Lütfen bekleyiniz...

Kanada’da Üniversite Öncesi Yaz Okulları: Yurtdışında Üniversite Okumanın Adımları...
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada’da Üniversite Öncesi Yaz Okulları: Yurtdışında Üniversite Okumanın Adımları...

Kanada’da Üniversite Öncesi Yaz Okulları: Yurtdışında Üniversite Okumanın Adımları...

Kanada’da yurtdışı üniversite okumadan önce çeşitlendirilmiş yaz okulları ile yurtdışı eğitim için gerekli sınavları geçebilmeniz adına spesifik dersler de görülüyor. 2 aylık bir dönem içerisinde alınabilecek Kanada yaz okulları ile yurtdışı eğitim şansınızı artırabilirsiniz.  Bildiğiniz gibi Kanada dahil yurtdışında üniversite okuyabilmenizin birinci şartlarından bir tanesi Son derece büyük bir ülke olan Kanada, yabancı dil eğitimi için fırsatlarla doludur. Vancouver'dan New Brunswick'e kadar, dil hedefiniz, kişiliğiniz hatta tatil seçeneklerinize uyacak şekilde bir Kanada dil okulu mutlaka var.

Kanada, hem İngilizce hem de Fransızcanın resmi dil olduğu bir ülkedir. Kanada'nın Fransızca konuşan yerleşik halkının büyük çoğunluğu yani %75’lik bir kısım olduğu söylenebilir; ülkenin doğu kısmında bulunan Quebec eyaletinde yaşar, fakat ülke genelinde de Fransızca konuşan topluluklar bulunuyor. İki dilli bir ülke olarak Kanada, bu dillerden herhangi birini veya ikisini birden öğrenmek isteyenlere çok kaliteli ikinci dil olarak İngilizce, yani English As Second Language, ve ikinci dil olarak Fransızca programları sunulabiliyor.

Kanada’da Üniversite Öncesi Yaz Okulları Hangi Şehirlerde Tavsiye Edilir?

Quebec, Kanada'nın en büyük şehirlerinden biridir ve şehirde ağırlıklı olarak Fransızca konuşulmaktadır. Şehir, Fransızca dil programları konusunda neredeyse alternatifsizdir ve dil okulu dışında da Fransızca pratiği yapabilmeniz için idealdir. Francafon kültürün Amerika kıtasındaki beşiği olan Quebec City, Kanada'daki Fransızca dil eğitimi programları için eşsiz fırsatlar barındırmakta. Fransızca dil okulları, şehir merkezinde Quebec City'de bulunuyor. Eski Quebec isimli kasaba şehrine ve diğer önemli tarihsel simgeler kısa bir yürüyüş mesafesinderir. Hafta sonlarında kentin dört bir yanındaki sanat müzeleri, parklar ve mağazaları keşfetmek için birçok fırsatınız olacak. Elbette, Kanada’da üniversite öncesi yaz okulları, ağırlıklı olarak bir eğitim başkenti olan Vancouver’da yer alıyor ve elbette birinci önceliğimiz Kanada Vancouver yaz okulları olacaktır.  

Dersler haftada 20 ders olarak programlandırlmıştır.İsteğe göre ders süreleri haftada 30 ders olarak değişkenlik gösterebiliyor. Elbette bu ders saatleri tamamiyle ihtiyacınız olduğu ders odaklı değişir. Yani, upper seviyesindeki bir öğrencinin yoğunlaştırılmış üniversite hazırlık amaçlı Kanada yaz okulları ile katılım sağlaması daha yüksek seviyede tavsiye edilir. Elbette derslerin içeriğinde konuşma,okuma,yazma ,dinleme gibi temel İngilizce pratikleri yer alsa da bir diğer taraftan öğrenciler İngilizceyi sadece derslerde değil dersler bitiminde yapılan çeşitli aktivitelerde de geliştirebiliyorlar. Lakin, özellikle yurtdışında üniversite odaklı Kanada yaz okulları içerisinde ağırlıklı olarak sınavda başarılı olma yöntemleri üzerine yoğunlaşılır. Kanada yaz okulları daöğrencilerin derslerde kullandıkları eğitim materyalleri tamamiyle TOEFL ve SAT gibi yurtdışında üniversite eğitiminin kapılarını açan sistemlerin materyalleriyle destekleniyor.Bu materyaller gelişen eğitim teknolojilerine ve sistemlerine göre sürekli güncelleniyor.

Kanada Yaz Okulları TOEFL Ya Da SAT’ye Nasıl Hazırlıyor?

Kanadadaki pekçok yaz okulunda akıllı tahtalar ve bilgisayarlı sınıflarla, sunum ve uygulama odaklı yaz okulları düzenleniyor. Bu tür teknolojik eğitim materyalleri öğrencilerin sadece duysal değil görsel öğrenme durumlarına da hitap edebiliyor. Görsel kalıcılık sayesinde, öğrenciler sadece işitsel olarak değil görsel olarak da sınava hazırlanmış olacaklar. Kanada oldukça kozmopolit bir ülke olduğundan dolayı dünyanın her yerinden 18 yaş altı öğrencileri yaz okulları programlarına çekebiliyor.Bu kozmopolit yapıda öğrencilerin,dünyanın her yerinde konuşulan İngilizce aksanlarını kolay anlayabilmesini ve kulak dolgunluğuna sahip olmasını sağlamaktadır.Kanadadaki yaz okulları, eğitim süresi bitiminde öğrencilerini sertifika ile başka bir alanda da destek sağlayabiliyorlar.Bu sertifikalar 18 yaş altı öğrencilerin eğitim hayatlarında oldukça büyük bir avantaj sağlayabilir.

Kanada’da yaz okulları programlarına katılacak olan kişiler, özellikle üniversitelere ve SAT, TOEFL gibi sınavlara hazırlandıklarına dair resmi belgeler de alacaklar. Bu belgeler hem yurtdışı hem de yurt içi kariyer planlamalarınızda, İngilizce dil seviyenizi kanıtlayabilecek olan sertifika ve belgelerdir.

Kanada Yaz Okulları için Gerekli Olan İngilizce Dil Seviyesi

Öncelikle, Kanada’da yaz okulları genel olarak İngilizce dil seviyesi beklemiyor. Buna karşın; TOEFL, SAT gibi sınavlar bir şekilde advanced seviyesi istediği dolayısıyla intermediate ya da advanced düzeyinde İngilizce bilginizin olması tavsiye ediliyor. Amerika kıtasının kuzeyinde yer alan Kanada, dünyanın en geniş ölçekli ülkelerinden biridir. 10 eyaletten oluşur. En büyük şehri Toronto ve başkenti Ottawa’dır. Gelişmişlik ve refah seviyesi dikkate değer derecede yüksektir. Ayrıca dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir. Bu sebeple çok fazla göç alan bir ülkedir. İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki resmi dile sahiptir.

Kanada’da yaz okulları katılımcıları en çok ne şekilde Fransızca eğitimi alabileceklerini merak ediyorlar. Ülkenin bir bölümünde Fransızca konuşulurken bir diğer bölümünde de İngilizce konuşuluyor, zira Kanada yaz okulları temel olarak İngilizceyi işler. Bu sebeple Kanada’daki dil okullarının çoğunda İngilizcenin yanında Fransızca da öğrenebilme fırsatına sahip olabilirsiniz. Kanada’nın en büyük şehirleri arasında Ottawa, Montreal, Toronto ve Vancouver sayılabilirken dil okulları, bunlardan özellikle Toronto ve Vancouver’da yoğunlaşmıştır.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-21 11:53:42

2018-05-21 08:53:42