Lütfen bekleyiniz...

Kanada TOEFL İçin Yurtdışı Dil Okulu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada TOEFL İçin Yurtdışı Dil Okulu

Kanada TOEFL İçin Yurtdışı Dil Okulu

Kanada, TOEFL hazırlık için en ideal ülkelerden bir tanesi. Sebeplerinden bir tanesi, elbette Kanada’nın TOEFL doğrultusunda en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesi olması. TOEFL süresince, öğrenciler öncelikle hedefledikleri üniversiteleri ister ABD’de ister Kanada’da yerinde görebiliyorlar. Dolayısıyla, Kanada TOEFL için en uygun yurtdışı dil okulu portfolyosuna sahip. Elbette, Amerika’da bir üniversite gelececği çizenler de, ABD’Ye yakınlığı dolayısıyla TOEFL hazırlık için Kanada’yı tercih ediyorlar. Bununla birlikte Kanada TOEFL hazırlık için tercih edeceğiniz dil okulu, İngilizce seviyesi açısından Kanada’daki üniversitelere eş değer bir İngilizce seviyesi var.

 

Temel olarak Kanada, İngilizcenizi başlangıç seviyesinden üniversite icin gerekli olan seviyeye hem konuşarak hem de yazarak iletişimle taşıyabileceğiniz bir eğitim başkenti . Sadece sınıf içi eğitimler değil danışmanlar, eğitmenler ve uluslar arası öğrenci kadrosuyla birlikte etkinliklerle TOEFL sınav hazırlıkları da düzenleniyor. Elbette, TOEFL gibi bir sınav öncesinde; moral- motivasyon basarının anahtarıdır. Kanada’da TOEFL hazırlık için en çok tercih edilen şehirlerin başında ise Vancouver bulunuyor.

TOEFL IBT genel olarak yurtdışında okumak ya da yaşamak isteyenlerin İngilizceye hakim olduklarını ispatlamak için girdikleri bir sınavdır. Aslında TOEFL’ı sadece yurtdışıyla sınırlandırmak da doğru değildir çünkü ülkemizdeki eğitim kurumları da İngilizce yeterlilik belgesi olarak TOEFL’ı gerekli koşul olarak talep etmektedirler. Bununla birlikte pek çok iş yeri de yine çalışanlarından TOEFL belgesi istemektedir. TOEFL sınavından yüksek bir skor almak isteyen tüm dünya öğrencileri için sunulan Kanada TOEFL dil okulu ile adaylar  gerek eğitim hayatlarında gerekse de profesyonel kariyerlerinde başarı kapılarını açıyor.

Kanada’da TOEFL Hazırlık Dil Okulları, Öğrencileri Sınava Nasıl Hazırlanıyor?

Genel olarak Kanada dil okulları çerçevesinde yürütülen programlara bakarsak; : Seçkin ve ihtiyaca yönelik tasarlanmış programlar arasında; Genel İngilizce (20-28-30), Uluslar arası Yaz kursu (20-28), IELTS, TOEFL, Cambridge FCE, CPE ve CAE Sınava hazırlık (20-28), İş İngilizcesi Dönem/Yıl (20-28-30), Turist İngilizcesi, Öğretmen Eğitimleri (26) gibi programlarla da TOEFL hazırlık süresini atlatabilirsiniz.

 

Kanada’daki TOEFL hazırlık için  yaz okulları, aktivitelerle de TOEFL sınavı öncesi motivasyonu üst düzey tutmaya çalışıyor.Kanada'nın sahip olduğu sportif aktivite alanları,doğal güzellikleri ve spor alanında Kanada'nın dünya çapındaki ünü, yaz okullarının da aktiviteler bakımdan geniş bir yelpazeye sahip olmasını sağlıyorlar.

 

Kanada’da TOEFL süresince aktiviteler eşliğinde ,dünyaca ünlü şehirlere  turlar,yüzme,basketbol,tenis,futbol,dağcılık gibi sportif aktiviteler,sinema geceleri,karaoke partileri,müze gezileri vb.sunulmaktadır.Haftada 1 tam gün 2 yarım gün şehir gezileri düzenlenerek, öğrenciler TOEFL’a , dolayısıyla yurtdışı üniversitelere hazırlanıyorlar.

Şehirlere yapılan yolculuklarda okullar kendi araçları ile öğrencilerin ulaşımını sağlayabiliyorlar .Yaz okulları çerçevesinde gerçekleştirilen tüm aktivitelerde, ayrıca yetenekleri keşfetme ve bu yeteneklere göre kariyer belirleme gibi rehberlik tavsiyeleri de  sunulabiliyor.Şehir gezilerinde ise TOEFL hazırlık süresince kendi çevrenizle birlikte konuşma İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Böylece yeni bir kültürü tanıma konusunda başka dillerle de alıştırmalar yapmış oluyorsunuz. .York’ta Kanada dil okulu sayfamızda belirttiğimiz aktivitelerinde ise öğrencileri kaynaştırmak için eğlenceli oyunlar yapılıyor.Bu oyunlarda dünyanın her yerinden gelen öğrenciler ile kültür alışverişi yapılması sağlamayı amaçlıyorlar.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-23 12:44:59

2018-07-05 08:25:51