Lütfen bekleyiniz...

Kanada’da TOEFL Hazırlık Kursu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada’da TOEFL Hazırlık Kursu

Kanada’da TOEFL Hazırlık Kursu

Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen ya da CV’sine İngilizce bilgi referansı eklemek isteyen kişiler, yine bir TOEFL sınavı maratonuna hazırlanıyorlar. Özellikle yurtdışı eğitim ile, TOEFL hazırlık odaklı Kanada’da dil okulu programları gerçekleştiriliyor ve böylece hem mental açıdan hem de içerik ve İngilizce bilgisi açısından TOEFL sınavı için hazırlanabilirsiniz.  Kanada dil okulu programları ile CAD değeri üzerinden katılım sağlayabilir ve böylece yurtdışı eğitim kapılarını aralayabilirsiniz. TOEFL sınavı, çeşitli sessionlar’la kesinlikle profesyonel bir eğitim gerektiren bir sınav çeşidi ve daha önceki örneklere bakıldığında özellikle Kanada yaz okulu ile TOEFL hazırlık kursu katılımcılarının başarı şansı artıyor. Kanada’da TOEFL hazırlık kursu, Vancover, Toronto gibi öğrenci şehirlerinde gerçekleşiyor. Böylece, listening, writing ve diğer session’lar için daha kapsamlı bir hazırlık süreci geçirebilirsiniz.

Kanada’da TOEFL Hazırlık Kursu Nedir, Ne Değildir?

Kanada, yurtdışında akademik eğitim ve akademik eğitime yönelik İngilizce kursu ve dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği başlıca ülkelerden bir tanesi. Kanada, ülkedeki TOEFL hazırlık kursu sistemlerinin, ABD’ye yakınlığı nedeniyle yurtdışında eğitim, İngilizce kursu isteyen ve dil eğitim ardından üniversite ya da yüksek lisansa devam ederek kariyerlerini akademik olarak desteklemek isteyen öğrenciler için de İngilizce öğrenmeyi tercih ettikleri ilk alternatiflerinden bir tanesi. Kanada’da TOEFL sınavı kursu ile TOEFL’a hazırlanmanın ve İngilizce dil öğrenmenin bir diğer avantajı, Amerikan sınav sistemi olan TOEFL ve İngiliz sınav sistemi olan IELTS sınav hazırlık kurslarının bir arada bulunabildiği bir ülke olmasıdır.

Kanada yaz okulları ile İngilizce dil kursu, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi,  TOEFL ve IELTS sınav hazırlık kurslarının yanısıra Cambridge FCE ve CAE sınav hazırlık sınıflarının ve son zamanlarda Türkiye’de hızla yükselmekte olan TESOL sertifika programlarının da yoğun olarak sunulduğu bir yelpazeye sahipsiniz. Ülkenin başkenti Ottowa olmasına rağmen uluslararası öğrenci nüfusu yoğun olarak Toronto, Vancouver, Montreal ve Calgary’de toplandı. Eğitim alanında ziyaretçiye çok açık bir ülke olmasından ve bu konuda titiz davranıldığından dolayı vize dosyasının da aynı titizlikle hazırlanması gerektiğini söylemekte fayda var.

Yurtdışı Eğitim ile TOEFL’A Hazırlanmak: TOEFL İçin İngilizce Kurslar                     

Haftada 20, 25, 30 ve bazı okullarda 38 ders olarak sunulan genel İngilizce becerilerini geliştirmeye yönelik programlardır. Tüm kurslarda standart olarak verilmektedir Öğrenciler okulun ilk gününde sınıflarını belirlemek üzere, seviye tespit sınavına girerler ve sonrasında ortalama 4-5 haftada bir düzenlenen sınavlarla seviyelerini yükseltebilirler. Eğitim programları her hafta pazartesi başlar, 2 haftadan itibaren istenilen süre için başvuru yapılıyor. Bu program, TOEFL odaklı bir program ve TOEFL sınavına sadece belirli seviyede İngilizce bilgisine sahip olan kişiler katılım sağlayabildikleri için TOEFL odaklı Kanada’da yurtdışı eğitim İngilizce kursu, belirli seviyede İngilizceye sahip olan öğrencileri ve adayları istiyor

Tüm dünyada geçerli olan uluslararası İngilizce yeterlilik sınavları olan TOEFL ve IELTS’e hazırlık kursları Kanada’da öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği programlar arasında yer alıyor. Ancak bu programlara katılabilmek için İngilizce seviyesinin minimum B2 düzeyinde olması gerekmektedir. Seviyeleri yeterli olmayan öğrencilerimiz ilk başta genel İngilizce programları ile düzeylerini ilerletip, sonrasında IELTS ya da TOEFL seviyesinde yabancı dil eğitimine geçiş yapabilirler. B2 düzeyinden aşağıda olan öğreciler York Yurt Dışı Eğitim Danışamanlığı’nı arayarak, destek alabilirler.

18 Yaş Altın Çocuklar, Yurtdışı Kurslar ile TOEFL’a Hazırlanabilir Mi?

Minimum 12 yaştan başlayarak 17 yaşa kadar sunulan yaz kampı programlarında, öğrenciler öğlene kadar genel İngilizce dersleri alırken, öğleden sonra haftalık oluşturulan programlar dahilinde şehir içi ya da dışı aktivitelere katılırkar. Dünyanın her ülkesinden genel katılımcı çocuklarla arkadaşlık ortamı sağlandığından ve çocukların öğrenme hızları göz önüne alındığında, yetişkin öğrencilere göre birim zamanda daha hızlı bir ilerleme görülür. Yaz kampı programları sadece dil seviyesine ilerletmek gibi bir amaç gütmemektedir. Aynı zamanda öğrencilerin kendilerini olan güven duygularını arttırmak, kendileriyle ve kariyerleriyle ilgili vizyonlarını geliştirmek, mevcut imkanların dışında farklı bir dünyanın da olduğu gerçeğiyle geleceğe daha umut ve güvenle bakmak gibi bir amaçları da vardır. Yaz kamplarına alternatif olarak, daha çok üniversiteye hazırlık aşamasında olan öğrenciler için aktiviteden ziyade üniversite gezileri, takım çalışması, liderlik oyunları gibi aktivitelerle 16-17-18 yaş grubuna daha uygun programlar da bulunmaktadır. Hem programların yoğunluğu üstelik öğrencilerin yaşlarına uygun olarak genellikle en az 3 hafta olmak şartıyla maksimum 12 haftaya kadar öğrenci kabul edilebilir. Başlangıç tarihleri ise genellikle Haziran ortasından Ağustos ortasına kadar devam etmektedir. Evet, Kanada’da hem gençler hem de üniversite çağına erişen kişiler TOEFL iiçin yurtdışı İngilizce kursu programlarına katılabilirler.

Yurtdışında TOEFL odaklı eğitim almak istiyorsanız ve sertifikalarından faydalanmak gibi bir amacınız varsa, şimdiden harekete geçmeniz gerekiyor zira vize işlemlerinin şimdiden başlatılması gerekir.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-23 12:58:27

2018-05-23 09:58:27