Lütfen bekleyiniz...

Kanada’da Diplomalı Lise Eğitimi Hakkında Her Şey!
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada’da Diplomalı Lise Eğitimi Hakkında Her Şey!

Kanada’da Diplomalı Lise Eğitimi Hakkında Her Şey!

Kanada, lise eğitimi ile ön planda. Üstelik çeşitli uluslar arası okulların da Kanada’da lise kampüsleri açmalarıyla Kanada daha farklı, daha elit ve daha seçkin hale geldi. Üstelik Kanada’da lise eğitimi, bir diploma ile pekiştirildiğinde ise kişiye bir ömür boyu yetebilecek bir nitelik katıyor. Eğitim sistemi, ezberi sisteme değil bilgi donanımına ve pratik zekaya odaklandığı için, Kanada lise diplomasına sahip kişiler, her zaman kendilerini fark ettirebiliyorlar.

Kanada, tıpkı Türkiye’de olduğu gibi hem devlet hem de özel liseleriyle eğitim sağlıyor.  Uluslar arası öğrenciler, hem devlet hem de özel liseleri tercih edebiliyorlar. Amavelakin; devlet okullarının şartları epeyce katı.

Kanada’da Lise Eğitimi Nasıl Alabilirim? Kanada’da Lise Diploması Almak Mümkün Mü?

Kanada’da lise eğitimi dahilinde olan, 4 yıllık eğitim takvimi içerisinde herhangi bir dönem eğitim alabilirsiniz. Eğitim sistemi, Türkiye’deki gibi sınıf sınıf kategorilerle ayrılmıyor, tıpkı üniversitelerdeki gibi yıl boyunca almanız gereken dersleri almak durumundasınız. Lise 1. sınıf, 2. sınıf ve ardından junior ve sunior sınıf dersler var. Mezun olabilmek için, Türkiye’de ana derslerinizi kalmadan tamamlayabilmeniz, iyi bir başarı ortalaması, iyi bir matematik notu gerekiyor. Yıl içerisinde de Kanada’da lise eğitimi ile diplomayı harmanlayabilmeniz için minimum C notu almanız gerekiyor. B-, B+ ve A notları, her zaman kabul gören notlar oluyor. Kanada’da lise eğitimi almak için diğer ülkelerde olduğu gibi SAT sınavına ve benzeri sınavlarda başarı puanı yakalamanıza gerek yok. En önemlisi
 son mezun olduğunuz okul puanınız ve ilginiz olan alanla ilgili yaptığınız çalışmaların olması, Kanada’da lise eğitimi almanız için yeterli olur.

Eğer lise 1. veya 2. sınıf esnasında Kanada’da lise eğitimi almaya gidiyorsanız, muhtemelen seçmeli derslerden oluşan ve derslerin, ağırlıklı olarak cebir, tarih, coğrafya, geometri gibi derslerin yanısıra uygulamalı labarotuvar dersleriyle ve atölye dersleriyle geçecektir. Üstelik, Kanada liseleri çeşitli şartlar olgunlaştığında, lise eğitimi esnasında burs alma imkanı veriyor. Lise takımının spor takımlarında başarı, sanat kollarında; örneğin tiyatro alanında veya bilim alanlarında başarı sağladığınızda akademik burs olanağı yakalayabilirsiniz.

Kanada’nın genç nüfusu, ülkenin ağırlıklı olarak eğitime yönelmesi ülkeyi çok uluslu hale gelmesinde en önemli etkenlerden. İngilizce’ye gittiğiniz takdirde, İspanyolca ve Fransızca gibi dil bilgisiyle de dönmeniz son derece mümkün. 

Kanada Lise Fiyatları Ne Kadar?

Kanada’da lise eğitimi almak için okula vereceğiniz para yıllık 10.000 Kanada Doları ile 30.000 Kanada Doları arasında değişebiliyor. Konaklama için okul yurtlarını ya da aile yanında kalma opsiyonunu tercih edebilirsiniz.

Kanada’da lise okumanın avantajları ise, üniversitede ‘Kanada’da okumuş olmak’ avantajıyla İngilizce derslerinde başarı yakalama, zaten üniversitede diploma almanın yarısı demektir. Günümüzde, İngilizce dersleri 3 veya 4 kredisiyle mezuniyeti direkt etkileyen derslerden bir tanesi. Bununla birlikte Kanada’da lise eğitiminizi diploma ile taçlandırdığınız takdirde, işe girme sürecinde insan kaynaklarına Kanada lisesi diploması verdiğinizde, çok büyük avantajlar yakalayabilirsiniz.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-17 18:04:05

2018-04-17 15:04:05