Lütfen bekleyiniz...

Kanada Üniversite Eğitimi Sonrasında Yüksek Lisans Şartları Neler?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada Üniversite Eğitimi Sonrasında Yüksek Lisans Şartları Neler?

Kanada Üniversite Eğitimi Sonrasında Yüksek Lisans Şartları Neler?

Kanada, üniverite eğitimi sonrası yüksek lisans seçenekleri sunmasıyla birlikte alanların alt dalları da oldukça zengindir ve Kanada’da üniversite eğitimi sonrasında yüksek lisans programınızı sürdürürken diğer yandan da İngilizce dili ile birlikte yüksek lisans alanınızla ilgili pekçok pratikleri de sahaya dökebilirsiniz. Böylece her yönden gelişminizin artacağını göz önünde bulundurarak yurtdışında yüksek lisans yapmanın oldukça avantajlı olduğunu belirtebiliriz.

 

Kanada üniversite eğitimi sonrasında alacağınız yüksek lisans eğitimi,  eğitim sisteminin kalitesi ve standartları uluslar arası öğrencilerin tercihlerinin artırmasıyla, katılımların artmasıyla ve okulların kalite yelpazesini artırdıkça ülkenin eğitim kalitesi de artıyor. Kanada üniversite eğitimi ve yüksek kisans alanında yapılan araştırmalar incelendiğinde Dünyadaki tüm üniversiteler arasında Shanghai World University Rankings Top 100’de 4 üniversite ve 2012 Financial Times Rankings MBA Okulları arasında ise 5 üniversite Kanada’da yer alıyor. Eğitimin her aşamasında sıkı denetim mekanizmaları devlet tarafından sağlanmasıyla birlikte; üniversite eğitimi sırasında ve yüksek lisans eğitimi sırasında okulun labaratuvar alanlarını, workshop alanlarını ve diğer imkanlarını kullanarak, tüm artılardan faydalanabilirsiniz.

Kanada Üniversite Eğitimi Sonrasında Yüksek Lisans Nasıl Yapılır?

Öğrencilere sunulan imkanları ve eğitim kalitesi dünyada genel kabul gören Kanada üniversitelerinde yapacağınız bir master eğitimi, nasıl bir kariyer çizmek istiyorsanız,  hangi alanda uzmanlaşmak istiyor ve hangi şirkette çalışma hayaliniz varsa, Kanada yüksek lisans programları ile daha iyi desteklenirsiniz. Kanada üniversite eğitimi sonrasında, öğrencilere yüksek lisans imkanı da açıyor ve böylece  size güzel bir kariyer olanağı sağlayabiliyor. Hatta yüksek lisans eğitiminiz sonrasında Kanada’da hayatınızı devam ettirmek isterseniz anadil seviyesinde İngilizceniz ve Kanada üniversitelerinde aldığınız eğitim, size Kanada vatandaşlarından farklı olmayan kariyer seçenekleri sunabiliyor.

Üniversite Eğitimi Sonrasında, Kanada’da Yüksek Lisans İçin Hangi Şartlar Gerekiyor?

Eğitim dili İngilizce olan yükseköğretim kurumlarında yüksek lisans programına dahil olacak olan kişiler TOEFL sınavının klasik yazılı sisteminden ve  internet tabanlı sisteminden geçerli puan  almaları; gerekiyor. Bununla birlikte IELTS sınavı notlarındaki geçerli notlar da oldukça önemli.  Eğer başlıktaki gibi Kanada üniversite eğitimi sırasında, okul tarafından tavsiye mektupları, transkript gibi detayların yanısıra not ortalamanız 3 dolaylarında, transkriptinizin ortalama 70, yani B+ veya B- dolaylarında olması, Kanada üniversite eğitimi sonrasında yüksek lisans şartlarını daha yukarıya taşıyabilir.

Eğitim dili Fransızca olan yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitime gönderilecek adaylar, yurtdışında çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından yapılan Fransızca dil sınavlarının sonuçlarının eşdeğerliliğine olması gerekiyor.

Kanada’da gerçekleştirebileceğiniz çeşitli yüksek lisans alanlarına bakarsak, MBA, Msc, MA LLM, March, MPA Med, Meng, MFA, Mres, Mphil, Mmed PhD DBA, EngD ve MD gibi programlara katılabilirsiniz.

Kanada üniversite sonrası yüksek lisans tercihinde bulunanlar, ağırlıklı olarak tercihlerini MBA’den yana kullanıyorlar.

Kanada yüksek lisans fiyatları, yaklaşık 25 bin CAD ile başlayan fiyatlarla ortaya çıkıyor. Kanada Üniversiteleri  dünya genelinde uluslar arası akreditasyona sahip eğitim sistemi ile tepe seviye bir eğitim olanağı barındırıyor. Kanada üniversiteleri son on yılda yabancı öğrencilerin artan talepleriyle sadece birer okul olmaktan çıkıp, farklı dil, gelenek ve fikirlerin paylaşım merkezine dönüşmüştür. Bu sayede global anlamda eğitim ve çalışma ortamı sağlayan okullar, öğrenciler için gerçek bir fırsat kaynağı olmuştur. Kanada’ da yüksek lisans eğitim yılı 2 sene sürüyor. İlk yıl eğitim, 2. yıl tez aşaması olarak düzenlendi.

Eklenme Tarihi: 2018-04-20 14:42:12