Lütfen bekleyiniz...

Kodlama için Amerika Yaz Okulları: Geleceğin Mucitleri Amerika Yaz Okulları ile Adım Atacak
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kodlama için Amerika Yaz Okulları: Geleceğin Mucitleri Amerika Yaz Okulları ile Adım Atacak

Kodlama için Amerika Yaz Okulları: Geleceğin Mucitleri Amerika Yaz Okulları ile Adım Atacak

Amerika yaz okulları, muhtemelen çocuk gelişimi ve kariyer gelişimi açısından en önemli programları bünyesinde barındırıyor. İstedikleri sosyal aktiviteler, geziler, kültürel programların yanısıra Amerika yaz okulları ile ailelere de danışılarak çocukların hangi konularda yatkın olduklarını, hangi konularda başarılı olabileceklerinin değerlendirmelerini yapıp, buna göre bir yaz okulu programı seçiyorlar. Şu çok önemli; Amerika yaz okulları programları, İngilizce eğitimlerini kişisel gelişim aktiviteleriyle geliştirir. Yani, çocuğunuz Amerika’da ‘ben kodlamaya meraklıyım’ dediğinde o kişi bu konudaki aktivitelere yönlendirilerek hayalindeki yaz okulu dönemini tamamlayacak. Üstelik, çevresindeki tüm iletişim kurabileceği kişiler, uluslar arası öğrencilerden oluştuğu için hem pratik İngilizcesi gelişecek hem de yatkın olduğu konuda kendilerini geliştirecekler.

Amerika Yaz Okulları Fiyatı, Eğitim Sistemi ve Amerika’daki Yaz Okulları Hakkında Birkaç Örnek

Amerika yaz okulları, başlangıç tarihleri ve bitiş tarihleri değerlendirildiğinde yaklaşık 1 hafta ile 7 hafta arasındaki süreçte devam ediyor. En çok tavsiye edilen yaz okulu formatı, 5 haftalık yaz okulu programı ile oluşturulan yaz okulu formatıdır. Bu yaz okulları, ağırlıklı olarak 10 saat ile 20 saat haftalık İngilizce eğitimi sağlamakla birlikte begginer ile advanced arasında çeşitli seviyelerde zorlu seviyeleri var.

Bu programların başlıca amacı, öğrencilere güven aşılanması, okuma, yazma ve konuşmanın yanısıra dinleme konusunda da iletişim yeteneklerini artırablimesi, telafuz, gramer bilgilerinin yanısıra pratik İngilizce denen konuşma İngilizcesini, öğrencilere aşılamak misyonu taşıyor. Elbette eğitmenler ve yaz okulları, bulundukları okulların kampüslerini de göz önünde bulundurarak yönelmek istedikleri meslek alanlarında da takviyeler sağlayabiliyorlar. Tıpkı, başlangıçta da belirttiğimiz gibi, kodlama konusunda kişisel gelişim isteniyorsa, çocuklara bu konuda eğitimler ve aktiviteler de sağlanır.

Amerika Yaz Okulları Neden Tavsiye Edilir?

Amerika yaz okulları, avrupanın yanısıra en fazla tavsiye edilen yaz okulları programlarına sahip. En büyük nedeni, elbette eğitim konusundaki geniş yelpazeleri ve aynı zamanda bu yaz okullarının aslında üniversitelerin bünyesinde ve bu üniversitelerin kampüslerinde gerçekleşmesi olabilir. Üniversite kampüsü olması nedeniyle, öğrencilerin enstrüman ve materyal genişliği artar ve sosyal imkanları bir o kadar da artıyor.

Birkaç programa bakacak olursak; örneğin Embassy’nin düzenlediği yaz okulları, program boyunca :Program boyunca Salem, Hampton Beach, Newport/Rhode Adası, Wrentham Village’a eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Programa katılan öğrenciler define avı, karaoke, drama ve film geceleri, spor ve yetenek yarışmaları gibi daha birçok aktiviteden yararlanma fırsatı buluyorlar.

Bunun yanısıra, park, Santa Cruz Beach Boardwalk, Great America Amusement Park, Alcatraz Prison, Pier 39, Golden Gate Bridge ve Chinatown'a eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Programa katılan öğrenciler spor yarışmaları, karaoke, film geceleri, yetenek yarışmaları gibi daha birçok aktiviter de organize edilir. Hem aktivite, hem yarışmalar hem de çocukların yeteneklerine göre bir eğitim düzenlenmesiyle, Amerika yaz okulları, en çok tercih edilen yaz okullarından bir tanesi oldu.

Bir başka örnek de Florida'dan. Florida St. Giles Institute of Technology yaz okulu, 16 saatlik İngilizce dil eğitiminin yanısıra, ek ücret karşılığında sörf dersleri de veriyor. Yaz okulu çerçevesinde, Walt Disney World, Wizarding World of Harry Potter, Universal Studios Orlando ve Gatorland'e eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Programa katılan öğrenciler takı tasarımı, yarışmalar, film geceleri, karaoke gibi düzenlenen daha birçok aktiviteye katılma imkanı bulurlar.

 

Amerika Yaz Okulları Fiyatları Ne Kadar?

Amerika yaz okul fiyatları, haftalık dönemlere göre belirleniyor. Ücretlendirilmeler, haftalık olarak hesaplanıp genellikle 1 hafta ile 8 hafta arasında genişletilir. Rakamsal olarak bakılırsa, aşağı yukarı, 1000 dolar ve üstü civarındaki fiyatlandırmalarla listelendi. Fiyatlara, hem okul çerçevesinde gerçekleşen aktiviteler hem de yemek dahilindeki programlar ekleniyor.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-18 18:44:32

2018-04-18 15:44:32