Lütfen bekleyiniz...

Kanada’da Tatil ve Yaz Okulu Programları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada’da Tatil ve Yaz Okulu Programları

Kanada’da Tatil ve Yaz Okulu Programları

Tatil dönemi geliyor ve temmuz ayı ile ağustos ayı içerisinde değerlendirmek isteyen insanlar, tatil planlarıyla yaz okulu programlarını birleştirerek eşsiz bir yaz dönemi geçirebilirler. Hem aile katılımlı hem de sadece çocuğun İngilizce dil eğitimini üstlenebilirsiniz. Kanada, hem doğal varlıklarıyla hem de yaz okulu programlarıyla yurtdışında tatil deneyimini en üst segmentte yaşatabilecek ülkelerden bir tanesi. Yazın, özellikle temmuz ve ağustosta 28 ve 30 derece dolaylarında gezinan Kanada hava sahası, tatilde değerlendirilmesi açısından hava ve iklim açısından da oldukça uygun.

Yaz okulu programlarını, Kanada’da tatil programlarınızla birleştirmek istiyorsanız tam da bu kişilere yönelik Kanada yaz okulu programları geliştirdik.  Lakin; kontejan konusunda sınırlandırma yaşayan Kanada’da tatil ve yaz okulu programları, her tatil planını kapsamayabilir. Dolayısıyla  biraz acele etmekte fayda var.  Aşağıda, yurtdışında tatil yapmak isteyen kişilere hazırladığımız listeyle Kanada’da tatil ve yaz okulu programlarına göz atabilirsiniz.

Kanada’da Yurtdışı Tatil ve İngilizce Dil Eğitimi Nasıl Olur?

Kanada’da yaz okulu programları çeşitli varyasyonlarda özellikler taşıyor. Kanada’da yurtdışı tatil ve İngilizce dil eğitiminizi aynı anda sürdürmek ve çocuğunuza iyi bir İngilizce dil eğitimi sağlamak istiyorsanız Kanada’da yer alan gezi amaçlı yaz okulu programlarına katılımlar sağlayabilirsiniz. Örneğin; çocuğunuz Kanada’da tatil esnasında üniversiteleri gezmek, üniversitelerin sınıflarında gezmek, üniversitelerin festivallerine katılmak istiyor ve daha fazlası; Kanada’da öğrenim görmek istiyorsa Akademik gezi turları tam anlamıyla sizlere göre.

Kanada’da tatil ve yaz okulu programlarınız, sadece İngiltere üzerinden değil Fransızca dili üzerinden de gerçekleştirilir. Montreal ve Quebeq’in, geniş Fransızca yelpazesi sayesinde tatil içerisinde Fransızca pratiği de gerçekleştirebililirsiniz.

Kanada yurtdışı tatil ve yaz okulu programları çerçevesinde öğrenciler sabah erken saatte güne başlarlar. Sabahtan öğlene kadar dil eğitimi alırken öğleden sonraları çeşitli faaliyetlerle bu eğitimi pratiğe dökmelerini sağlar ve aynı zamanda da eğlenceli aktivitelerle tatil günlerini yaşarlar. Eğer bu tura veli katılımlı veya anne katılımlı gerçekleştiriliyorsa, annelere özel aktiviteler de program tarafından sunuluyor.

Yurtdışı yaz okullarındaki tek amaç çocukların dil becerilerini geliştirmek ve katkıda bulunmak değil aynı zamanda öğretirken de farklı kültürleri yaz tatili boyunca öğrenmeleri ve onlarla tanışmalarıdır. Öğrencilerine farklı birçok aktiviteyle farklı düşünmeyi, arkadaş edinmeyi de aşılayan Kanada’da tatil yaz okulu programları özellikle çağımız bilgisayar gençliğinin hayata karışması için oldukça uygun programları içeriyor.

Yurtdışında Tatil, Kanada’da İngilizce Yaz Okulu: Faydaları Neler?

Sabah başlayan dil eğitiminin ardından öğrenciler okulun düzenlediği kültürel, sportif diğer aktivitelerle güne devam ederler. Kimi zamanlarsa öğrenciler yine okulların düzenlediği kültürel geziler sayesinde gittikleri ülkenin farklı şehirlerini de görme imkanı bulabilmektedirler. Bütün bu faaliyetler sayesinde hem ufku genişleyen öğrenciler, yeni yerler keşfettikleri gibi sene içinde okulda öğrendikleri dersleri de tekrar ederek yaz tatilini bir eğitim dönemine dönüştürmüş oluyorlar. Kanada’da herhangi bir yaz okuluna gitmenin bir öğrenci için en büyük avantajı iste derslerde gördüğü İngilizce’yi yaşayarak, pratik yaparak öğrenme imkanı bulmaları, ilerki aşamalarda daha da dikkatinizi çekecek.

Çoğunlukla, yaz tatili ile yaz okulu programlarını harmanlayan bu tip programlar okulların kapandığı Haziran ayı ile yaz döneminin sonlarına denk düşen Ağustos ayları arasında yapılsa da yaz tatili açısından temmuz ve ağustos ayları daha da ağırlıklı olarak tercih ediliyor . En az 1 hafta ile sınırlı olan bu kurs dönemleri, en çok 6 haftalık programlardan oluşur.

Okullarda az kişilik sınıflarda, birebir ilgi gösterilerek eğitim verilmektedir. Teknolojik sınıflarda, duyusal ve görsel eğitim teknikleri kullanılarak verilen derslerle öğrenci kısa sürede hızlı bir gelişme kaydeder. Tatil programları çerçevesinde ders saatleri değişiklik gösterse de dersler ortalama olarak haftalık 15-20 saat aralığındadır. İsteğe bağlı olarak haftalık daha yüksek ders saatine sahip olan programlar tercih edilebilir. Derslerde konuşma, okuma, yazma ve dinlemeye yönelik eğitimler verilir. Kanada’da yaz okuluna giderek, dil öğrenmenin en iyi tarafı ülkenin kozmopolit yapısından dolayı pek çok aksanın konuşulması ve öğrencinin tüm aksanlarda İngilizce’yi anlayabilmesidir.

Kanada Yaz Okulu Programlarında Hangi Aktiviteler Var?

Öğrenci yabancı dili sadece sınıflarda aldığı eğitimle değil sosyal hayatın içerisinde öğrenme fırsatı yakalar. Yaz okullarında öğrencilerin eğitimlerine olduğu kadar sosyal aktivitelerine de önem verilmektedir.  Katılımcılar ilgi alanlarına göre desteklenir. Kanada yaz okulu ve tatil programlarını içeren programlar; dil eğitiminin yanı sıra sportif, sosyal ve sanatsal faaliyetlerle de desteklenmektedir.

Kanada yurtdışı yaz okulu programları kapsamında öğrencilerin bulundukları kentin tarihi, kültürel ve simgesel yerlerini ziyaret etmeleri, sosyalleşmeleri ve bu sayede İngilizce’yi günlük hayatın içerisinde kullanma fırsatı bulmaları amaçlanır. Kimi programlar da öğrencinin özel olarak ilgilenmek istediği alana yönelik açılmaktadır. Futbol, voleybol,basketbol, tenis, su sporları, doğa sporları, sanatsal aktivitelerle beraber Kanada’da yaz tatili gibi birçok özel alana hitap eden ayrı ayrı dil okulları bulunmaktadır. Bu sayede öğrenci eğitim alırken, kendi ilgi alanına da vakit ayırma fırsatı bulur.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-17 14:10:19