Lütfen bekleyiniz...

Müzik Bursu Veren Yurtdışı Üniversiteler
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Müzik Bursu Veren Yurtdışı Üniversiteler

Müzik Bursu Veren Yurtdışı Üniversiteler

Yurtdışı üniversiteler, kendi bünyelerinde okuyan ve bir sonraki yıllarda başarılı olabilen öğrencilere branş ve spor bursu verebiliyorlar. Ancak baştan belirtmek gerekir; Özellikle yurtdışı üniversiteler kapsamında müzik bursu kazanmak istiyorsanız mutlaka minimum 2 yıllık bir akademik eğitim görmeniz gerekiyor.

Aksi takdirde, yani 1 yıllık yurtdışı üniversite deneyiminizde herhangi bir burs imkanı olmaz. En çok sorulan ülkelere göz atacağız. ABD ve İngiltere, kendi öğrencilere ve uluslar arası öğrencilere sağladığı müzik bursu ve branş burslarıyla da epeyce dikkat çekiyor. Detaylara bakacak olursak; Amerika ve İngiltere üniversiteleri kapsamında lisans veya yüksek lisans eğitimi almak için belirli bir İngilizce seviyeniz olması gerekiyor. Keza, üniversite öncesinde alabileceğiniz çeşitli yurtdışı dil eğitimleriyle Amerika'da üniversite okumak için gerekli olan İngilizce dil yeterliliğini edineceksiniz. Çeşitli İngilizce eğitiminin sonrasında yurtdışında üniversiteler için başvurulara başlayabilirsiniz. Dediğimiz gibi, müzik bursu gibi branş bursu hedefliyorsanız muhakkak 2 yıllık, 3 yıllık ya da 4 yıllık bir eğitim almanız gerekecektir.

 Yurtdışında Üniversiteler Kapsamında En Çok Tercih Edilen Ülkelerden Biri; Amerika Üniversiteleri

 Amerika'da üniversite okumaya başlayarak muhtemelen belirli bir İngilizce seviyesine ulaşmayı, Amerikan kültürünü öğrenmeyi ve Amerika'daki üniversitelerdeki eğitim tekniklerini daha iyi anlamayı amaçlıyorsunuz. ABD'deki üniversite programlarımızın tümü derste veya ders dışında diğer öğrencilerle ve yerel Amerikalılarla İngilizce pratik yapmanız imkan tanıyor. Bazı programlarımız Amerikan üniversitelerinin kampüslerinde akademik bir eğitimi de kapsayacak şekilde tasarlandı.

Özellikle Amerika üniversiteleri, ülke çapında her eyalette geçerli olan merkezi bir eğitim sistemi bulunmaz. Her eyaletin kendi içinde bağlı olduğu ve eğitim politikalarını belirleyen yetkili bir kurumu vardır. Bu tarz bir eğitim sistemi, bir yandan uluslararası öğrenciler için çok çeşitli fırsatlar sunarken, bir yandan sistemi uzaktan anlamayı ve bu kadar fırsat arasından tercih yapmayı zorlaştırabilir. Amerika’daki üniversitelerde eğitim görmek isteyen öğrencilerin Amerikan eğitim sistemi hakkında bilgi sahibi olmaları, daha bilinçli bir tercih yapmalarını sağlayacaktır.

Amerika’da ilk ve ortaöğretim 12 yıl sürer. Bu sürenin sonunda alınan lise diploması ile öğrenci iki yıl eğitim veren yüksek öğrenim kurumlarına (community college) veya üniversitelere başvuru yapabilir. İlkokuldan önce 1-3 yıllık anaokulu eğitimi alınır. Amerika’da altı yaşında ilkokula başlanır ve sonrasında ortaokul eğitimine devam edilir. Ortaokullar, 3+3 veya 2+4 yıl şeklinde eğitim veren liselerden oluşur. Amerika’da 1. sınıftan başlayıp 12. sınıfta sona eren 12 yıllık eğitim, lise eğitimi olarak adlandırılır.

İki Yıl Eğitim Veren Okullar: Community Colleges veya Junior Colleges olarak geçen okullardır. Lise eğitiminin üzerine iki yıl süre ile mesleki eğitime olanak sağlayan ve ön lisans diplomasının verildiği okullardır. Öğrenciler, 60 kredilik ders sorumluluğunu tamamladıktan sonra, Associate of Arts (A.A) veya Associate of Science (A.S) derecesine sahip olarak mezun olurlar. Community College’ların en önemli özelliği, gerekli ortalama şartını sağladıkları taktirde, dört yıllık okullara geçiş imkanı sağlıyorlar.

Liberal Arts Colleges: Yurtdışında Müzik Bursu Alabileceğiniz Üniversite Kategorisi

Bu okullar da aynı üniversiteler gibi dört yıllık eğitim ve lisans derecesi vermektedirler. Üniversitelerden ayrılan özellikleri sınıfların daha küçük olması, örneğin en büyük sınıflar 25-30 kişilik öğrenci gruplarından oluşuyor, genelde büyük yerleşim yerlerinden uzakta bulunmaları ve en önemli özellikleri, henüz ne okumak istediğine karar veremeyen öğrencilere ilk iki yıl genel bir eğitim sürecinin ardından, uzmanlaşmak istedikleri alana yönelme fırsatını sunmalarıdır. Yurtdışında araştıracağınız Liberal Arts Colleges örnekleri, 2. veya 3. yıllarında başarılı olan öğrencilere müzik bursu sağlayabilir.

Lisans Üstü Eğitim ve Bursları

Yurtdışında üniversiteler kategorisinde Graduate Study olarak adlandırılan lisansüstü eğitimin ilk basamağı yüksek lisans derecesidir. Lisans eğitiminden sonra, genel olarak 30-36 kredinin tamamlanmasını ve genellikle bir yüksek lisans tezinin hazırlanmasını gerektirir. Bazı yüksek lisans programlarında, tez yerine bitirme sınavına girilerek yüksek lisans derecesine sahip olunur. Yüksek lisans derecesi sosyal alanlar için Master of Arts , Fen ve Mühendislik alanlarına odaklı Master of Science  olarak verilir. Ancak, bazı yüksek lisans dereceleri Master of Fine Arts Master of Business Administration gibi alanları gösteren isimler de alabilir.

Spor bursları, öğrencilerin eğitim süreleri boyunca üniversitenin spor takımında oynamaları ve üniversitelerini yerel spor müsabakalarında temsil etmeleri karşılığı veriliyor. Buna ek olarak, sporculara verilecek burs miktarları üniversiteden üniversiteye değişmekle beraber, adayın spor dalındaki başarısına göre de değişir. Yüksek Lisans öğrencileri spor burslarından genellikle faydalanamazlar.

Spor Bursu Başvuruları

Spor bursuna başvuran adaylar her yıl Temmuz ayında, örneğin ABD’de yapılan 10 günlük spor kampına katılarak kendi spor alanlarında burs almaya hak kazanacaklar. Spor bursları;  futbol, tenis, basketbol ve golf spor dallarındaki başarıları içeriyor. Amatör ya da profesyonel olarak bu spor branşlarından birini yapan erkek ve kız öğrencilerin katıldığı bu kamplarda ortalama 8 maç yapmaktadır. yurtdışındaki üniversitelerin antrenörleri tarafından seçilenler burs alarak üniversite eğitimlerine başlayabiliyorlar.Spor kampı Temmuz ayında gerçekleşecek olup, Son başvuru tarihi Nisan’dır. Spor kampına 16 - 26 yaş arası öğrenciler kabul edilmektedir.

 Akademik Burslar Nedir? Yurtdışında Akademik Burs Oldukça Zor!

Amerikan üniversiteleri yabancı öğrencilere ülkelerindeki akademik başarılarına göre farklı oranlarda burslar da vermektedirler. Amerika’da burslu eğitim lisans ve yüksek lisans düzeyinden verilir. Türkiye’de 4. sınıf, lise mezunu, üstelik; üniversitelerin ilk yıllarında okuyan öğrenciler akademik başarı burslarına başvurabilmektedirler. ABD’de burslu eğitim programlarına başvuracak adayların yüksek not ortalamaları yanısıra oldukça iyi bir seviyede İngilizce bilmeleri ve SAT sınavından yüksek skor çıkarmış olmaları gerekiyor.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-11 17:12:44

2018-05-11 14:12:44