Lütfen bekleyiniz...

Kanada’da Yaz Okulları İçin Aileler De Katılım Sağlayabiliyor: Aile Katılımlı Yaz Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada’da Yaz Okulları İçin Aileler De Katılım Sağlayabiliyor: Aile Katılımlı Yaz Okulları

Kanada’da Yaz Okulları İçin Aileler De Katılım Sağlayabiliyor: Aile Katılımlı Yaz Okulları

Çocuklarının yaz tatillerini dil eğitimi ile harmanlamak isteyen aileler, yurt dışı yaz okulları arayışı içerisinde ‘aile katılımlı’ imkanı olan yaz okulları programlarını araştırıyorlar. Tercih edilen ülkelerden bir tanesi de Kanada, gidiş-geliş mesafesinin okyanus aşırı olmasıyla aileler çocuklarının yanında kalmak istiyorlar. Kanada’da yaz okulları, son dönemlerin en çok tercih edilen programlarına sahip olmasına karşın çeşitlilik açısından en geniş yelpazeye sahip yaz okulları program olmasıyla da yoğun olarak tercih ediliyor.

Kanada'da yaz okulları, öğrencilerin veya diğer kişilerin becerilerini geliştirmek için çok etkili yollardan bir tanesi. Hem sosyalleşebilmek hem de dil ve kültür öğrenimi açısından hem de diğer ülkelere oranla daha çok ‘öğrenci ülkesi’ olmasıyla Kanada’da yaz okulları tercih ediliyor. Kanada'da İngilizce yaz okullarına katıldığınızda küçük gruplar halinde İngilizce öğrenecek ve ihtiyacınız olan bireysel ilgiyi alabilirsiniz. Her yıl geliştirilen yeni nesil öğrenim ve öğretim teknikleriyle ile Kanada’da yaz okulları programlarında bulunan kişiler ile özgürce İngilizce konuşma esnasında sadece İngilizce pratiği değil, akıcı bir İngilizce de dikkatinizi çekecek.

Kanada’da Yaz Okulları Nasıl Eğitim Veriyor? Bu Yaz Okulları İçin Aileler Katılım Sağlayabilir Mi?

Kanada’da yaz okulları,  bünyesinde farklı farklı  çeşitliliği barındıran bir ülke. Kanada'da yaz okulu deneyimine katıldığınızda bu ülkenin çok ilginç ve bazen de şaşırtıcı olduğunu farkedeceksiniz. Benzersiz doğal güzelliklerine hayranlık duyarken Toronto, Montrealve Vancouver gibi şehirleri gezerek farklı uluslardan Kanada’da yaz okulları öğrenimi gören insanlarla da  insanlarla tanışabilirsiniz. Kanada'da yaz okuluyla İngilizcenizi geliştirirken farklı kültürleri de öğreniyor olacaksınız. Çok uluslu kültürel zenginliği ve nefis güzellikleri ile Kanada yaz okulu için doğru seçim olacaktır.

Kanada’da yaz okulları, aileleri de kabul ediyor mu sorusuna karşın çeşitli yaz okulları, çocukların aileleriyle çok fazla vakit geçirmemeleri şartıyla aile kabul edebiliyorlar. Zira; Kanada’da yaz okulları başlıca, öğrencilerin, çocukların diğer öğrencilerle iletişim kurarak İngilizce öğrenmelerini amaçlıyorlar.

Kanada’da yaz okulları, çeşitli sınav hazırlık kurlarına karşın çeşitli varyasyonlarla eğitim sağlıyor. Birkaç örnek vermek gerekirse, Sol Camps isimli bir Kanada yaz okulları, Program boyunca Victoria, Vancouver şehir turu, Granville Island, Lynn Canyon, Deep cove, Akvaryum ve Klahowya Village'a eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Programa katılan öğrenciler film geceleri, yıldız gözlem evinde yıldızları izleme, bowling, yarışmalar, yetenek yarışmaları ve düzenlenen daha birçok aktiviteye katılma imkanı bulurlar.

14-18 yaş ortalamasının katılım sağlayabileceği bir başka yaz okulları programı ise Vancouver’da; Kaplan Klasik... Bu yaz okulu, begginer’dan advanced’a kadar farklı çeşitlerde İngilizce eğitimi sağlamakla birlikte Antropoloji Müzesi, Northwest First Coast Nations, Stanley Park, Lynn Vadisi, Vancouver Adası, Vancouver Akvaryumu. Aktiviteler; Hafta içi her gün öğrencilerin odak noktalarına göre aktiviteler düzenlenliyorlar.

Kanada’da yaz okulları, İngilizce’nin yanısıra Fransızca eğitimi ile de tercih edilebiliyor. Böylece birden fazla dile aşina olmak isteyen ve İngilizce’nin yanında Fransızca pratiği isteyen genç öğrenciler ülkenin çok kültürlü yapısı ve çKanada yaz okullarında İngilizce veya Fransızca eğitim almak isteyen genç öğrenciler ülkenin çok kültürlü yapısı ve uluslararası atmosferi sayesinde ülkeye kolayca adapte olabilmektedir. Kanada yaz okulları 8 ile 17 yaş arasındaki öğrencilere çeşitli aktiviteler eşliğinde kaliteli eğitim veriyor. Elbette programlara göre farklılık gösterse de, bu yaz okulları aileleri de kabul edebiliyor.

Kanada’da Yaz Okulları İçeriğinde Neleri Kapsıyor?

Kanada’da yaz okulları için katılımlara  en az 3 haftalık bir katılım tavsiye ediliyor. Bunun yanısıra  yaz okulları programlarına 12 haftaya kadar katılabilirsiniz. Lakin aileler ve öğrenciler ağırlıklı olarak 4 ve 5 haftayı tercih ediyorlar. Program kapsamında İngilizce dil eğitimi, yurt ya da okul rezidanslarında konaklama, yeme-içme, aktiviteler, geziler ve transferler, fiyat listemizde ve okul lisetemizde gördüğünüz programlara aittir.

Dünyanın eğitim konusunda başkentlerinden biri olarak görülen Kanada, yaşam standartları, eğitimi ve sosyal aktivite imkanlarıyla her yıl binlerce öğrencinin yoğun talebinin olduğu bir ülke. Yaz sporları, tenis, voleybol, yüzme vb aktiviteler için uygun saha ve ortama sahip olan Kanada yaz okullarında öğrenciler eğlenceli bir şekilde yabancı dil eğitimini alma ayrıcalığı yaşamaktadır. Yaz sporları demişken; yaz aylarında Kanada’danın aşırı soğuk olmasıyla ilgili çekinceler var fakat Kanada’da yaz okulları döneminde ülke genelinde hava sıcaklığı yaklaşık 27-28 derece, üstelik 30’a da yükseldiği görülüyor.

 

Toronto ve Vancouver şehirleri yaz okullarında İngilizce eğitim almak isteyenler için; Montreal ise Fransızca öğrenmek isteyenler için ideal merkezlerdir. İngilizce ve Fransızca temel dil becerilerini geliştirmeye yönelik derslerin verildiği Kanada yaz okullarında öğrenciler için hafta içi veya sonu şehir keşif tur programları düzenlenmektedir.

 

Kanada yaz okullarında öğrenciler üniversitelerin yazın boş olan yurtlarında konaklamaktadırlar. Öğrenci yurdu sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeğinden oluşan tam pansiyon konaklama hizmeti mevcuttur. atmosferi sayesinde ülkeye kolayca adapte olabilmektedir. Kanada’da yaz okulları 8 ile 17 yaş arasındaki öğrencilere oldukça uygun ve çeşitli aktiviteler eşliğinde kaliteli eğitim veriliyor.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-25 11:03:27