Lütfen bekleyiniz...

Konaklama Seçeneklerine Göre Tavsiye Edilen Yaz Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Konaklama Seçeneklerine Göre Tavsiye Edilen Yaz Okulları

Konaklama Seçeneklerine Göre Tavsiye Edilen Yaz Okulları

Avrupa ve Amerika’daki yaz okulları, özellikle konaklama açısıdan oldukça geniş farklara sahipler. Yaz okulları ile ilgili seçimler yapacaksanız, özellikle İngilizce diline dair yaz okulları tercihi yapacaksanız sadece içeriklere yönelik tercihlerde değil konaklama özelliklerine de göz atmanız gerekiyor. Yurtdışında yaz okulları programları esnasında konaklama alternatifleriniz, aile yanı konaklama, okullara bağlı rezidans ve yurtlarda konaklama ve bununla birlikte hostellerde konaklama gibi farklı farklı seçenekler de sizlere sunulabiliyor. Yurtdışı yaz okulları, avrupa söz konusu ise gideceğiniz şehirlerde popülasyon oldukça farkı olabiliyor ve konaklama seçeneklerinizi popülasyon özelliklerine göre gerçekleştirmekte fayda var. Kanada ve Amerika yaz okulları programlarında konaklama detayları, ağırlıklı olarak yurtlar ve aile yanı konaklama olurken İrlanda, İngiltere ve İsviçre gibi ülkelerdeki yaz okulları programları çerçevesinde daha çok yatılı okul tercihleri kullanılıyor.

Yurtdışı Yaz Okulu Sırasında Konaklama Nasıl? Amerika Konaklama ve Avrupa’daki Konaklama Şartları

Amerika yaz okulu programları, ağırlıklı olarak üniversitelere bağlı olan kampüslerinde organize ediliyor. Öğrenciler, yurtdışı yaz okulu esnasında gördüğü eğitimin yanısıra konaklama, spor ve diğer aktivitelerini okullara bağlı kampüs ortamında gerçekleştiriyorlar. Özellikle Amerika yaz okulu nezninde konuşacaksak; öğrencilere değişik standartlarda yemekli konaklama seçenekleri sunuluyor. Yurt konaklamaları, pek kalabalık değil lakin ağırlıklı olarak kütüphane, yemekhane vb yerlerde ders çalışma gibi aktiviteleri tercih eden öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Sadece Amerika yaz okulu programlarında değil avrupa yaz okulu ile birlikte de  yurt girişleri ve program dahilideki tüm etkinlikle oktivite yöneticileri tarafından kontrol ediliyor ve bununla birlikte tüm organizasyonlar eğitmenler tarafından sağlanıyor.

Amerika’da yaz okulu programları daha çok yaz döneminde sadece üniversitelere bağlı yerlerde değil kolej ortamlarında ve üniversite kampuslerinde sunuluyor. Öğrenciler içi oldukça  güvenli ve neşeli bir atmosfer oluşturan bu okullar genellikle aktivitelerin gerçekleştirdiği ve okulların spor alanlarına ait olan kampüslerinde ve yurtlarında konaklamalar sağlanıyor. Bu kampüslarin her türlü olanağından doğal olarak yazın bu okullara giden öğrenciler toplu bir şekilde yararlanmaktadırlar.

Yaz Okulu Esnasında Aile Yanı Konaklama Seçeneği vs Yurtta Konaklama Seçenekleri

Yaz okulu programı süresince bir seçeneğiniz daha var; öğrencinin ailesinin seçeneklerine göre aile yanı konaklamada diğer bir konaklama varyasyonudur. Amerika’da, Kanada’da, İrlanda’da, Malta’da İsviçre’de aile yanı konaklama seçenekleri de seçeneklerinizin arasında. Yaz okulu programları bildiğiniz gibi öğleden sonra ve hafta sonu aktivitelerini daha çok eğlence parklarına, müzelere, turistik yerlere geziler, yüzme, tenis, futbol, basketbol, binicilik gibi sporlar ile kültürel dersler içermesi dolayısıyla konaklama seçenekleri oldukça merkezi bölgelerde gerçekleşiyor. Amerika’da yaz okulu opsiyonunu ve Kanada’da yaz okulu opsiyonunu tercih ettiğinizde Türkiye ile zaman farkının en az 7 saat, en fazla da 10 saat olduğunu unutmayın. Konaklama seçeneklerinizi, eğer Amerika yaz okulu çevresinde değerlendiriyorsanız, eyaletler arası saat ve dakika farkını da gözetmeniz gerekiyor.

7-17 yaş arası öğrencilere yönelik gerçekleştirilen yazz okulu programları, yaz aylarında düzenlenen, İngilizce eğitim ve aktivitelerin iç içe olduğu programlar olarak özetliyoruz. Derslerin genellikle yarım gün yapıldığı Amerika, Kanada ve avrupa yaz okulları çerçevesinde günün diğer bölümünde rehber öğretmenler eşliğinde sosyal ve sportif aktiviteler düzenlenirken, tarihi ve turistik yerler ile çevre şehirler ziyaretler gerçekleştiriliyor. Yaz okulu programlarına katılan kişilerin eğitim konususnda alacağı hizmetlerin dışında alacağı yurtdışı konaklama seçenekleri de oldukça önemi. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencler, aynı amaç için farklı ülkelerden gelmiş yaşıtlarıyla kaynaşmakta ve dostluklar kuruyorlar ve böylece konaklama konusu da oldukça önemli hale geliyor. Yurtlar genelde okul kampüsü içerisinde ya da okula yürüyüş mesafesindedir. Tek, çift ya da 3-4 kişilik odalarda banyosu içinde yada dışarıda olmak üzere birçok seçenek bulunabiliyor. Yurtlarda her öğrenci başka uluslardan çeşitli öğrencilerle aynı ortamda yaşam kuruluyor.

Yazının sonlarına gelirken, konuyu açacak olursak ‘kesinlikle tavsiye ediyoruz’ diyebileceğimiz herhangi bir konaklama çeşidi yok. Öneriler, tavsiyeler ve uygulamalar tamamiyle kişisel özelliklere göre, sizlerin seçimlerinize göre ve çocuklarınızın yaş ortalamasına göre değişiyor. Buna bağlı olarak aile yanı konaklama seçenekleri biraz daha az miktarda seçilmesie karşın, öğrencilerin İngilizce yurtdışı yaz okulu çerçevesinde  kalacağı dönem uzunluğu, konaklama tarzını da değiştirir, geliştirir. Yaz okulları programları ile hangi konaklama seçeneği tavsiye edilir, sorusu kafanızdaysa uzman eğitim danışmanlarımızdan gerekli notları, tavsiyeleri ve önerileri alabilirsiniz.

Son olarak bazı ülkelerde bulunan yurtdışı yaz okulları programları, Fransızca eğitim ve Almanca eğitimler de sağlıyor. Bu tarz çoklu dil seçeneği bulunan yurtdışı yaz okulları konaklama seçenekleri, çocuklarınızın alacağı dil eğitimi zenginliğine göre de değişkenlik gösterecek. Bazı programlar, sadece yurtlarda ve rezidanslarda konaklama sağlarken bazı programlar yurtta konaklama seçeneğinden aile yanı konaklama seçeneğine kadar pekçok farklı opsiyonlarla yurtdışı yaz okulu programı sunuyor.

Daha fazla tavsiye, daha fazla bilgi ve öneri için, uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-27 14:20:39