Lütfen bekleyiniz...

Kanada Dil Okulları Tavsiye
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada Dil Okulları Tavsiye

Kanada Dil Okulları Tavsiye

Kanada Dil Eğitimi İçin Öneriler

York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak pek çok insanın eğitim hayalini gerçekleştirmesinde rol oynadık. Bilgi ve tecrübemizin kaynağı her zaman öğrencilerimizin ilgi alanları ve merakları oldu. Fakat, yurt dışında dil eğitimi almak hakkında merak edilenleri, almış olan kişiler kadar iyi bilemeyeceğimizi fark ettik. Derken, öğrencimiz Zeynep imdada yetişti ve kendi deneyimlerini bizle paylaştı. Biz de sizle! ‘Gidenlerin kalbinden’ yurt dışında dil eğitimi hakkında her şey ve daha fazlası…

Kanada’da 3 aylık dil eğitimi maliyetleri nasıl?Ben Zeynep, bundan 2 yıl önce üniversite son sınıfta hiç planda yokken kendimi 3 aylık dil eğitimi ve Kanada macerasının içinde buldum. Üniversitenin son senesinde sınıf arkadaşım Özge’nin hayalindeki iş için önündeki engellerden biri de yabancı dil yetersizliğiydi. Çünkü Özge, yurt dışında yaşamak istiyordu. Başka bir arkadaşımızın önerisi üzerine Özge, yaz dönemini hem dil öğrenmek hem de yurt dışı deneyimi yaşamak için dil okuluna katılarak değerlendirmeye karar verdi. Araştırma sırasında ona eşlik ettim. Önce internetten biraz soruşturduk sonra Taksim’de bir sürü eğitim danışmanlığı var gidip danışalım dedik. Birkaç yer gezdik fiyat taraması yaptık. Bu arada ben de dil kursları ile ilgili bilgi edindikçe acaba gitsem mi dedim. Konuyu aileme açtım ama imkansızdı. O paranın yarısıyla hem özel kurs alır hem de 2 hafta Antalya’da tatil yaparsın dediler. Mezuniyet hediyesi olarak annem yazın beni 2 haftalığına Kapadokya’ya gönderecekti. Söz vermişti. Bu arada Özge vize başvuru evraklarını hazırlamaya başlamıştı. En son York diye bir firmayla görüşmüş ve İngiltere için karar kılmıştı.

Kanada dil okulları ucuz ve kaliteli mi?

Yoğun ısrarlarım üzerine aynı firmaya babamla görüşmeye gittik. 2 aylık bir program istiyordum çünkü İngiltere’de yaşam masraflarım dahil bütçemiz anca ona yeterdi. İngiltere Londra’da şartlarıma uygun güzel bir okul önerdiler. St. Giles dil okulu, 1 aylık eğitim ve yaşam masraflarını karşılayabiliyorduk. Danışmanım Murat Bey Kanada dolar kurunun daha uygun olduğunu ve bazı okullarda dönemsel indirimler olduğunu söyledi. LSI adında uygun ve kaliteli bir okulu anlattı ve görsellerini gösterdi. Toronto ve Vancouver’da merkezleri var dedi. Artılarını eksilerini açıkladı, babam biraz düşünelim dedi ve ayrıldık.

Kanada Dil okullarına nasıl başvurabilirim?

 

Birkaç gün sonra York’ta bana danışmanlık eden Murat Bey’i arayarak kararımı bildirdim. LSI dil okulunun Toronto merkezi bize uygun ne yapmam gerek dedim. Yapmam gerekenleri ve okul hakkındaki detaylı bilgileri bana iletti. Hiç yurt dışına çıkmadığım için pasaportum yoktu. Önce pasaport için başvuruda bulundum. Pasaport harç bedeli olarak 500 lira civarında ödeme yaptık ve yaklaşık 8-9 gün sonra pasaportum geldi. Pasaport ve vize başvurusu için gereken evrakları derleyip Murat Bey’e götürdüm. Kayıt işlemlerimden, vize başvuruma, konaklama ve havaalanı transfer detaylarına kadar her şey ile ilgilendiler. Nasıl olduysa bir baktım ki Özge’den önce yola çıkmış ve Kanada’ya uçuyordum. Bundan 1 ay önce aklımın ucundan geçmezdi. Hem heyecanlıydım hem de endişeli..

Kanada Dil Okulu LSI'yı tavsiye eder misin?

LSI Toronto Dil Okulu nasıl?

 Frankfurt aktarmalı uçuş ile Kanada’ya yolculuğum 15 saat sürdü. Kanada Türkiye’den 7 saat geri bu bende biraz sersemlik yaratmıştı doğrusu. Kanada bana sorarsanız dil eğitimi için bana en uygun ülkeymiş, gidince bunu fark ettim. Ben doğa aşığı, macera sever, gözü kara ve meraklı bir insanım. LSI dil okulunda genel İngilizce programına katıldım. Yabancı dil bilmeyi çok istesem de İngilizce derslerini oldum olası sevmedim ve çok az İngilizce biliyordum. Okulun ilk günü yeni öğrencileri toplayıp seviyelerimizi belirlemek için sınava tabi tuttular. Sınav sonucu seviyemize göre sınıflara ayrıldık ve her sınıfta maksimum 12 öğrenci vardı. Verimli öğrenme açısından bu oldukça önemli bir faktör.

Kanada dil okullarında Konaklama ve Programlar nasıl?

LSI’daki oryantasyon ve dil eğitimleri o kadar keyifliydi ki, 1 hafta sonra çat pat bile olsa çekinmeden iletişim kurmaya başlamıştım. Ortam çok rahat ve keyifliydi. Dersler anlaşılır ve kolaydı. Öğretmenler oldukça sıcakkanlı ve profesyonellerdi. Dahası Almanya, Japonya, Hindistan ve hatta Tayland’dan bile gelen insanlar vardı. Odamı farklı milletten insanlar ile paylaşmak çok keyifliydi. Kanada dil okulunda 2. haftama girmişken tek kişilik odanın benim için daha iyi olacağına karar verdim. Oda değişikliği hakkım olup olmadığını bilmiyordum ve annemle görüşüp York’a danışmasını istedim. Murat Bey okul ile görüşerek durumu çözüme kavuşturmuştu. Geri kalan süre için biraz ücret farkı ödeyerek tek kişilik özel banyolu odama geçtim. Okul iyi, yurt rahat, dersler güzel…

Kanada Dil Okullarından hangisini tavsiye edersin?2 haftanın sonunda okula, ortama alışmış ve arkadaş edinmeye başlamıştım. Bu sırada Toronto’da Rosedale Square bölgesinde eğitim alıyor ve konaklıyordum. Toronto Kanada’nın en gelişmiş şehirlerinden biri, LSI dil okulunun bulunduğu alanda pek çok alternatif vardı. Parklar, restoranlar ve ünlü Yorkville alışveriş merkezine oldukça yakındı. Ders dışındaki zamanlarımı etrafı keşfederek geçiriyor ve bol bol İngilizce pratik yapmaya çalışıyordum. Kanada’da yaşam kalitesi oldukça yüksek, insanlar rahat ve sıcakkanlı ayrıca yabancılara karşı da epey sevecenler. Kısacası seçtiğim şehir ve okul konusunda hiçbir şikayetim yoktu. Akşamları düzenlenen keyifli etkinlik ve aktivitelerde bir araya geliyor hem kaynaşma hem de öğrendiklerimizi pekiştirme şansı buluyorduk.

Kanada dil okulları aktivite ve gezileri neler?

Fransız arkadaşım Lili benle aynı zamanda programa katılmıştı ve 1 ayı bitmek üzereydi. Yavaş yavaş insanları uğurluyorduk fakat aynı zamanda aramıza her hafta yeni insanlar katılıyordu. Kanada’da 1 ay geride kalmak üzereydi ve Lili’nin doğum günü yaklaşıyordu. Gitmek için can attığım Niagara Şelalesi’ne okul personellerinin de yardım ve görüşleri ile 4 kişilik bir gezi planladık. Yolculuğumuzu araba kiralayarak yaptık. Yolda Kanada’dan bir kez daha etkilendim ve çok eğlendim. Toronto’dan Niagara’ya 2-3 saatlik araba yolculuğu ile kolayca gidiliyor. Geri kalan dönemde bunlar dışında Royal Ontario Müzesi, CN Tower, Casa Loma, Toronto Island, Woodbine Plajı, Toronto City Hall, Ontario Gölü gibi pek çok gezi gerçekleştirdim. Toronto Hourbour’da ise yazın festivaller düzenleniyor ve biletler internetten kolayca bulunabiliyordu. Çılgınca eğlendiğim o renkli festivalleri unutmak mümkün değil. Soğuk olmasıyla bilinen Toronto, aslında yazın çok sıcaktı. Kanada’ya gittiğimde yüzebileceğimi ve yazın bu kadar güzel geçebileceğini düşünmemiştim.

Gitmeme 1 buçuk aydan az kalmıştı ve şimdiden üzülmeye başlamıştım. 2 ayı dolu dolu geçirdiğim ve arkadaşlar edindiğim Kanada’yı terk etmek istemiyordum. Yurt dışında dil eğitimi almanın gerçekten ne kadar verimli ve keyifli bir şey olduğunu artık anlamıştım. Dil öğrenmek dışında insana pek çok şey kazandırıyor. Okuldan ayrılan arkadaşlarım bana mektuplar bırakıyordu. Birbirimize pek çok anı armağan ettik. 3 ay nasıl geçti anlamadım, yazamadığım onca güzel şey var ki...

 

Kanada Dil Okullarında 3 ay yeterli oldu mu?


Dünyanın her yerinden arkadaşlarım oldu ve hepsiyle hala görüşüyorum. İngilizce seviyemden artık memnunum. 3 ay gibi bir sürede 4 kur atlamayı başardım ve başarıyla sertifikamı alıp yola koyuldum. Şimdi tüm bunların üzerinden 2 yıl geçti. Türkiye’ye döndüğümde güzel bir iş buldum ve geçen sene yıllık iznimi Kanada’da tanıştığım birkaç arkadaşımla İtalya’da 10 günlük bir buluşma ayarlayarak geçirdim. İtalya anılarımı, gezdiğim yerleri, farklı kültürleri, mutfağı ve daha nicesini kaleme alarak sosyal ortamlarda paylaştım.

Kanada için En iyi Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması hangisi? 

:)

Yurt dışı maceram ve başarılı kariyerimin başlangıcı olan Kanada ülkesi, LSI dil okulu ve hepsinden önemlisi, eğitimim öncesinde ve eğitim sürem boyunca benimle bıkmadan ilgilenen York ailesine minnettarım. Her şey için çok ama çok teşekkürler…

Bu yazının benim gibi pek çok gence cesaret ve ilham vermesi dileği ile… 

Eklenme Tarihi: 2018-01-03 14:58:07

2018-01-03 11:58:07