Lütfen bekleyiniz...

Sömestr Döneminde Katılabileceğiniz Yurtdışı Dil Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Sömestr Döneminde Katılabileceğiniz Yurtdışı Dil Okulları

Sömestr Döneminde Katılabileceğiniz Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışı eğitim girişimlerinizin başvuru aşamasındaki hazırlıkları da göz önünde bulundurursak ve yaz döneminin, genellikle stajlarla geçtiğini düşünürsek dil okulları programlarına katılacak olan kişiler ağırlıklı olarak üniversitelerin açılışından birkaç hafta öncesini veya sömestr tatili dönemlerini tercih ediyorlar. Lakin, yurtdışı dil okulları konusundaki tercihler ağırlıklı olarak ara tatil olarak bilinen sömestr tatilinde uygulanıyor. Böylece, özellikle birinci sınıf veya üniversiteye yeni başlayan öğrenciler, yurtdışı yaz okulları programları ile birlikte daha geniş çapta dil eğitimi alabiliyorlar. Öncelikle, sömestr döneminde hangi yurtdışı dil okulları programlarının tercih edildiğine bakacağız ve hangi ülkelerin, hangi fırsatları doğurduğuna teker teker değineceğiz.

Sömestr Döneminde İngiltere Yurtdışı Dil Okulları

İngiltere’de dil okulları, 17 ile 24 yaş aralığına veya diğer tüm yetişkin yaş gruplarına yurtdışı dil eğitimi sağlayabiliyor. Eğer İngiltere’de yurtdışı dil okulları programlarına dahil olmak istiyorsanız; ilk olarak o dil okulu ile ilgili detaylıca araştırma yapmanız gerekebilir. Zira, ülkelerdek dil okulları programları farklı tarihlerde başlayabilir ve buradaki üniveriste eğitiminizi bölebilir. Ya da şirket çalışanlarının izinlerini zora sokabiliyor. İngiltere dil okulları ile ilgili kurslara başlama tarihleri yıl boyunca her ay olabileceği gibi okuldan okula da fark gösterebiliyor.

Genel İngilizce programlarına katılımlar oldukça yaygın. Yurtdışında İngiltere dil okulları programlarına başvuran kişilerin İngilizce bilgileri begginer ile advanced arasında olduğu için her seviyedeki katılımcılar, İngiltere dil okulları programlarına dahil olabilmek için. Bu dil okullarına başlamak için herhangi bir dil seviyenizin olması beklenmiyor. Dil okulları kurslarına başlamadan önce gireceğiniz sınava göre seviyenize uygun sınıfa yerleştirilirsiniz.  Bu sınavı bir tür seviye tespit sınavı olarak değerlendirdiğimizde; okula başlayacak herkes girmek zorunda olduğunu şimdiden belirtmek gerekiiyor. Aynı seviyede bulunan öğrencilerle aynı sınıfta eğitim almanız çok önemlidir. Öğrenme sürecindeki tüm aşamalar bu sayede dengede tutulur.

Dil Okulları Programlarında Standart Eğitim Süreleri Neler?

Haftalık ders sayısı almak istediğiniz program türüne göre değişmekle birlikte öğrenci vizesi alabilmek için en az hafta 15 saatlik derslere katılım sağlayabilmeniz gerekiyor. Buna ek olarak 30 saatlik ders saatleri ise yoğun İngilizce programları çerçevesinde değerlendirilir. Buna karşın, elbette bu konuyla ilgili danışmanlarımız sizleri daha sağlıklı bir şekilde yönlendirecektir.

Okulların sağladıkları olanaklar hemen hemen hepsinde benzer şekilde. Yani çok büyük farklar gözlemlemeyeceksiniz. İngiltere’de dil okulları programlarındaki tesislerinin önemli bir kısmında öğrencilerin faydalanabilmesi için multimedya bilgisayar odaları, çalışma odası, dinlenme odası, kütüphane, dil öğrenim laboratuvarı, yemek salonu,kafeterya gibi sosyalleşme ve çalışma alanları bulunuyor. Üniversitelerin veya kolejlerin kampüslerinde yer alan dil okullarında eğitim gören öğrenciler ile aynı zamanda kampüsün olanaklarından da yararlanabilirsiniz.

İngiltere’de çoğu dil okulları,  kendi ülkelerinin denetlediği resmi makamları tarafından onaylı olup dil okulları tarafından oluşan ve birbirlerini denetleme işlevine sahip oldukları derneklere de üye olmasıyla eğitim standartları her yıl üst seviyeye çıkıyor. Özellikle İngiltere'de hangi dil okuluna gideceğinize karar verirken çeşitli evraklar ve belgelerle onaylanmış olduğuna dikkat etmenizde fayda var.

İngiltere’de çok farklı kültürlerden gelen çok sayıda insan var. Asya’dan; Amerika kıtasına kadar binlerce öğrenci ve beyaz yakalı, İngiltere yaz okulları programlarına katılım sağlıyorlar. Bu bakımdan insanlara karşı iletişim yönünden daha da fazla kuvvetleneceksiniz.

Ara Tatilde Kanada Dil Okulları Programları

Kanada, daha önce yurtdışı akademik eğitimde oldukça meşhurken son dönemlerde özellikle dil okulları programlarıyla ön plandalar.  Vancouver, Toronto ve Quebec’in başrol oynadığı Kanada dil okulları, sömestr dönemi içerisinde de dil okulları programlarını yürütüyorlar. Dünyanın en fazla eğitimci ve öğrenci alan ülkelerinden birisi olan Kanada, yurtdışında İngilizce dil okulları programı denilince ilk akla gelen ülkelerdendir. Kanada’da İngilizce eğitim için en çok tercih edilen şehirler Toronto ve Vancouver’dır. Buna ek olarak Montreal, Calgary, Ottawa gibi şehirlerde de İngilizce dil eğitimi almak oldukça popüler. Üstelik, bu şehirlerde ağırlıklı olarak Fransızca dilini duyabilir ve Fransızcayı temel olarak biliyorsanız yurtdışı eğitim tecrübelerinize Fransızca aşinalığını da ekleyebilirsiniz.

Amerika Dil Okulları Sömestr Dönemi İçerisinde de Tercih Ediliyor

Amerika dil okulları programları, üniversite öğrencilerinden çok farklı nedenlerden ötürü sınav hazırlık veya iş İngilizcesi için katılımlar alıyor. Özellikle TOEFL hazırlık, SAT hazırlık, IELTS hazırlık gibi sınavlardan önce, Amerika dil okulları tercih edilir. Ek olarak, mesleki İngilizce eğitimi için ya şirketler toplu halde katılım sağlıyorlar ya da bireysel izin kullanıp, sömestr tatili içerisinde katılım sağlayanlar da var. Amerika’da dil eğitimi yalnızca özel eğitim kurumları tarafından değil aynı zamanda kolej ve üniversitelerin ilgili birimleri tarafından da verildiğini de eklemek gerekiyor. Amerika dil okulları programlarında, eğitim hayatı ve sonrasında bireylerin hayatını doğrudan etkileyen süreçlerde bir adım öne çıkabilmek için Amerika’da İngilizce dil eğitimi almak oldukça faydalıdır. Uluslar arası alanda da yeterlilik gösterebilen çeşitli sertifikalar da alabiliyorsunuz.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-09 17:31:31