Lütfen bekleyiniz...

Kanada’da Eğitim Sonrası İş Olanakları: Kanada’da Nasıl İş Bulabilirim?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada’da Eğitim Sonrası İş Olanakları: Kanada’da Nasıl İş Bulabilirim?

Kanada’da Eğitim Sonrası İş Olanakları: Kanada’da Nasıl İş Bulabilirim?

Kanada, yurtdışı eğitim konusunda tercih edildikçe ülke eğitim sonrası iş fırsatlarını da dönüştürmeye başladı. Kanada, yurtdışı eğitim için sizi kabul ettiyse ilk olarak sizin öğrenci olarak kalmanızı isteyecektir. Yani, eğitim süresince muhakkak öğrencilikten başka bir girişimiminizin olmaması oldukça mühim bir detay.  Lakin, Kanada’da eğitim sonrası iş olanakları ve fırsatları ile ilgili bir araştırma yapacaksanız, bunu da okuldaki rehberlerinize danışarak gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle, ne seviyede bir eğitim sonrası meslek hayatı sürdüreceğinize dikkat etmeniz gerekir. Kalifiye işçiler, eyalet bazlı çalışma programları ve stajyerlikten sonra Kanada’da iş fırsatları açılırken öğrencilik süresince öğrenilen fazladan diller, özellikle Fransızca da oldukça fayda sağlayacaktır.  Buna ek olarak eğer bir yatırımcıysanız, Kanada’da iş olanakları bulmanız daha kolay olabilir. Zira, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri, eğitim sonrası iş olanakları açısından yatırımcılara daha fazla imkan veriyorlar.  Ayrıca bu durumun, Kanada’da kalıcı olarak kalacak olan kişilerin de en çok tercih ettiği yöntem olduğunu söylemeliyiz.

Kanada’da Eğitimden Sonra İş Fırsatları Neler?

Öncelikle bahsettiğimiz yatırımcıya özel geliştirilen ilk iş programından bahsedelim; Bu program yatırım yapacak finansal kaynağa sahip ve aynı zamanda Kanada’nın ekonomik refahına katkı sağlayacak ve Kanadalılar için iş fırsatları yaratacak kişiler için tasarlanmıştır. Çiftlik yönetimi, sanat veya spor deneyimi olan kişiler de bu program aracılığıyla daimi oturma izni alabilir. Özellikle çiftlik yönetimi, baytarlık, veterinerlik Kanada’nın göz bebeği olan meslek çeşitleri ve ülkenin tarımsal çeşitliliği yurt dışına bağlı olduğu için, ekin ve ekim işlerinden anlayan kişiler, Kanada’da yaşamak açısından, özellikle eğitimden sonra iş fırsatları konusunda daha avantajlılar.

Kanada’da eğitim sonrası iş olanakları, ayrıca özel şirketlerin sağladığı Skilled Worker Program adı altında geliştirilen çalışma-iş biçimiyle de geniş bir yelpazeye ulaşıyor.  Bu program çerçevesinde ğitim, İngilizce veya Fransızca konuşma becerisi ve iş teklifi yer almaktadır. Citizenship and Immigration Canada’nın (CIC) internet sitesine girerek gerekli koşulları taşıyıp taşımadığınızı ve sizin için uygun olabilecek diğer seçenekleri de öğrenebilirsiniz. Bu konuda da, Fransızca bilgisi de oldukça sağlıklı bir detay olacaktır.

Kanada’da İş Olanakları Oluşturmak ve Kanada’da Çalışmak İçin İş Kuruluşlarına Dahil Olun

Kanada’da çalışmak, aslında insanların üniversite çağında göz önünde bulundurduğu bir dönem.  Eğer Kanada’da okurken, sicil açısından ve not açısından problem oluşturacak detaylara sahip değilseniz, ülkede sizlere çalışmak ve kariyer konusunda pekçok fırsat kapıları sizlere açılabilir. Öncelikle alanınza yönelik yatkınlık ve okul puanlarınızz oldukça önemlidir.  Kanadalı pek çok şirket, bünyesinde çalışan alabilmek için öncelikle Kanada’daki eğitim başarısı ve potansiyel başarı olasılıklarını değerlendirir. Dolayısıyla, Kanada’da mimarlık, tıp, psikoloji, yazılım, bilgisayar mühendisliği gibi alanlarda çalışmak istiyorsanız, başlangıç için en iyi yol, Kanada’da akademik bir eğitim görmekten geçiyor.

Kanada’da üniversite veya ön lisans eğitimi, başarı açısından oldukça önemli.  İstenen puanlar, yetenekler ve sınav geçişleri, oldukça başarılı olabilecek bir kariyer için başlangıç olabilir. Okulun eğitim diline göre İngilizce yada Fransızca’ya çevrilmiş şekilde akademik transkriptlerin yanısıra not çizelgeleri, okulların sağlayacağı akademik mektuplara oldukça fazla değer veriliyor. Kanada orta öğreniminin muadili bir öğrenimi tamamlamış olmak. Bazı okullar öğrencilerin gerekli akademik temele sahip olmasını temin için belirli dersleri almış olma zorunluluğuna sahiptir.

 İngilizce ya da Fransızca yetkinlik göstergesi olarak standart dil testlerinden başarılı ve geçerli  puanlar almış olmak da Kanada’da eğitim ve eğitim sonrası iş imkanlarını açabilecek anahtarların içerisinde yer alıyor.Buna bağlı olarak TOEFL’dan en az 79/80 IBT yada IELTS’den 6.5 gibi bir not ortalaması, iyi bir eğitim ve iş kariyeri için oldukça önemli. Kanada’da üniversite okumak ve üniversite eğitimi alabilmek için öğrencilerin en az 18 yaşında olmaları gerekiyor. Bazı okullar yetişkin öğrencileri de kabul ediyor.

Kanada’da İyi Bir Eğitim ve İyi Bir Kariyer Fırsatı Nasıl Yaratılır?

Kanada’da gelecek kurgulamak için oldukça iyi bir eğitim geçmişi isteniyor. , yani B+ veya B- dolaylarında olması, Kanada üniversite eğitimi sonrasında yüksek lisans şartlarını daha yukarıya taşıyabilir. Eğitim dili Fransızca olan yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitime gönderilecek adaylar, yurtdışında çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından yapılan Fransızca dil sınavlarının sonuçlarının eşdeğerliliğine olması gerekiyor. Kanada’da gerçekleştirebileceğiniz çeşitli yüksek lisans alanlarına bakarsak, MBA, Msc, MA LLM, March, MPA Med, Meng, MFA, Mres, Mphil, Mmed PhD DBA, EngD ve MD gibi programlara katılabilirsiniz. Kanada, üniverite eğitimi sonrası yüksek lisans seçenekleri sunmasıyla birlikte alanların alt dalları da oldukça zengindir ve Kanada’da üniversite eğitimi sonrasında yüksek lisans programınızı sürdürürken diğer yandan da İngilizce dili ile birlikte yüksek lisans alanınızla ilgili pekçok pratikleri de sahaya dökebilirsiniz. Böylece her yönden gelişminizin artacağını göz önünde bulundurarak yurtdışında yüksek lisans yapmanın oldukça avantajlı olduğunu belirtebiliriz.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-24 15:43:27

2018-04-24 12:43:27