Lütfen bekleyiniz...

Londra’da Futbol Okulu Programları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Londra’da Futbol Okulu Programları

Londra’da Futbol Okulu Programları

İngiltere’de organize edilen futbol okulları, Premier Lig’e gerçekleştirilen yatırımlarla doğru orantılı olarak artış gösterirken kulüplerin yurtdışı eğitim amacıyla İngiltere’ye gelen çocuklarla hem daha fazla yakınlık gösterip ve de futbol eğitimleri gerçekleştirdiği Londra futbol yaz okulları daha da kaliteli hale geliyor. İngiltere’nin en çok ziyaretçi çeken şehri olan Londra’daki  futbol yaz okulları, Chelsea’nin gerçekleştirdiği futbol yaz okullarıyla daha da güçlendi.

Chelsea FC Futbol Okulu ile Hangi Eğitimler Verilir?

Londra’ya yakınlığıyla tanınan Samiad Trent’in organizasyonunu sunduğu ve Chelsea  FC Foundation programlarının katkısıyla gerçekleştirilen Chelsea futbol yaz okulu dersleri, Londra bölgesi içerisinde yerini alıyor. Bu program çerçevesinde futbol dersleri, antremanlar, spor aktivitelerinin yanısıra Chelsea futbol kulübünün resmi olarak antreman sahasında turlar düzenleniyor, antreman programı varsa antremanlara katılabiliyor ve aynı zamanda da Cheslea FC’nin resmi antreman sahasını ve resmi futbol stadyumunu gezebilyorsunuz. Eğitimlerin içerisinde temel futbol bilgileri, pas antremanları, şut antremanları, fitness odaklı eğitimler veriliyor. Chelsea FC futbol okulu için katılım sağlayacak olan öğrencilerin her hangi bir sınav başarısı ya da futbol başarısı sağlaması zorunlu değildir. Zira, Londra’da verilen futbol okulu programları öncelikli olarak futbol eğitimi üzerine ve temel derslerden başlıyorlar.

Londra’da Hangi Premier Lig Takımlarının Futbol Okulu Programları Var?

Çocuk yaş olarak adlandırdığımız 8 ve 12 yaş aralığındaki öğrenciler için düzenlenen futbol okulları için çeşitli alternatif yollarınız var. İngiltere’nin Londra bölgesinde yer alan futbol okulları çerçevesinde sadece futbol okulu değil öğrencilerin her saniyesinde yeni bir şey öğrenebileceği turlar ve aktiviteler de gerçekleştiriliyor.

Arsenal futbol okulu, Chelsea futbol okulunun yanısıra kulüplerden bağımsız olarak çalışan ve direkt olarak futbol eğitimi ya da rugby eğitimi sağlayan futbol okullarını da tercih edebiliyorsunuz. Daha önce de belirttiğimiz gibi; İngiltere – Londra’daki tüm futbol okulları ileri seviye futbol gereksinimi beklentisinde değil. Futbol oyunu konusundaki bilginiz, programları etkilemez. Sadece İngilizce seviyenizin biraz daha konuşulanı anlama konusunda yeterli olması yeterli olacaktır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi gençlere yönelik futbol yaz okulları sadece futbol odaklı değil, sınıf içi teorik gramer öğretimini de içermekle birlikte daha çok öğrencilerin konuşma becerilerinin o dilin doğal olarak konuşulduğu bir ortamda geliştirilmesini amaçlıyor. İngiltere’deki futbol yaz okulları, ağırlıklı olarak futbol ve spor aktivitelerini hedeflese de; derslerin genellikle yarım gün olduğu İngiltere Yaz Okullarında futbol derslerinin dışında sosyal aktiviteler düzenleyerek öğrenilen gramer bilgisini günlük hayata taşımayı da amaçlıyorlar. Bu programlar, biraz daha spesifik programlar ve aslında İngilizcenin geliştirilmesi üzerine kurgulanan programlardır.

Londra’daki Arsenal Futbol Okulu'nda Eğitim Nasıl?

Yine, İngiltere futbol yaz okulları çerçevesinde bu programda Pizza ve Kek yapma, Fotoğraf yarışmaları, Gizem çözme oyunları, Barbekü akşamları, Mini olimpiyatlar, Yetenek yarışmaları, Film akşamları ve dahası. Geziler; Chelsea antrenman turu, Chelsea Stamford Bridge stadı, London Museum, Wesfield Shopping, Thorpe Park, Theme Park, Arsenal Emirates stadyum turu gibi etkinliklere katılacaksınız.

Londra’daki futbol yaz okulu programlarıyla, öğrencilere sporun ve sporcunun temel prensipleri, temel kuraları, dayanıklılık ve akademik antremanlar gösteriliyor. Eğitim tesisleri, Arsenal’in Emirates stadyumuna ve kamp alanına yaklaşık 400 metre ötedeki antreman ve kamp sahasında gerçekleştiriliyor. Arsenal kampüsünde tüm antrenman tekniklerini, pas koordinasyonlarını, takım kimyasının nasıl oluşturulduğunu futbolun duayenlerinden öğreneceksiniz. Futbolun içinde sadece futbol olmadığını, iyi bir futbol oyuncusu olmak için kültür ve terbiye anlamın da da ön planda olunması gerektğini öğreneceksiniz. Arsenalli futbolcuların ya da Chelsea FC’li topçuların hangi yllardan geçtiğini, kendilerini nasıl organize edip takım olma başarısı gösterdiğini yerinde görme imkanınız var.

İngiltere’de, Londra’da Futbol Okullarında Sadece Futbol Eğitimi Mi Var?

Gençlerin ders sonrası, futbol yaz okulları içerisinde boş zamanları en verimli şekilde değerlendirmesi için rehber öğretmenler eşliğinde sosyal ve sportif aktiviteler düzenlenirken, tarihi ve turistik yerler ile çevre şehirler ziyaret edilir. İngiltere Yaz Okulları program içeriği öğrenciyi derse katılmaya ve konuşmaya teşvik eden tarzda düzenleniyor.

Londra’da Futbol Okullarına Katıldınız, Konaklama Nasıl Olacak?                    

16 yaşın altında gençlerin katıldığı İngiltere futbol yaz okulları programlarında daha çok kampüs konaklamalı programlar öneriliyor.  Ailelerin kampus konaklamasını tercih etmelerindeki en önemli nedeni; tüm okul personelinin, öğretmenlerin, grup liderlerinin vefutbol eğitmenlerinin aynı kampüste konaklamaları ve böylece öğrencilerin sürekli gözetim altında bulunmaları faydalı olabiliyor. Güvenilir ve profesyonel gözetim altında tutulan çocuklar, futbol yaz okulları çerçevesinde güvende kalmakla beraber adeta bir sporcu disiplininde eğitim alacaklar. Aile ve ülke özleminden kaynaklanan sorunlar yaşayan öğrencilere rehberlik yapacak ve psikolojik destek sağlayacak uzman danışmanların bulunduğu yaz okulları, öğrencilerin aileleri ile sürekli iletişim halinde olurlar.

Bununla birliktes kampüslerde genellikle yüzme havuzundan tenis kortlarına kadar tepeden tırnağa spor tesisi bulabilir ve sabahtan akşama kadar gün boyunca yoğun bir etkinlik programı olması ile birlikte kampüs konaklamasının bir diğer tercih edilme sebebidir.

Eklenme Tarihi: 2018-06-06 16:27:05