Lütfen bekleyiniz...

İsviçre Yaz Okulu Hakkında Tüm Merak Edilenler
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İsviçre Yaz Okulu Hakkında Tüm Merak Edilenler

İsviçre Yaz Okulu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Neden İsviçre’de Yaz Okulu?

İsviçre yaz okulları dünyanın en kaliteli eğitim, konaklama ve aktivite olanaklarına sahiptir. Dünyanın en kaliteli 9-16 yaş yaz kamplarının İsviçre’de bulunmasının sebebi, İsviçre liselerinden College Du Leman, Le Rosey, College Alpin Beau Soleil, Aiglon College, Leysin American, Brillantmont International School gibi dünyanın en iyi yatılı okulları olarak kabul edilen, İsviçre kolejlerinin kampüslerinde, alanında uzman eğitim liderleri koçluğunda gerçekleştirilmektedir.

İsviçre Yaz Okulu Fiyatları Nasıldır?

İsviçre yaz okulu fiyatları Amerika ve İngiltere’ye göre daha pahalıdır. Çünkü geleneksel kampüslerinde gerçekleştirdiği programlar, tam donanımlı sınıflarda ve en üst düzey verimliliği sağlayan eğitim çalışmaları ile güvenli ve ultra lüks konaklama seçenekleri eşliğinde sunulmaktadır. Tüm bu ayrıcalıkların yanı sıra standart dil eğitimi sunan yaz okullarına artı olarak yatçılık, okçuluk, golf, tenis, doğa sporları, IT, Coding ve SAT Hazırlık eğitimleri ile sanat ve dizayn seçeneklerinin de yer aldığı seçkin programlar yer almakta ve tüm bu ayrıcalıklı eğitimler dünyaca ünlü akademisyenler tarafından verilmektedir.

İsviçre’de Lise Eğitiminin Farkı Nedir?

İsviçre Liseleri eğitim kalitesi olarak geleneksel yaşam stilleri, öğrencilerin akademik ve kişisel gelişimlerine verdikleri önem ile yarattıkları disiplinli ve ayrıcalıklı kazanımları hedefleyerek gerçekleştirilen eğitim çalışmaları ile İngiltere ve Amerika’nın üzerinde eğitim hizmet sunmaktadır. Dünya’nın en iyi liseleri İsviçre Liseleri olarak kabul edilmektedir. İsviçre Liseleri eğitim programlarını Oxford, Cambridge, Harvard, Stanford gibi dünyanın en iyi üniversitelerine mezun çıkarmak üzere tasarlamakta ve dünya çapında üne sahip prestijli okullara her yıl yüzlerce mezun vermektedir. İsviçre’de Lise Eğitimi sadece akademik anlamda değil aynı zamanda eşitlik, kişisel disiplin, davranış ve yaklaşım, doğa bilinci, yaşayarak öğrenmek ve öğrenmek adına yaşamak üzerine yoğunlaşmakta ve bu bilinci öğrencilere aşılamak konusunda başarılı yaklaşımlar sergilemektedir. Bunların yanı sıra düşünülenin aksine para ve statünün eşitlik ilkelerini bozmamasını esas alan sosyal, kültürel ve sanatsal eğitim anlayışını benimsemektedir.

İsviçre Yaz Okulları Dönem ve Fiyat Aralığı Nasıldır?

İsviçre yaz okuluna katılım sağlamak isteyen öğrenciler hangi dilde eğitim almak istediklerini seçme şansına sahiptirler. İsviçre yaz okullarında İngilizce, Fransızca ve Almanca olmak üzere 3 farklı dilde eğitim seçeneği mevcuttur. Bunun dışında İsviçre Yaz Okullarında ihtiyaca veya ilgi alanlarına yönelik değerlendirilecek seçkin ve tam kapsamlı programlar bulunmaktadır. Yoğun Akademik Dil, Bilim ve Teknoloji, Bilgisayar, Yazılım ve Kodlama, Spor ve Sanat ya da Girişimcilik ve Akademik Sınav Hazırlık programları gibi bir çok alanda eğitim seçeneği sunulmaktadır. Her hafta öğleden sonra gerçekleştirilen çeşitli etkinlik ve sportif aktiviteler dahilinde binicilik, tenis, golf, yelkencilik ve sanat atölyeleri gibi alanlarda geleneksel yaz okulu atmosferinde ve İsviçre’nin muhteşem doğasında hem eğitim çalışmaları desteklenmekte hemde keyifli deneyimler sunan bir eğitim süreci geçirilmektedir. Eğer lise yada ortaokul eğitimini LYS ve YGS sınavlarına girmeden İsviçre’de gerçekleştirmek istiyorsanız daha öncesinde mutlaka yaz okulu deneyimi yaşanması önerilmektedir.

İsviçre Yaz Okulu dönem aralığı Haziran ve Ağustos aylarını kapsamakta ve yaz okulu programları 2 hafta ile 4 hafta aralığında gerçekleştirilmektedir.

2017 İsviçre Yaz Okulu fiyatları ise okul, dönem ve seçilen program içeriğine göre değişiklik göstermektedir.

Fiyat skalası 9’dan fazla İsviçre yaz okulu arasından değerlendirebileceğiniz, 40’dan fazla program tercihinize göre değişiklik göstermektedir.

2 haftalık programlar minimum 4000 CHF başlamakta ve maximum 15000 CHF 
3 haftalık programlar minimum 6000 CHF başlamakta ve maximum 16000 CHF 
4 haftalık programlar minimum 9000 CHF başlamakta ve maximum 18000 CHF arasında farklılık göstermektedir.

Uçak bileti, cep harçlığı, sağlık sigortası, yurt dışı çıkış vergisi ve vize ücreti okul fiyatlarına dahil değildir.

Nişantaşı’nda ki York Yurt Dışı Eğitim ofisimize 0212 231 69 54 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Eklenme Tarihi: 2017-12-07 13:51:08

2017-12-07 10:51:08