Lütfen bekleyiniz...

Orta Seviye Almanca Yaz Okulu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Orta Seviye Almanca Yaz Okulu

Orta Seviye Almanca Yaz Okulu

Almanya yaz okulları programları, kendi içlerinde çeşitli varyasyonlarına ayrılıyor ve bu yazımızda orta seviye Almanca yaz okulu programları bulunuyor. Almanca yaz okulu programları, öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşur. Haftalık 15-20 ders Almanca eğitimi içeren programlarda gün kahvaltı ardından dersle başlayıp öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor. Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda öğrenciler, Almanca kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, ikinci bir yabancı dil öğrenmeye daha fazla motive oluyorlar. Zaten yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de elbette bu detay.

Almanya’da Yaz Okulu Hangi Dersler ve Aktivitelerle Eğitim Sürdürüyor?

Almanya’da Almanca yaz okulu programı programı öğle yemeğinin ardından çeşitli aktivitelerle desteklenerek öğrencilerin eğlenceli, öğretici ve her şeyden önemlisi uluslararası bir ortamda iletişim ve paylaşım içinde eğlenceli zaman geçirmeleri sağlanır. Aktiviteler içinde basketbol, futbol, teniz, yüzme, binicilik gibi değişik sporların yanı sıra, resim, müzik, dans gibi sanatsal faaliyetlere de yer verilir. Her okulun kendi belirlediği bir aktivite programı vardır ve bu öğrenciler gittiklerinde menü şeklinde sunulur. Aktiviteler okulların görevlendirdiği aktivite liderleri tarafından organze edilir ve onların sorumluluk ve gözetmenliğinde gerçekleşir.

Almanya Yaz Okulu Sırasında Konaklama Şartları Nedir?

Almanya’d gerçekleştirilen Almanca yaz okulu programlarında öğrenciler, hem aile yanı hem de yurt tipi tam pansiyon konaklama seçenekleri sunulur. Aileler, tüm güvenlik kontrolleri yapılarak seçilmekte olup yıl boyu sürekli öğrencilere pansiyon hizmeti veren ailelerdir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler 2 kişilik odalarda tam pansiyon olarak konaklar. Yurt konaklama türü ise tüm yaş grupları için uygundur. Değişik kalite ve standartlarda yurt konaklamaları mevcuttur. Bazı yurtlarda öğrencilere banyolu oda verilebilirken bazı yurtlarda ise odalar birden çok öğrenci tarafından paylaşılarak kullanılır. 10-17 yaş arası çocuklar için ideal olan Almanya yaz okulları, çocukların genç yaşta iyi bir dil eğitimi alması ve Alman disiplinini yakından tanıması açısından oldukça yararlıdır. Yaz okulu bünyesindeki çeşitli programlar öğrencilere, verimli bir dil eğitimi almak ve çeşitli etkinliklere katılarak keyifli deneyimler edinmek konusunda imkanlar sağlıyor.

Almanca Yaz Okullarına Kimler Katılabiliyor?

Almanya yaz okullarında yer alan öğrenciler kolejlere yakın kampüslerde güvenle ve kaliteli konaklama şansına sahip oluyor. Deneyimli eğitmenler liderliğinde haftada minimum 25 maximum 30 saati kapsayan dil eğitimleri ile öğrendiklerini sosyal ve kültürel çevrede Almanya eğitim alma fırsatı buluyor.

Çocuklara Yönelik Almanca Yaz Okulları Fiyatları!

Almanya’da pek çok dil okulu ve üniversite ile çalışmaktayız. Almanya’da Almanca dil okulları eğitim maliyeti haftalık 500 € ila 800 € arasında değişebiliyor. Almanca Avrupalı ’nın en çok konuşulan ana dilidir. Almanya ‘da Berlin, Köln, Frankfurt, Münih, Hannover, Duesseldorf, Dortmund, Heidelberg şehirlerinde Almanca dil okulları mevcut olduğunu fark edeceksiniz. Almanya’da dil eğitimi ve avantajları hakkında detaylı bilgiyi York Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkez ofisinden alabilirsiniz. Almanya’ da dil okulları özellikle Berlin, Frankfurt, Munich, Köln, Hamburg şehirlerinde bulunmaktadır. En fazla yerleştirme yaptığımız dil okulları Heidelberg ve Frankfurt’taki Almanca yaz okulları. Ana sayfamızda, Almanya yaz okulu örnek fiyatlandırma listemizi görebilirsiniz.

Hangi Almanya Yaz Okulu Programları Daha Çok Tercih Ediliyor?

Almanca yaz okulu programlarından bazı örnekleri sizlere sunalım; Almanya yaz okulu İp Project Hohensolms yoğun dil kampında öğrenciler deneyimli öğretmenler eşliğinde haftada 15 saat İngilizce veya Almanca dersi alırlar. Sınıflar maksimum 15 kişiliktir. Program dahilinde özel olarak hazırlanmış öğrencilerin dil eğitimini destekleyici birçok aktivite ve etkinlik yer alır. Çocukların güvenliğini daima ön planda tutulan merkezde yapılan aktivite ve etkinlikler boyunca karşılaşabilecekleri her türlü sorun ve ihtiyaçlarını çözebilecek rehber öğretmenler bulunur. öğrenciler rehber öğretmenlerin de yaşadığı okulun öğrenci yurdunda misafir edilirler. Öğrencilerin kamptaki kalışları süre boyunca değerli eşyalarını güvenle saklayabilecekleri güvelik kasaları bulunur.

Seçkin içerikli programları, güvenli ve kaliteli konaklama imkanları, dil eğitimini destekleyen aktiviteleri ve kültürel gezileri ile İp Project Hohensolms kapsamlı ve verimli programlar ile öğrencilere keyifli ve unutulmayacak bir yaz deneyimi sunuyor. York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ayrıcalığıyla Almanya yaz programları arasına kattığımız İp Project Hohensolms Yoğun Dil Kampı hakkında detaylı bilgi, eğitim masrafları ve konaklama seçenekleri adına tüm sorularınızı cevaplandırmak için sizleri Nişantaşı' ndaki York Education Solutions ofisimize bekliyoruz.

Program dahilinde Marburg, Limburg, Gieben, Wetzlar, Schloss Braunfels, Hessenpark, Mainz, Koblenz, Frankfurt ve Heidelberg'e eğitici ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Programa katılan öğrenciler kaldıkları süre boyunca karaoke geceleri, film geceleri, yetenek şovları ve daha birçok etkinlikten faydalanma şansını bulurlar.

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-01 12:50:41