Lütfen bekleyiniz...

Şirketler İçin Yaz Okulları: Yazılım ve Teknoloji Sektörü Gözünü Amerika Yaz Okulları Programlarına Dikti
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Şirketler İçin Yaz Okulları: Yazılım ve Teknoloji Sektörü Gözünü Amerika Yaz Okulları Programlarına Dikti

Şirketler İçin Yaz Okulları: Yazılım ve Teknoloji Sektörü Gözünü Amerika Yaz Okulları Programlarına Dikti

Teknoloji ve iletişim bilimleri bizleri dünyaya daha fazla bağladıkça şirketlerin dil portfolyosu ve dil yeterliliği, hem mavi yakalılar  hem de beyaz yakalılar açısından oldukça önemli. Zira artık şirketler, çalışanlarından sadece İngilizce değil, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca gibi çeşitli dilleri isteyebiliyor.   Yaz okulları programlarını tercih eden şirketler ağırlıklı olarak yazılım ve teknoloji sektöründen olsa da farklı sektörler de yaz okulları tercihlerini kullanabiliyorlar. Hukuk, Tıp, İşletme, Pazarlama, Finans, Mühendislik, Politika ve Siyaset bilimleri, Turizm, Film ve Yapımcılık sektörü, Medya gibi alanlarda eğitim veya kariyer yapanlara yönelik olarak hazırlanan programlara belirli  yaş ortalaması ve üzerinde olan öğrenci veya yetişkinler katılabilir. Konuyla ilgili York Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan bilgi edinebilirsiniz.

Amerika’da Profesyoneller veya Profesyonel Adaylar İçin Yaz Okulları

 İş için sağlanan yaz okulları, biraz daha yoğun programlarla, eğlence işini biraz daha iş çevresi ile harmanlayarak farklı bir program geliştirdiler. Bu programlar özellikle İngiltere ve Amerika’da verilmektedir. En az 3 en çok 12 hafta süreyle katılabilme seçenekleri var seçim ise sizlere kalmış. Daha esnek olmayan ve daha kısa bir zaman içerisinde de daha farklı ve yoğun programlar görmek isteyenler için iki haftadan itibaren özel maçlı yaz okulları programları geliştiriliyor. Bu Amerika yaz okulları programları genellikle İngilizce ağırlıklı ve belli mesleklerin kendi alanlarında ve kendi sektörlerinde kullandığı profesyonel İngilizce eksiklerini gidermeye yöneliktir. Hukukçular içinİngilizce, gazeteciler için İngilizce, tıp sektörü için İngilizce, teknoloji sektörü için İngilizce, film sektörü için İngilizce gibi programlar kısa sürede ve yoğun olarak da sunulabilir.

Bunlara ek olarak, Amerika yaz okulları çerçevesinde mesleki yeterlilik ve sertifika programları da var. finans, marketing, business administration, international trade, public relations, PR, IT  ve medya gibi alanlarda yaz okulları programlarına . İngilizce dil seviyesi orta ve üzeri olan her öğrenci bu programlara katılabilir. Bu tarz yaz okulları, orta ve üzeri düzeyde İngilizcesi olan üniversite öğrencileri istemiş oldukları alanda yurtdışında dört hafta ile on iki hafta arası sertifika kurslarına katılıp bilgi ve tecrübelerini artırabilirler.

Amerika Yaz Okulları programları, resmi olarak İngilizce eğitimi sağlasa da eğer temel seviyede İspanyolca ve Fransızca diliniz varsa, çevrenizdeki farklı uluslardan gelmiş olan katılımcılarla da İspanyolca gibi dilleri de geliştirebilirsiniz. Bir parantez açmak gerekirse; Amerika yaz okulları programları Almanya’dan ve İspanya’dan çok fazla katılımcı alıyor!

İsviçre Yaz Okulları Programları Ağırlıklı olarak Tıp Sektöründen Katılımcı Alıyor!

İsviçre, teknoloji sektörü, turizm sektörü gibi çeşitli sektörlerde başarıı olsa da ‘İsviçreli Bilim Adamları’ dolayısıyla tıp sektöründen çok fazla katılımcı alıyor.  Ülkenin, Fransa’ya, Almanya’ya ve İtalya’ya karşı stratejik ve coğrafi konumu nedeniyle, bu ülkelerin dilleri de İsviçre’de yoğun olarak konuşuluyor. Dolayısıyla İsviçre yaz okulları programları da şirketler için bir dil hazinesi sunmayı hedefliyor. Kısaca bakmak gerekirse; Yaz okulları katılımcıları Cenevre, Lozan, Bern gibi şehirleri tercih ediyorlar. Zaten bu şehirler İsviçre’nin en fazla Fransızca konuşulan şehirler olduğunu söylemeliyiz. Dersler boyunca farklı gündelik durumlara göre iletişim becerilerinizi hızla geliştireceksiniz. Her gün göreceğiniz dersler şu alanları kapsıyor; dilbilgisi, terimsel anlamlar, sözcük bilgisi, telaffuz. Bir diğer taraftan da pratiğe dökülerek; konuşma, dinleme, okuma, yazma gibi alanlarda sizlerden aktif olmanız istenecek. İsviçre yaz okulları ile  ders kitaplarının kullanımının yanısıra ve canlandırmalar, gerçek materyaller, gazeteler ve basılı yayınları içeren çok çeşitli materyal ile gerçekleştirilen eğitim alıştırmalarından yararlanabileceksiniz. Günümüzde, yaz okulları programları için gereksinim isteyen iş ingilizcesi, üniversite, liseler ve orta öğretimde öğretilen İngilizce ’den ayrı bir alan ve uzmanlık haline geldi. İş ingilizcesi çalışma alanlarına bakacak olursak; iş ile ilgili terimsel kelimeleri, iş ortakları ile sözlü ve yazılı iletişimin yanısıra işyerinde etkin iletişim için gerekli olan iletişim becerilerini, dil ve sosyalleşme için gerekli olan becerileri, toplantılar, sunumlar, elektronik sunumlar, sunum esnasında İngilizce hitap terimleri, rapor yazma, e-posta yazma prenssipleri, telefon ile konuşma üslubu, gibi alanlarda, yoğun olarak iş İngilizcesi kullanılıyor ve iş için katılım sağlayacağınız profesyonel yaz okulları tam da bunları geliştirmeyi hedefliyor. Kayda değer çalışma alanlarıyla iş ingilizcesi, günümüzde birçok üniversitede de öğretilmektedir. İngilizce dili ve farklı dillerle kariyer yapmak sadece uluslar arası seviyedeki şirketlerde değil, ayrıca ingilizce konuşulan ülkelerde de çalışma fırsatı anlamına geliyor.  Yani, bir zorunluluk. Hal böyle olunca da  bir ana dil seviyesinde İngilizce bilmek ve yanına farklı dilleri de ‘basic’ olarak ekleyebilmekkariyerimizde yeni fırsatların doğmasına sebep olacaktır.

İş için katılım sağlayacağınız yaz okulları çerçevesinde kalıpsal cümle kullanma, kendinizi tanıtma kabiliyetleri, uluslar arası ticarete ve sektöre dair bilmeniz gereken tüm İngilizce dil yapıları, profesyonel amaçlarla katılacağınız yaz okulları programlarında geliştirilecek.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-25 18:25:10