Lütfen bekleyiniz...

Pilot Dil Yeterliliği İçin Gerekli Yurt Dışı Eğitim Nasıl Alınır? İşte Havacılık İçin Dil Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Pilot Dil Yeterliliği İçin Gerekli Yurt Dışı Eğitim Nasıl Alınır? İşte Havacılık İçin Dil Okulları

Pilot Dil Yeterliliği İçin Gerekli Yurt Dışı Eğitim Nasıl Alınır? İşte Havacılık İçin Dil Okulları

Pilot dil yeterliliği, havacılık sektörü için gerekli olan İngilizce bilgisi, çeşitli yurt dışı eğitim ve yurt dışı dil okulları çerçevesinde geliştirilebilir. Hem sivil havacılık daires, hem savunma bakanlığı pilotlar için dil yeterliliği istiyorlar. Ayrıca havaalanı personelleri, havacılık sektöründe çalışan mühendisler, teknik birimler ve kısacası havacılık sektörüyle alakalı tüm detaylarda ve branşlarda İngilizce isteniyor. Elbette en uygun yöntem ise havacılık sektörü için ve pilot dil yeterliliği için gerekli olan İngilizceyi sağlayabilecek uygun yurt dışı eğitim platformlarına ve programlarına dahil olabilmek. İngilizce dil yeterliliği ve havacılık sektörü için İngilizce geliştirmek isteyen kişiler, tercihlerini ve tavsiyelerini İngiltere ile İrlanda arasında kullanıyorlar. Özellikle Oxford, Brighton ve Londra, İrlanda’da ise Dublin ağırlıklı olarak pilot adaylarına ve sektördeki insanlara hitap edebilen bölgeler.

Pilot İngilizce Dil Yeterliliği ve Havacılık İçin İngilizce Eğitimi İçin Hangi Dil Okulları Tercih Edilebilir?

Yurt dışı dil okulları, özellikle mesleki İngilizce dil eğitimi sağlayan dil okulları yoğun ve elit programlar dahilinde İngilizce dil eğitimi sağlıyorlar. 20 saat, 25 saat ve 30 saatten oluşan haftalık İngilizce eğitimleri minimum 30 saatlik İngilizce derslerini kapsayabilecek şekilde tavsiye ediliyor.

İngiltere, yurt dışı İngilizce eğitimi için ağırlıklı olarak Brighton şehri tercih ediliyor. Bunun yanısıra, Cambridge, Londra, Manchester ve Eastbourne gibi şehirler de, İngiltere’de İngilizce eğitimi için tercih edilebilir şehirlerin arasında.

Öncelikle pilotlar için nasıl bir İngilizce, daha doğrusu nasıl bir mesleki İngilizce eğitimi verildiğine değinmek gerekirse; ileri konuşma İngilizcesi, mesleki terimler ve anlamları, birebir iletişim İngilizcesi, yoğun kelime bilgisi gibi detaylı eğitimler sağlanıyor. Havaalanı personelleri ve hava sektöründeki diğer kişiler için de yoğun İngilizce programları dahilinde konuşmaya dönük İngilizce, birebir iletişim İngilizcesi gibi detaylı eğitimler sağlanır.

Başlıca İngiltere dil okullarına bakacak olursak, Kaplan International, Regent Cambridge, St. Giles, Stafford House, LSI Brighton gibi dil okulları, pilotları, pilot adaylarını ve havacılık sektöründen sektörel İngilizce eğitimi almak isteyen kişilerin tercihleri olabilir. 

Bu dil okulları, eğitimlerini ağırlıklı olarak birebir İngilizce iletişimi, hızlı İngilizce konuşabilme detaylarına yoğunlaşıyorlar.  Ayrıca, Havacılık Dil Yeterlilik sınavı çerçevesinde sorulacak olan sorulara da, bu dil okulları çerçevesinde yoğunlaşabilirsiniz.

İrlanda Dil Okulları İngilizce Eğitimi Nasıl?

Genel olarak Dublin’de tercih edilen İrlanda dil okulları, ağırlıklı olarak sahada mesleki İngilizce eğitimi vermeyi tercih ediyorlar. Programlarının arasında, birebir İngilizce takviyesi, konuşma İngilizcesi eğitimi, genel İngilizce ve sınav hazırlık odaklı İngilizce eğitimleri verilir.  Aktiviteler açısından da oluşturulan dil atölyeleri ağırlıklı olarak İrlanda dil okulları ile ilgili önemli detaylardan bir tanesi. Kültürel programlar, gezi programları, ekstra İngilizce eğitimler, İrlanda dil okulları tarafından sağlanır.

Yurt dışından İngiltere ve İrlanda’ya İngilizce eğitimi amacıyla gelen kişiler, öğrenci yurtlarında veya rezidanslarda kalabiliyor.  Paketlerin dahilinde, havaalanı karşılama, transferler, sigorta, kitap ve materyaller, aktiviteler, öğrenci salonları ve IT teknolojilerinin sağlanması var.

Pilot dil yeterlilik sınavı, LPLUS denen bir sınav sistemi ile gerçekleştirilir. Tüm ülkede aynı konseptte gerçekleştirilen pilot dil yeterlilik sınavları ile ilgili tüm bilgileri sivil havacılık kurumu aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Eklenme Tarihi: 2018-04-18 12:42:53