Lütfen bekleyiniz...

Kanada’da 3 Aylık Dil Okulu: Programları ve Detayları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada’da 3 Aylık Dil Okulu: Programları ve Detayları

Kanada’da 3 Aylık Dil Okulu: Programları ve Detayları

Kanada’daki dil okulu programları 3 haftadan 6 ya da 7 aylık programlara kadar oldukça geniş yeplazede genişleyebiliyor. Yurtdışında İngilizce dil eğitimi almanın ve de üniversite sınavlarına, yani IELTS, TOEFL, SAT, ACT gibi sınavlara hazırlanmanın en iyi yolu elbette Kanada’da 3 aylık dil okulu programlarına katılmak.  Üstelik, gramer, kelime bilgisi, writing, reading, idioms gibi terimsel içeriklerin yanısıra öğretmenler için fonetik eğitimleri de Kanada’da dil okulları ile görebilirsiniz. Buna ek olarak iş insanlarına yönelik eğitimler de Kanada’da oluşturulan dil okulu programlarıyla oldukça iyi bir eğitim alabilirsiniz. Yoğun program, standart program,  hazırlık programları çeşitli yurtdışı eğitim programlarıyla dil okulu eğitimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yoğun Programlar, Kanada Dil Okulu İçin Neler Sunuyor?

Haftada 28-30 saat uygulanan yoğun programlar, her iki haftada bir başlar. Her dil düzeyine uygun kurslar mevcuttur. Program daha fazla saat eğitim vererek, daha kısa sürede yabancı dilinizi geliştirmeyi hedefler. Haftada 20 -25 saat uygulanan standart programlar, her iki haftada bir başlar. Her dil düzeyine uygun kurslar mevcuttur. Genellikle en fazla 15 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. Bu kursun temel amacı öğrencinin konuşma, yazma, dinleme, dil bilgisi ve özel bir konuda yeteneğini geliştirmek.

TOEFL'a Hazırlık Kanada Dil Okulu Programları

TOEFL'a hazırlık programları, İngilizce eğitim veren herhangi bir üniversitede eğitim yapmak isteyenler için düzenlenir. Programların süresi 4-24 hafta arası olabilir. Haftada 25-30 saat izlenir. Bu programlara İngilizce dil düzeyi en az orta ve üzeri olan öğrenciler katılabilirler. Sınıflarda ortalama 14 öğrenci bulunur.

Özel Amaçlı Kanada Dil Okulu Programları

Özel amaçlı programlar, iş İngilizcesi, telaffuz, sözcük dağarcığının genişletilmesi, dil bilgisi, Amerikan kültür ve sineması gibi geniş bir yelpazede sunulur. Katılımcı, genel İngilizce yanısıra ilgi alanına yönelik bir konuda ders ve seminerler izleyebilir. Bu programlar "English for Special Purpose" olarak adlandırılırlar. Bu tür programlara en çok mühendisler, hukukçular, turizmciler ve yöneticiler ilgi gösterirler. En az orta düzeyde İngilizce bilgisi olanların katılabileceği bu programlar ABD'nin tüm eyaletlerinde düzenlenmektedir. En gözde programlar İngilizce ve Turizm, İş İdaresi, Mühendislik, Tıp, ve Amerikan Edebiyatı'dır.

İş Dünyasına Yönelik Programlar

İş dünyasına yönelik dil programları, özel ve devlet şirketlerinde orta ve üst düzey yöneticilik yapanlar ve işadamları için düzenlenmiştir. Bu programlar, katılımcının genel İngilizce dil bilgisi yanısıra, iş yaşamıyla ilgili özel kavramları öğrenmesini ve pratik olarak kullanmasını amaçlar.

Tatil Dönemlerinde Sunulan Programlar

Amerika'nın birçok eyaletinde özellikle bağımsız dil okullarınca düzenlenen birçok yaz okulu bulunmaktadır. Bu okullarda farklı uluslardan öğrenciler 2-10 hafta arası süren dil programlarını takip edebilirler. Bu programlara 8 yaş ve üzerinde herkes katılabilir. Öğrenciler sabahları İngilizce dersleri yanısıra, yüzme, tenis, binicilik ve golf gibi çeşitli sporlara katılır; ayrıca birçok sosyal ve kültürel etkinlik ve gezilere iştirak edebilir.

Kanada’da Dil Okulu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yurtdışında dil eğitimi veren binlerce kurum vardır. Bunlar arasında seçim yaparken en çok dikkat etmeniz gereken noktalar, programın "kalitesi, uygunluğu ve size katacağı değer"dir.

Bu okullar hakkında en güvenilir bilgiyi okulların web sayfalarından, elçilik ve konsolosluklarından, kütüphanelerde yapacağınız aramalar sonucu edinebileceğiniz dil okulları ile ilgili kitaplardan ve yurtdışı eğitim fuarlarından elde edebilirsiniz. Hiç İngilizce bilmiyorsanız, bu araştırmayı yapmanız kolay olmayacağından İngilizce bilen bir yakınınızın yardım isteyebilir, güvenilir bir kuruluştan profesyonel danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. İlgilendiğiniz dil okulları hakkında daha detaylı bilgi almak için o okulun bulunduğu şehirde okuyan Türk öğrencilere ulaşmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde bilgi toplayabileceğiniz dil okulları arasında seçiminizi yaparken bazı detaylara da dikkat etmelisiniz.

Bütçenizi yaparken sadece program ücretlerini değil, gitmeyi düşündüğünüz ülkenin ve şehrin şartlarını da araştırarak yaşam masraflarınızı da göz önünde bulundurun. Bu miktarın ülkeden ülkeye, hatta aynı ülke içinde şehirden şehre büyük farklılık gösterebileceğini de unutmayın.

Kanada’da Dil Okulu Öncesi Nelere Dikkat Etmeli?

Gideceğiniz Kanada dil okulu ve Kanada’da yer alan ve seçmek istediğiniz şehir hakkında yine arama motorlarını kullanarak araştırmalar yapın ve hobilerinizi gerçekleştirebileceğiniz, sizin için eğlenceli ve eğitici seviyede katkı sunabilecek yerleri seçmeye özen gösterin. Unutmayın, durmaksızın ders çalışmanız mümkün olmayacaktır. Üstelik sosyal yaşantınızın olması, İngilizce seviyenizin ilerlemesine katkıda bulunması kaçınılmaz. Örnek olarak, Quebec bölgesi, Kanada’da Fransızca geliştirmek isteyen kişiler için oldukça önemli eğitimler veriyor.  Bununla birlikte Montreal bölgesi, Fransızca öğretmenlik düşünen insanlar için oldukça seçkin bir bölge.

Öğretmenlerle bire bir ilişkide bulunmanız açısından sınıflardaki ortalama öğrenci sayısının 15 civarında olmasına dikkat edin. Seçeceğiniz yaz okulu  programın yoğunluğu da çok önemli bir kriterdir. Sıkıştırılmış ve hızlandırılmış kurslar, özellikle 2 haftalık 3 haftalık Kanada dil okulu programları,  yurtdışında kalacağınız süreyi kısaltarak daha hesaplı gibi görünse de, elde edeceğiniz eğitim kalitesindeki düşüş hissedilecektir.

Eklenme Tarihi: 2018-05-15 16:25:43