Lütfen bekleyiniz...

SAT Sınavına Hazırlık 2018 ve 2019 Dönemi
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

SAT Sınavına Hazırlık 2018 ve 2019 Dönemi

SAT Sınavına Hazırlık 2018 ve 2019 Dönemi

SAT sınavı, her yılın belirli dönemlerinde önceden belirlenmiş takvim çerçevesinde yurtdışında üniversite okumak isteyen ya da İngilizce dil seviyesini belgeyle kanıtlamak isteyen kişiler, SAT sınavına hazırlık kurslarına ya da dil kursları için katılım sağlıyorlar. Yoğun ve ciddi bir süreç olan SAT hazırlık dönemi içerisinde, öğrenciler ya da diğer katılımcılar isterlerse yurtdışı eğitim çerçevesinde İngiltere, Amerika, Kanada, Malta gibi ülkelerde dil okulu ve kurslar ile birlikte SAT sınavına hazırlık yapabilir ya da SAT sınavı için daha nitelikli bir danışmanlık için York Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na uğrayabilirsiniz.

Orijinal hali; Scholastic Aptitude Test olan SAT sınavı, Amerika üniversitelere kayıt yaptırmak isteyen öğrencilere sunulan bir sınavdır. SAT sınavı  katılımları hem yabancı uyruklu öğrenciler hem de ülkelerinde bir üniveriteye kayıt yaptırmak isteyen ABD vatandaşları girer. Aynı zamanda Türkiye’de eğitim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin de ülkemizdeki üniversitelere kayıt yaptırabilmek için SAT sınavına katılım sağlamaları isteniyor.

SAT Sınavına Hazırlık ve SAT için Hazırlık Sınavları

SAT sınavı, önemli bir sınav olarak önceden hazırlanılmasını gerektirir. En az 1 yıl önceden çalışmaya başlamak, başarı için önemli bir etken olacaktır. Kendinize zaman tanıyın ve gerçekten hazır olduğunuz zaman sınava girin.

Bu sınavlar için her şeyden önce İngilizce seviyenizin ileri olması gerekiyor. Çünkü sınav dili İngilizce. Bunun için sınav içeriğinin yanı sıra dil konusunda da kendinizi geliştirmeniz önemli.

SAT sınavına hazırlanmadan önce gireceğiniz sınavın içeriğine dair detaylı araştırma yapın. Tam olarak hangi konuları bilmeniz gerektiğini göz önünde bulundurun. Bu bilgiler çerçevesinde mevcut durumunuzu ve ulaşmak istediğiniz başarıyı objektif bir değerlendirmeyle belirleyin. Hayalleriniz size motivasyon sağlıyor olsa da hedefler sonuca götürür.

Çalışma programınızı hangi ülkeye gitmek istiyor ve nerede eğitim almayı düşünüyorsanız, orası için özel olarak oluşturmanızı öneririz. Etüt programları ile desteklenebilecek olan bu çalışma programı, düzenli ve etkin çalışmayı da gerektirir. SAT hazırlık sürecinde eksiklerinizi tamamlamak ve iyi bildiğiniz konularda hızlanmak için doğru çalışma tekniklerini öğrenmeye özen gösterin.

Özellikle seçeceğiniz materyaller ve alacağınız yurtdışı eğitim programları önem sırasına göre birinci sırada. SAT sınavına giriş yapacak olan öğrenciler, bir dönem öncesinden 2-3 farklı seviyede SAT sınav hazırlık için katılım sağlaması tavsiye ediliyor. Özellikle 3-4 ay öncesinden minimum 1 ya da 2 tane SAT hazırlık sınavı almanız çok daha iyi olur. Bunun yanısıra Öğrenci birebir özel ders alıp bu derslerde, sınavda alacakları dereceyi yükseltebilecek sınav formatı ve test çözme stratejileri hakkında eğitilirler. Öğrenci programa ilk başladığında, gireceği sınav benzeri bir deneme testine tabi tutulur ve seviyesi belirlenir. Dönem sonunda yapılan son test öğrenciye öğrendikleri stratejileri ve becerileri ölçme imkanı verir.

Yurtdışında SAT Hazırlık Dil Kursu

Yurtdışında SAT hazırlık dil kursu programlarına katılım sağlayarak sadece SAT hazırlık süreci değil pekçok seviyede dil eğitimi de almış olacaklar. Cambridge hazırlık aşaması, GMAT-GRE hazırlıkları ve bunun gibi pekçok akademiye yönelik  eğitimler de alabilirsiniz. Yurtdışında SAT hazırlık dil kursu, İngiltere, Amerika, Kanada gibi ülkelerde en az 3’er haftalık dönemlerde yaklaşık 30 saatlik sınav eğitimini kapsıyor. Alınması mümkün olan puan 600 ile 2400 arasında ve bu toplamda da her üç kısımdan gelen 800’er alınan puanların bütünü olarak sayabiliriz.

 

Sınav eleştirel okuma, yazma-kompozisyon ve matematik-geometri alanlarındaki bilgi düzeyini ve yorum yeteneğini ölçmeyi hedeflemektedir. Öğrenciler üniversite tercihlerine göre farklı alanlarda SAT hazırlığı alabilirler. SAT sınavı ile başarı sağlamanın yolu yazma ve dil gücünden geçiyor. SAT sınav sonucu değerlendirmesinde, noktalama ve virgül işaretlerini, paragraf başlama, paragraf bitirme yerlerini titizlikle inceliyorlar.  Özellikle, SAT dil sınavı çerçevesinde bağlaçlar ekstra önem taşır. Örneğin paragraflarda kullanılabilecek 'Therefore', However' gibi ifadeler kazanma şansını yükseltecektir.  Matematik bölümlerinden, cebir matematiği, kümeler ve geometri bilgisi de oldukça önemli.

SAT Sınavını Kazanmak İçin Dil Kursları ve Dil Okulları

Dediğimiz gibi, SAT sınavına yönelik başarılı eğitimler yurtdışından da geçer. Amerika, İngiltere ve Kanada gibi ülkeler, tam olarak SAT otoritelerinin istediği konulara ve beklentilerine göre eğitim sağlamayı amaçlıyorlar ve başarı oranı, daha önceki örneklere de bakıldığında fazlasıyla artıyor. Dil kursları ve dil okulları SAT sınavına hazırlık dönemi geçirdiğinize dair ve bununla birlikte başarılı olduğunuza dair raporlar ve çeşitli başarı sertifikaları verebiliyorlar. Amerika Dil Okulları’nın eğitim politikası tamamiyle öğrenciyi sıkmadan, teşvik ederek ve İngilizce’yi severek öğrenmesini sağlamak ve bununla birlikte SAT sınavvı için iyi ve faydalı bir eğitim süreci geçirmesi beklenir. SAT, Amerika da üniversite eğitimi almak isteyenlerin girmesi gereken bir sınavdır. Üniversiteler genelde SAT 1 olarak bilinen sınava girmenizi şart koşarlar, fakat okumak istediğiniz bölüme ve okula göre SAT 2 sınavına girmeniz de gerekebilir.

 

 SAT sınavında her bölüm için minimum puan 200 maksimum puan 800’dür. Yani Writing (W 200-800), matematik kısmı (M 200-800) ile Critical Reading (CR 200 – 800)  MAtematik ve Critical Reading skorlarınız eski SAT sınavındaki Mathematics ve Verbal kısmı gibi düşünülebilir. Ama SAT Writing tamamen yeni sınava özgü bir bölüm.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-24 13:53:47