Lütfen bekleyiniz...

Kanada Hakkında Belki De İlk Defa Duyacağınız Gerçekler
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada Hakkında Belki De İlk Defa Duyacağınız Gerçekler

Kanada Hakkında Belki De İlk Defa Duyacağınız Gerçekler

Kanada Hakkında Belki De İlk Defa Duyacağınız Gerçekler

Öğrencilerin, çalışanların, akademik kariyer yapmak isteyenlerin son dönemlerdeki en gözde ülkelerinden biri Kanada. Eğitim konusunda tüm dünyaya kendini kanıtlamış olan okulları ve iş imkanları ile her yaştan insanı kendine çekiyor. Yaşam koşulları biraz pahalı olsa da mutlaka görülmesi gereken ülkelerden biri olan Kanada’nın belki de ilk defa öğreneceğiniz gerçeklerini sizler için derledik.

Uzay Önemli

Uzaya çıkma konusunda ne zaman bir tartışma olsa sadece ABD ve Rusya arasındaki sözlü mücadele akıllara gelir. Üçüncü bir ülkenin ismi bile telaffuz edilmezken Kanada burada devreye giriyor. Kanada, ABD ve Rusya’dan sonra uzaya çıkan üçüncü ülke. Hatta Kanada’nın 1962 yılında çoook gelişmiş bir uzay programı olduğu da belirli kaynaklar tarafından iddia edilmektedir.

Aman Petrol, Canım Petrol

Yine uzay gibi petrol konusunda da Kanada arka planda kalmayı tercih ediyor. çok büyük petrol ve ekonomik tartışmaların dışında ismi geçmese de Kanada Suudi Arabistan ve Venezüela’nın ardından tüm dünyanın en büyük üçüncü petrol rezervine sahip olma unvanı taşıyor.

Yenilmezler

Kanada sürekli ABD tarafından küçük görülen ve espri konusu olan bir ülke olsa da aslında işin gerçeği çok da öyle değil. Amerikalılar 1775 ve 1812 yılında, tarihlerinde iki kez Kanada’yı işgal etmeye çalışmışlar. Ama sonuç ortada, ikisinde de Amerika Kanada’ya karşı savaşı kaybetmiş.

Yerçekimine de Karşıyız

Kanada’nın büyük bir kısmındaki yerçekimi oranının dünyanın diğer yerlerine göre çok daha az olduğunu biliyor muydunuz? Bence bir gidip denemekte fayda var.

Savaşa Hiç Gerek Yok

Kanada, huzur dolu halkı ve sokaklarını galiba 1984 yılından bu yana kitle imha silahlarını ortadan kaldırmış olmasına borçlu.

Uzun Uzun Sınırlar

Dünyanın en uzun kara sınırı Kanada ve ABD arasında. İşin ilginç yanı ise sınır olmasına rağmen bu alanda tek bir askeri güvenlik bulunmaması.

Eğitim Şart!

Kanada dünyanın en eğitimli ülkesi olarak yerini almaktadır. Vatandaşlarının yarısından fazlası üniversite mezunu, aynı zamanda akademik kariyerlerini devam ettirmiş kişilerdir.

Kanada’nın bu kadar az bilinen ve muhteşem yönü varken eğitimin de neredeyse kusursuz olması büyük avantaj. İngilizce öğrenme konusunda siz de kendinizi yetersiz görüyorsanız, mutlaka bu eğitimi Kanada’da almalısınız. Birbirinden güzel kampüsleri ile öğrencilere şahane programlar sunan Kanada dil okulları için York Education Kanada okulları adresini mutlaka ziyaret edin!

Eklenme Tarihi: 2019-04-05 10:25:12