Lütfen bekleyiniz...

Malta’da Dil Okulu ve Yaz Okulu Serüveni Devam Ediyor!
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Malta’da Dil Okulu ve Yaz Okulu Serüveni Devam Ediyor!

Malta’da Dil Okulu ve Yaz Okulu Serüveni Devam Ediyor!

Temmuz ayının ortalarına gelmemiz ile beraber yaz sezonunu neredeyse yarılamış olduk. Yurt dışında eğitim hayali kuran gençler kavurucu sıcakların da etkisiyle yavaş yavaş vazgeçmeye başladılar. Pasaport, vize, başvuru işlemleri, konaklama vs. elbette ki zor geliyor. Fakat merak etmeyin York imdadınıza yetişiyor ve sizi sezonun en güzel zamanını yaşayan Malta’ya davet ediyor. Çünkü Malta’da fırsatlar Eylül sonuna kadar devam ediyor!

Malta’da Dil Okulu FırsatlarıAkdenizin mavi kıyısında yaşayan Malta Adası özelikle yaz sezonunda dil eğitimi için yoğun olarak tercih edilen yerler arasında. Hem İngiltere, Kanada ve Amerika gibi ülkelere göre daha ekonomik olması hem de yakın olması nedeni ile kısa süre dil okuluna gitmek isteyenlerin ilgisini çekiyor. Ada atmosferi ile Malta; büyük şehirlerden kaçmak ve sakin bir eğitim dönemi geçirmek isteyenler için doğal koyları, tarihi yapıları, ufak yeşil tepeleri, kumsalları ve limanları ile oldukça cezp edicidir. Kısacası Malta deniz, kum, güneş, eğlence ve huzur demek!

3 takımadadan oluşan Malta’da pek çok kaliteli ve akredite dil eğitim kurumu bulunur. İngilizce konuşulan diğer ülkelere oranla eğitim ve yaşam masrafları daha düşüktür. Ayrıca yapacak pek çok keyifli aktivite ve görülecek bir sürü güzelliğe sahiptir. Yaz sezonunda Malta dil okullarından bazıları paket programlar düzenleyerek 4-8 ve 12 haftalık süre ile uygun fiyatlarla eğitim fırsatları sunar.

İşte kaliteli ve kapsamlı Malta dil okullarından bazıları;

Cavendish Dil OkuluMalta’nın Sliema bölgesinde yer alan Cavendish dil okulu; ilk olarak 1983 yılında İngiltere'de açtığı akredite 3 okulu ile tanınmış ve kısa sürede pek çok lokasyonda hizmet vermeye başlamıştır. Malta'da da merkezi bulunan Cavendish dil okulu, eğitim için Victorian tasarıma sahip binaları tercih etmesi ile oldukça enteresan ve sevimli bir konsept yakalamıştır. Tarihi ve sıcak atmosferi ile okul binası konforlu ve geleneksel bir ortamda, uluslararası öğrencileri ağırlar. Sağladığı rahat imkanlar ve sıcak hizmet ile en çok tercih edilen dil okulları arasında yer alan Cavendish’in program seçenekleri arasında ise; Genel İngilizce, iş İngilizcesi, Akademik sınavlara hazırlık, Cambridge FCE sınavına hazırlık, Cambridge CAE sınavına hazırlık ve Birebir İngilizce çalışmaları yer alır. Dersler alanında deneyimli ve sertifikalı eğitim liderleri eşliğinde gerçekleştirilir.
Merkezi ve şirin bir lokasyonda yer alan okulda, boş zamanlarınızı yürüme mesafesindeki sahile, plajlara, çeşitli kafe ve restoranlara giderek, canlı ve renkli Malta'nın sosyal yaşantısında etkinlik ve aktivitelere katılarak değerlendirebilirsiniz. Malta dil okulu bünyesinde, öğrenci yurdu ve aile yanı konaklama seçenekleri bulunur. Cavendish dil okulunun 1 haftalık fiyatı ise; 160 €’dan başlamaktadır.

İnlingua Dil OkuluAkdeniz kıyılarına ev sahipliği yapan, doğası ve güneşli atmosferi ile bilinen Malta'nın St. Julians şehrinde yer alan İnlingua dil okulu, her yıl uluslararası yüzlerce öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Yeni bir dil öğrenmek ve dilini geliştirmek isteyen herkese, her yaşa, her bütçeye ve tüm ihtiyaçlara yönelik programları profesyonel eğitim metodlarını uygulayarak sunuyor. Özverili ve güleryüzlü kadrosu ile eğitim süresince 7/24 yardım ve destek alabileceğiniz İnlingua'da, konforlu ve verimli bir eğitim süreci geçirebilirsiniz. Uluslararası atmosferde interaktif ve keyifli çalışmalar ile eğitim yapılan İnlingua’da öğrendiklerinizi bol bol pratik etme ve farklı kültürleri tanıma fırsatı bulursunuz.

İnlingua kapsamındaki çeşitli programlar arasında; Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik Kurslar (FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL, İBT, TOEIC, Cambridge hazırlık) ve Premium Kurslar yer almaktadır. Dersler haftada 20 ve 30 saatlik eğitim çalışmaları ile gerçekleştirilir. İnlingua dil okulu eğitim paketine dahil hizmetler arasında ise; Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, ders kitabı, İngilizce aktivite ve çalışmalar, karşılama etkinliği, yemek, sosyal ve kültürel programlar yer alır. Konaklamalarınız okul yurdunda ya da aile yanında yapabilirsiniz. Malta dil okulunun 1 haftalık fiyatı ise; 100 €’dan başlamaktadır.

LAL Dil Okuluİngilizce dil eğitiminde 25 yılı aşkın süredir hizmet sunan LAL Language Centers öğrencilerine yüksek kalitede eğitim ve aktivite programları sunar. Bütün şubelerini ülkelerin en heyecan verici merkezlerinde konumlandırmış olan LAL ile İngilizce’yi en iyi şekilde öğrenmeniz ve Malta’da ki nefis güzellikleri keşfetmeniz mümkün. Malta dil okulunda sosyal aktivite programları sayesinde öğrenciler sosyal ortamda dil becerilerini pratik etme fırsatı elde ederler.

LAL, hazırladığı seçkin içerikli programları ile alanında deneyimli eğitim liderleri eşliğinde en üst düzey verimliliği sağlayan dil eğitim çalışmalarını gerçekleştirir. Böylece Malta'nın renkli ve güneşli atmosferinde eğlenerek ve keyifli deneyimler edinerek yurt dışı eğitim olanaklarını tanımış olursunuz. LAL dil okulu kapsamında eğitim alabileceğiniz program seçenekleri; Genel İngilizce (20-28-30), Uluslararası yaz kursu (20-28), IELTS, TOEFL, Cambridge FCE, CPE ve CAE sınava hazırlık (20-28), iş İngilizcesi (20-28-30), turist İngilizcesi şeklindedir. Okul olanakları arasında; Açık hava spor tesisleri, kafeterya, açık hava kafeterya, çeşitli program etkinlikleri, interaktif çalışmalar, iyi donatılmış ferah sınıflar, masa tenisi, ücretsiz Wi-Fi erişimi yer alır.

LAL, kurulduğu her ülkede o ülkedeki yetkili birimler tarafından onaylanmıştır. Ayrıca DELTA CELTA Training Centre tarafından da desteklenmektedir. Dünya çapında eğitim sektöründe hizmet sunan LAL Schools, uluslararası öğrenciler için heyecanlı bir seçim olmanın yanı sıra modern kampüsleri, tam donanımlı sınıfları ayrıca güvenli ve kaliteli konaklama seçenekleri ile benzersiz özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. 

Konaklama kapsamında aile yanı ve öğrenci yurdu seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Malta dil okulunun 1 haftalık fiyatı ise; 330 €’dan başlamaktadır.

Malta’da Yaz Okulu FırsatlarıMalta'da bulunan yaz okullarını aktivite, yaş, dönem, seviye ve maliyet bakımından inceleyerek oldukça çeşitli ve kaliteli imkanlar ile sunmaya çalışıyoruz. Akdeniz’in mavi sularında yaşayan bir yer olan Malta, tatil adası olması nedeniyle çocuklarınızın kendi yaş grubu ile birlikte geçireceği farklı bir yaz deneyimini garantiler. Hem İngilizce öğrenmek hem de güzel bir yaz geçirmek için oldukça verimli bir lokasyondur. Her yaş grubuna göre hazırlanmış olan çeşitli kamp programları, aktiviteler ve tarihi bölgelere yapılan kültürel geziler ile çocuklara hem dil kazanımı hem de keyifli bir yaz dönemi için harika deneyimler ve kaçırılmaz fırsatlar sunar. Ayrıca yaz okulu programlarının çeşitliliği farklı yetenek ve ilgi alanlarına sahip çocuklara hoşlandıkları alanlarda kendilerini geliştirmeleri adına olanak tanır.

Klasik yaz programları dil eğitimi dışında çeşitli aktivite ve gezilerden oluşurken, macera, sanat, spor, gençlik ve sınav hazırlık programları ise hem verimli deneyimler hem de bir sonraki eğitim dönemleri için akademik alt yapı sağlar. Ayrıca çocuklar hem ailelerinden fazla uzaklaşmadan hem de ekonomik seçenekler ile yurt dışı eğitimi tanıma fırsatı bulurlar. Malta yaz okulları kapsamında aile programları da yer alır. Aile yaz okullarına çocuğunuz ile birlikte katılarak hem İngilizce öğrenme ve geliştirme hem de ailecek unutulmayacak bir anı edinme şansı bulabilirsiniz. İşte Malta’daki çeşitli yaz okulu programlarından bazıları;

LAL Klasik Yaz ProgramıSliema’ da LAL bünyesinde düzenlenen ve deniz kıyısında konumlanmış IELS Malta Language Centre ‘da gerçekleştirilen yaz okulu programı, açık oturma salonu, resepsiyon, 60 adet aydınlık, modern ve tam donanımlı sınıf, büyük ve ferah bir avluya sahip olan eğitim merkezinde uygulanır. 13-17 yaş aralığındaki çocuklara entegre olacak şekilde hazırlanan bu program; Yetenekli ve tecrübeli eğitmenler eşliğinde öğretimde mümkün olan en yüksek standartlar ile gerçekleştirilir.

LAL Schools köklü bir eğitim yuvasıdır ve öğretmenlerin eğitimde yüksek yeterlilik ile  yer alması için çeşitli sınavlar uygulanmaktadır. Malta yaz okulu merkezlerinin her birinde öğrencilere dil eğitimlerini desteklemek amacı ile yerel yaşam deneyimi sunulur. Geleneksel yaz okulu ortamları öğrencilerin dil becerilerini geliştirmeleri ve pratik etmeleri için harika bir yoldur. Haftada 15 saati kapsayan derslerle dil eğitimi veren LAL, çeşitli etkinlikler ve aktiviteler ile dil eğitimini destekler. 

Okulun dahili hizmetleri kapsamında; Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı, eğitim materyalleri yer alır. LAL yaz okulu konaklamalar için ise diğer lokasyonlardan farklı olarak Malta’da, Club Residence ve Centre Residence otellerini kullanmaktadır. Tam pansiyon (tek/çift kişilik) sunulan konaklama seçenekleri kaliteli ve güvenlidir.

Program boyunca Harbour Cruise, Badger Carting ve Mediterraneo Marine Park’a eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Gezi organizasyonları okul ücretine dahildir. Ayrıca her gün en az 2-3 etkinlik seçeneği ile spor ve aktivite programları yapılır. Yaz döneminde 25 Haziran – 26 Ağustos tarihleri arasında 2 haftalık dönemler şeklinde düzenlenen Malta yaz okulu fiyatı ise; 1 hafta için 776 €’dur.

EC Freestyle Genç Programı16-20 yaş aralığındaki gençler için düzenlenen bu program yoğun geçen kış döneminden sonra yaz aylarında farklı ve keyifli bir ortamda hem sosyalleşmek hem de dil becerilerini geliştirmek için sunulan eşsiz bir programdır. EC bünyesinde Malta’nın St Julian’s bölgesinde düzenlenen ve EC Language House ‘da gerçekleştirilen yaz okulu programında, maximum 15 kişilik sınıflarda, alanında deneyimli ve profesyonel eğitim liderleri eşliğinde, haftada 15 saati kapsayan İngilizce dersleri ile dil eğitimi verilir. EC gençlere özel bu programı ile Avrupa’da öğrencilerin favori dil eğitim merkezlerinden biri haline gelmiştir. Malta yaz okulu dahilindeki bu program sayesinde gençler Mediterranean adasında kendilerini özgürce keşfetme şansı bulurlar. EC ’nin serbest stil programı ile öğrenciler bu müthiş adada rahat olabilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirler. Seçkin program içerikleri özellikle genç öğrenciler için dil kazanımı konusunda en üst düzey verimliliği sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

Her yıl dünyanın dört bir yanından öğrenci ağırlayan EC yaz okulları, modern ve tam donanımlı sınıflarda farklı milletten öğrencileri buluşturarak, eğitici ve kültürel gezilerin yanı sıra çeşitli aktivite ve etkinlikler ile renklendirdiği eğitim çalışmaları sayesinde, yaz okulunu öğrenciler için hem eğitici, hem keyifli hale getirir. Program boyunca haftada 1 tam gün eğitici ve kültürel geziler düzenlenir ve akşamları çeşitli etkinlikler ve sportif aktiviteler yapılır.

Malta yaz okulu kapsamında konaklamalar ve gezi organizasyonları eğitim ücretine dahildir. Konaklama seçeneği St. Julian’s EC Language House yurdunda (tek/çift kişilik) olarak gerçekleştirilir. 17 Haziran – 26 Ağustos tarihleri arasında en az 1 haftalık dönemler şeklinde sunulan Malta yaz okulu fiyatı ise; 1 hafta için 625 €’dur.

ACE Aile ProgramıMalta’da ACE English bünyesinde düzenlenen ve St. Julians’da gerçekleştirilen yaz okulu programı, yazlık ve turistik bir lokasyon olan akdeniz kıyısında yer alan Malta’da ebeveyn ve çocuklara aynı anda dil eğitimi ve yaz tatili olanağı sunar. Malta'nın ilk butik okulu olan ACE kapsamında yapılan aile programında, aile ve çocuklar beraber kalırken günlük eğitim programı süresince ayrı sınıflarda eğitim görürler. Çocuklar aile programı dahilinde eğlenceli aktivitelere ebeveynleri ile birlikte katılma fırsatına sahip olurlar. Öğrenciler alanında deneyimli eğitim liderleri eşliğinde yaş gruplarına yönelik olarak hazırlanmış eğlenceli içeriklere sahip programlar ile dil eğitimi görmekte ve yapılan eğitim çalışmaları öğrencilerin günlük hayatta kullandıkları terimleri kuvvetlendirmek, anlama ve yazma becerilerini geliştirmek üzere gerçekleştirilmektedir.

Ailelerin ve çocukların İngilizce dersleri ayrı olmakta fakat geziler ve bazı aktiviteler beraber yapılmaktadır. Öğrenciler resmi İngilizce dersinden sonra düzenlenen eğitici ve kültürel geziler dışında, hafta boyunca alternatif olarak gerçekleştirilen çeşitli etkinlik ve aktivite programına katılabilirler. Ders dışındaki zamanlarda Malta’nın atmosferinde vakit geçirme ve yaz tatilini değerlendirme olanağı bulan aileler, bu eşsiz program sayesinde hem dil eğitimi konusunda gelişim gösterme hem de keyifli bir anı edinme şansına bir arada sahip olurlar.

Malta yaz okulunda ACE’in bünyesinde yer alan lüks odalarda konaklayabilirsiniz. Haziran – Ağustos tarihleri arasında minimum 1 haftalık dönemler şeklinde düzenlenen Malta yaz okulunun fiyatı ise; 1 hafta için 1200 €’dur.

Malta’da Mutlaka Yapılması GerekenlerYaz okulu kapsamında gezi organizasyonları hali hazırda yapılmaktadır. Yapacağımız öneriler dil okuluna katılan ve yeni edindiği arkadaşlar ile hafta sonlarını sosyalleşerek geçirmek isteyen yetişkinler için önerebileceğimiz aktivitelerdir.

Akdeniz’in incisi olarak bilinen Malta’da yaşam Neolitik döneme dayanır. Akdeniz insanı sıcakkanlı ve sosyaldir. 200 yıl kadar İngiliz sömürgesi altında kalan Malta’da sömürge izlerini adanın pek çok yerinde görebilirsiniz. Malta’da sosyal yaşam kolay ve ulaşım imkanları uygundur. Ayrıca toplu ulaşım 1950’lerden kalma nostaljik araçlar ile yapılır. Malta’yı sevimli kılan özelliklerden biri de budur. Bisiklet de ulaşım için sıkla tercih edilir o nedenle bisiklet kiralayarak adayı turlamak yapılabilecek bir diğer keyifli etkinliktir.

Kendinizi Orta Çağ döneminde hissedeceğiniz Malta’da sıra dışı ve unutamayacağınız bir eğitim serüveni yaşayabilirsiniz. Başkent Valetta adını Malta’nın en güçlü ve ünlü Valetta şövalyesinden alır. Nüfus yoğunluğu diğer başkentlere göre oldukça düşüktür. Malta’nın bir ucundan diğer ucuna 20 km bir alan olduğunu düşünecek olursak sakin olması bir hayli normaldir. Malta’nın her yerinde büyük küçük yüzlerce tarihi klise bulunur. Valletta da St. John Katedrali, müzeler, kiliseler, Upper ve Lower Barrakka bahçeleri mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.

Bunun dışında, görmeden dönmemeniz gereken bir yerde Mdina'dir. Sessiz şehir olarak anılan Mdina’yı gördüğünüzde tıpkı Bob Marley gibi ‘is this love that I’m feeling?’ diyebilirsiniz. Aşık olacağınız eşsiz bir atmosfere sahiptir. Mdina aynı zamanda bir film stüdyosudur. Dünya çapında ses getiren pek çok film burada çekilmiştir. Bunlardan biri de Brad Pitt’in efsane oyunculuğu ile hafızamıza kazınmış olan Truva filmidir. Ayrıca Monte Kristo Kontu filmi de burada Hypogeum ve Comino’da çekilmiştir.

Mdina’nın önemli bir özelliği daha var! Dünya çapında ses getiren efsane dizi Game of Thrones’da ilk sezonunda Malta’yı tercih etmiştir. Dizinin ilk bölümünden hatırlarız ki; Daenerys Targaryen (khaleesi) ile Khal Drogo evlenip Dothrak ordusu ile yolculuğa çıkmıştı. İşte Malta’nın tarihi yapıları o yolculuğun gerçekleştirildiği alanlardır. Bu sahnelerin çekimi sırasında normalde araç girmesinin bile yasak olduğu alanlarda atlarla çekilen sahnelerde tarihi yapılar zarar görmüş ve vahşi Dothrak atlarına uygun olmadığı için dizinin çekimleri durdurulup Fas’a taşınmıştır.

Son olarak; Malta’ya ait değişik türdeki peynirleri tatmanızı öneririm. Geleneksel pazarları gezerek pek çok özgün tat ile buluşabilirsiniz. Zengin kültürel mirası ve Akdeniz mutfağını mutlaka tecrübe etmelisiniz Ayrıca adanın en güzel balık restoranlarına da uğramayı sakın ihmal etmeyin derim!

York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak yukarıda saydığımız alanlarda danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Örnek verdiğimiz kurumlar dışında bünyemizde pek çok alternatif yer almaktadır. Tecrübeli danışmanlarımız ücretsiz olarak okul, lokasyon seçimi, konaklama, transfer, uçak bileti, başvuru işlemleri ve vize işlemleri için destek sunmaktadır.

Malta dil okulu ve yaz okulu ile ilgili merak ettikleriniz konusunda ücretsiz olarak bilgi almak için bize danışabilirsiniz. Yine danışmanlarımızın size uygun eğitim programını tasarlaması için web sitemizden form bırakabilir ya da Nişantaşı’nda ki York Yurt Dışı Eğitim ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Eklenme Tarihi: 2017-12-05 16:42:42

2017-12-05 13:42:42