiyor. Genelde belli başlangıç tarihleri vardır, böylece uzun dönem okuyacak öğrencileri bir araya toplarlar ve okul ücretleri her hafta başlayan programlara göre daha uygun olur. Böylece 6 ayın üzerinde dil eğitimi düşünen öğrenciler için kaliteli okullarda daha ekonomik şartlarda okuma fırsatı olur.

 İngiltere diğer ülkelerle kıyaslandığında Türkiye’ye yakın olması, İngilizce’nin anavatanı olması nedeniyle TOEFL hazırlık için en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesi. İngiltere’nin TOEFL hazırlık dil okulu programlarında bilindiği olumlu itibarın yanısıra öğrencilere en iyi eğitim müfredatını da sunmasıyla ön planda. İngiltere dil okulu programlarıyla TOEFL hazırlık dönemleri söz konusu ise , yurtdışı dil eğitimi denildiğinde de akla ilk gelen ülke olarak kabul edilir. İngilterede dil eğitiminden sonra Yurtdışında master, Yurtdışında üniversite veya Yurtdışında Sertifika düşünenler de İngiltereyi tercih edebilirler. İngiltere’de dil eğitimi almak daha sonraki eğitim planlarınızı daha rahat yapmanızı sağlar. İngilizce dil eğitimi süresince İngiltere’de üniversite, master ve sertifika programlarına aşina olmaya başlar rahat karar verme olanağı elde edebilirsiniz.

İngiltere Dil Okulu Programları İle Konaklama Şartları

İngiltere’de dil okulu programları, çoğuyla kendisine ait müstakil bir binada yer alıyor. Okullara ait rezidanslar, okul yurtları, aile yanı konaklama gibi seçeneğiniz var. Lakin buna karşın; özellikle Londra, Cambridge, Oxford, Bournemouth, Manchester gibi öğrencilerin yoğun olduğu şehirlerde çok sayıda yurt ve çok sayıda TOEFL hazırlık için İngiltere dil okulu programlarını tercih eden kişiler bulunuyor. Bu yurtlar genelde tek veya iki kişilik odalarda konaklama imkanı sunabiliyorlar. Öğrencilerin odaları banyolu ve kendi çalışma alanları bulunuyor.

Yurt imkanlarının daha az olduğu şehirlerde okullar hostel house olarak adlandırılan mini yurtlar da bulmak oldukça mümkün. Bunlar aslında büyük mustakil evlerin okul tarafından öğrencilere kiralanmasıdır. Daha sıcak ve rahat arkadaş edinebileceğiniz bir ortam sunan student houselar’da banyolar genellikle diğer öğrencilerle paylaşılır. Mutfaklar ve oturma alanları yine diğer öğrencilerle sohbet etmek için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Elbette, okulların genellikle yapısından söz etmişken, böylece sınıfların az nüfusu ve özellikle TOEFL hazırlık gibi mühim dil okulu programları söz konusu ise, sınıflarda bulunacak olan öğrenci sayısı yaklaşık 7 – 9 aralığında olması beklenebilir. Elbette, hem kişisel hem de toplu bir dil okulu programı geçireceğiniz için, sınıfların az kişilerden oluşması, İngiltere dil okulu programları ile TOEFL sınavı hazırlık süreci geçiren kişiler için daha olumlu bir durum.

İngiltere dil okulu programları çerçevesinde TOEFL sınavı hazırlık sürecinizi ve başarılı bir süreç yaşadığınızı belgeleyebilen bir sertifika da İngitere dil okulu katılımcılarına sağlanıyor. Böylece bu sertifikaları gelecekte de kullanabilirsiniz.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-07 11:26:50