Lütfen bekleyiniz...

Lise sonrası Amerika’da Dil Eğitimi: Yurt Dışı Üniversite Kapılarını Aralamanın Başka Bir Yolu...
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Lise sonrası Amerika’da Dil Eğitimi: Yurt Dışı Üniversite Kapılarını Aralamanın Başka Bir Yolu...

Lise sonrası Amerika’da Dil Eğitimi: Yurt Dışı Üniversite Kapılarını Aralamanın Başka Bir Yolu...

Amerika dil okulları, özellikle lise sonrası dil eğitimi almak ve uluslar arası sınavlardan başarı sağlamak amacıyla bir rota çizen öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Yurt dışı üniversiteler, TOEFL SAT gibi sınavları referans olarak kabul ederken bu sınav çeşitlerinin puanlama konusunda dikkat ettiği detaylardan en önemlisi, öğrencilerin pratik İngilizce kullanıp kullanmadığı, sınavlara nasıl hazırlandığına bakarlar. Amerika’da dil eğitim programları, tam olarak TOEFL ve SAT gibi sınav çeşitlerine hazırlık sürecindeki öğrenciler tercih ediyor. Elbette bunun için en uygun zaman dilimi ise lise mezuniyetinin ardından gelen yaz dönemi olarak ortaya çıktı.

Amerika dil okulları, öğrencileri çeşitli sınavlara kur programlarıyla hazırlıyor. Uzun soluklu olarak geliştirilen dil okul programları, kurlar halinde veya seviyeler halinde çeşitlendirilmiş durumda. SAT kurları, TOEFL kurları, Advanced kurları, öğrencilere akademik sınavlara giriş öncesi yeterli desteği sağlamaya çalışıyorlar.  Amerika dil okulları bünyesinde, dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Genel İngilizce ve kademik sınavlara hazırlık döneminin yanısıra sertifika programları, iş İngilizcesi ve yoğun İngilizce alanlarında dil eğitim programları tercih edebilirler.

 

Lise Sonrası Amerika’da Dil Eğitimi, Yurt Dışı Üniversite Eğitiminin Kapılarını Nasıl Açabilir?

Amerikada üniversite eğitimi öncesinde, kayıt süresince veya herhangi bir üniversiteyi radarınıza aldığınızda, o üniversite ilk olarak sizin eğitim geçmişinizi araştıracaktır. Transkript, akademik mektupların yanısıra üniversiteye ne şekilde, hangi kurslarla, hangi dil programları ile hazırlandığınız son derece önemli olacak.  Dolayısıyla, lise sonrası Amerika’da gerçekleştirebileceğiniz dil eğitimi süreci,  yolun başlangıcında iyi bir adım olacak.

Seçtiğiniz dil kursuna bağlı olarak; 20 ile 30 saat arası süren İngilizce dil eğitimi, 90’ar dakikalık blok İngilizce derslerinden oluşur. 90 dakikalık bir ders diliminde öğrenciler sadece sınıf içi eğitimler değil çeşitli aktivitelerde, bilgisayar odalarında, okuma odalarında İngilizce derslerini alıyorlar. Görünüşe bakılırsa, kur süresince öğrenciler SAT, IELTS ve TOEFL sınavı doğrultusunda ihtiyaç duyabilecekleri İngilizce bilgisini, çeşitli ders aktiviteleriyle kazanıyorlar.

“Daha Önce ABD’de Kaldın Mı?”

Yukarıdaki soğu öbeği, sık sık üniversitelerin mulakat esnasında sorduğu sorulardan bir tanesi. Bu soruya ‘evet’ şekline yanıt verebildiğiniz takdirde; üstelik bu cevabın devamında ‘akademik dil eğitimi aldım’ gibi bir yanıt verdiğinizde jürinin karşısında olduka avantajlı bir konuma geçebilirsiniz. Arada İngilizceniz ‘teklese’ dahi, ‘eğitim aldım’ beyanınız jürinin desteği için yeterli olabilir.

Son olarak, Lise sonrası Amerika’da dil eğitimi almakla beraber Amerika’da üniversite okumak gibi bir amacınız varsa, seçeceğiniz dil okulunun kampüsünün de o üniversiteye yakın olması tavsiye olabilir. Zira, yaz dönemlerinde okullar çeşitli aktiviteler ve programlar düzenleyerek, öğrencileri doğru yönde yönlendirebilir ve SAT – TOEFL gibi akademik sınav başarılarınıza göre yönlendirmelerde bulunabiliyorlar. Tercih edilen bölgelere bakarsak; Boston, Los Angeles, Colorado, San Francisco, yoğun olarak öğrencilerin tercih ettiği bölgeler.

Amerika Dil Okulları Fiyatları Ne Kadar?

Şöyle bir toparlarsak, Amerika dil okulları çerçevesinde Genel İngilizce, iş  amaçlı İngilizce, İngilizce Akademik Dönem, Higher Score IELTS, DELF/DALF, TOEFL, SAT sınavı hazırlık eğitimleri var. Haftalık 30 saatten oluşan bir İngilizce dil okulu süreci var. Amerika Dil Okulları fiyatları ise, sitemizdeki fiyat katalogundan sağlıklı ve detaylı bir şekilde öğrenilebilir.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-17 10:55:05