Lütfen bekleyiniz...

İsviçre Lise Eğitimi ile 4 Dil Birden Geliştirilebilir! İsviçre Lise Programı Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İsviçre Lise Eğitimi ile 4 Dil Birden Geliştirilebilir! İsviçre Lise Programı Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz

İsviçre Lise Eğitimi ile 4 Dil Birden Geliştirilebilir! İsviçre Lise Programı Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz

İsviçre lise eğitimi ile kendinizi herhangi bir sınıf içerisinde geliştirebilirsiniz. Ağırlıklı olarak lise son eğitiminin sağlanıp, İsviçre lise diploması çerçevesinde tercih edilen İsviçre lise eğitim programları, İsviçre, Almanca, Fransızca, İtalyanca dillerinin öğrenilebileceği gibi aynı zamanda da çok yönlü kültürel bir ülkedir. İsviçre’de resmi dillerden bir diğeri olan Romanşça sınırlı sayıda insan tarafından tercih edilen bir dil. İsviçre’de zorunlu eğitim 9 yıl olarak düzenlenmesiyle  birlikte, İsviçre lise programlarının en fazla tercih edilmesindeki detay, kantona bağlı eğitim detaylarına bağlı olmasıyla ilgili bir durum. Eğitim konusunda sağlanan süre kantona göre değişebiliyor.

Dolayısıyla İsviçre’de lise eğitimi almak isteyen öğrenciler, öncelikle hangi kantonda ve hangi dilde eğitim almak istediklerini en baştan belirtmeleri gerekiyor. İngilizce dilinizin yanısıra daha farklı bir dil eğitimi arayışındaysanız oldukça önemli.  İsviçre’deki birçok yatılı okulda IB-International Baccalaureate sunuluyor ve bu diploma dünyaca bütün üniversiteler tarafından kabul görür. Bununla beraber öğrenci eğitimine hangi dilde yoğunlaşmak isterse, buna göre seçenekler de mevcut.

Örneğin, öğrenci bir alman okulu seçerse German Abitur denilen bir programa dâhil olmaktadır ya da öğrenci bir Fransız Okulu seçerse French Baccalaureate olarak adlandırılann diploma programına dahil olabiliyor. Ayrıca Amerikan sistemi ile lise diplomasına da hak kazanabilirsiniz. Her ne kadar İsviçre’de iki dille eğitim verildiğini belirtsek de aldığınız ana diploma seçtiğiniz ilk dile göre düzenleniyor.

İsviçre Lise Eğitimi Nasıl? Lise Eğitimi Kaç Yıl Sürüyor?

İsviçre lise eğitimi, standart olarak 4 yıl devam ediyor. Ancak İsviçre, yurtdışına bağlı olan eğitim sistemini 1’er yıllık programlarla düzenledi. Yani; Türkiye’den İsviçre’ye lise eğitimi almaya gidiyorsanız 1 yıllık bir program çerçevesinde gitmeniz gerekiyor. İsviçre lise eğitimi çerçevesinde teknolojik gelişmelerle içiçe olmakla birlikte kültürel olarak yabancı öğrencilerin akademik kariyerlerine İsviçre lise eğitimi çerçevesinde katkısı olacak. Bu konuda, okuyacağınız kantona bağlı lisenin eğitmenlerinin büyük katkıları olacak.

Ülkede dört farklı resmi dilin konuşulması, teknoloji, bilim ve yabancı kültür yelpazesi ile harmanlandoğında, yabancı dilini geliştirmek isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsat. Yabancı öğrencilere büyük önem veren İsviçre lise eğitim sistemi, İsviçre'de lise okumak isteyen ve kaliteli bir eğitim görürken farklı kültürleri tanıma fırsatı arayanlar için oldukça uygun bir tercih olduğunu belirtebiliriz.

Üstelik, İsviçre lise eğitimi, çevresindeki ülkelerden katılım sağlayan öğrencilerle de genişliyor; Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya ve Liechtenstein gibi ülkelere yakından komşu. Dolayısıyla, İsviçre lise eğitimi sırasında yurtdışı eğitim alan kişiler, bu ülkelerden gelen ziyaretçilerle de çeşitli aktivite ve etkinliklere katılacaklar.

İsviçre Lise Eğitimi Nasıl Alınır? Lise Eğitimi İçin İngilizce Şart Mı?

Elbette her yurtdışı lise eğitimi gibi, İsviçre lise eğitimi için en önemli şartlardan bir tanesi; İngilizce bilginiz. Bununla bağlantılı olarak İsviçre, lise eğitimi çerçevesinde sizleri kabul edebilmesi için IELTS sınavından başarılı bir sonuç istiyor. Buna bağlı olarak, niyet mektubu, geçmişteki okuldan akademik mektup ile transkript zorunlu tutuluyor.

Günümüzde, İngilizce’nin yanısıra çeşitli dil hakimiyetleri ve çok uluslu bir kültür geleneği kariyer açıısndan olmazsa olmazlardan bir tanesi. Size uygun en iyi İsviçre lise eğitimi programlarını öğrenmek için danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

İsviçre lise eğitimi esnasında, sadece okul eğitimi değil çeşitli spor branşlarında, sanat aktivitelerinde, sahne sanatlarında da uzmanlaşabiliyorlar.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-20 12:29:35

2018-04-20 09:29:35