Lütfen bekleyiniz...

İsviçre Kamplarına Gidecekler İçin İsviçre Rehberi
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İsviçre Kamplarına Gidecekler İçin İsviçre Rehberi

İsviçre Kamplarına Gidecekler İçin İsviçre Rehberi

Anne Çocuk Kamplarına Gidecekler İçin İsviçre Rehberi

 

Yemyeşil doğası, büyüleyici Alpleri ve temiz havasıyla adeta yeryüzündeki cennet İsviçre! Batı Avrupa’da bulunan; Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya ve Liechtenstein ile sınır komşusu olan bu küçük ülke aynı zamanda bir kültür mozaiği değeri taşıyor. Ülkenin kullandığı 4 resmi dil ise Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Romanşça. Dünyanın en zengin ülkeleri arasında olan İsviçre; eğitim, bilim ve hukuk alanlarında ilklere imza atan ve sürekli gelişmeye devam eden bir ülke. Bu anlamda dünyanın dört bir yanında bulunan öğrencilerin eğitim ve sonrasında kariyer anlamında ilk tercihleri arasında. Her anlamda gelişmiş bu ülkenin ayrıcalıklarından küçük yaşta faydalanabilmek için İsviçre’nin önde gelen okullarının hazırlamış olduğu 2 yaş itibari ile tüm çocukların katılabileceği kamplar, son dönemde çocuğunun geleceği için doğru bir adım atmak isteyen aileler tarafından oldukça revaçta. Bu kampların içeriğinde İsviçre’de kullanılan resmi dillerin eğitimleri, birçok doğa sporu aktiviteleri ve sanattan, bilime çocuğun ilgi alanına gore çok sayıda kategoride eğitimler bulunuyor. Hem yaz döneminde, hem de kış döneminde öğrencilerin katılabildiği kamplar, katılım zamanına göre İsviçre’nin mükemmel doğasında kayak, rafting, trekking ve dağcılık gibi çocukların hem fiziksel, hem de kişisel gelişimleri için son derece önemli etkinliklere katılma fırsatı veriyor. ‘’York Education Solutions’’ ile bu şahane fırsatlara katılma şansı bulacak aileler için İsviçre’de bulundukları zaman diliminde onlara rehberlik edecek, kayak merkezlerinden, Alplerin yamaçlarına konumlanmış doğa harikası köylere kadar görülmesi gereken yerleri  derledik.

 

İsviçre’nin En Ünlü Kayak Merkezleri

 

Gstaad

Bern ve Montreux şehirlerinin yakınında İsviçre’nin son dönemdeki en popular kayak merkezlerinden Gstaad Fransızca konuşulan bir bölgede bulunuyor. Başlangıç seviyesine uygun pistleri bulunan Gstaad küçük çocukların kayak dersi alabilmesi için de ideal. Ulaşımın teleferiklerle sağlandığı kayak merkezinde bazı pistler gece de aydınlatıldığı için gidenler gece kayak yapma deneyimini de yaşamış oluyorlar. Gstaad’da bulunan dünyanın en seçkin okullarından Institut Le Rosey anne-çocuk kamplarına katılmak isteyen aileler tarafından tercih edilebilecek oldukça cazip bir seçenektir.

Villars

Avrupa’nın en yüksek dağı Mont Blanc’in hemen yanında Cenevre’ye 1 buçuk saat mesafede bulunan Villars büyüleyici bir manzaraya sahip. İsviçre’nin çocuklu ailelere en uygun kayak pisti olarak bilinen Villars’ta aynı zamanda çocuklar için oyun parkları da bulunuyor. Son yılların en popüler İsviçre okullarından biri olan Pre Fleuri Villars’ta ailelere ve çocuklara inanılmaz bir deneyim yaşatmayı bekliyor!

Klosters

Avusturya ve Davos Kasabasına yakınlığıyla dikkat çeken Klosters Zurih’e yaklaşık iki saat mesafede bulunuyor. Aynı zamanda İngiliz Kraliyet ailesinin de kayak yapmak için tercih ettiği Klosters’e bütün dünyada önde gelen aileler her yıl kayak tatili için akın ediyor. Prens Harry ve Prens William’ın kayak yapmayı öğrendiği yer olarak bilinen Klosters’in Madrisa Bölgesi kayak yapmayı öğrenmek ve aktivite yapmak isteyen çocuklar için son derce uygun.

Laax

Amatör ve profesyonel snowboardcular için çeşitli parkurların bulunduğu Laax özellikle snowboardcular için oldukça cazip bir destinasyon. Zürih’e 140 km uzaklıkta bulunan Laax’ta yıl boyunca birçok turnuva ve etkinlik düzenleniyor.

St. Moritz

İtalya sınırında bulunan St. Moritz bilinen en eski kayak merkezlerinden biri ve dünya sosyetesi tarafından en çok tercih edilen destinasyon. 1948 yılında Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan St. Moritz orta derecede kayak yapanlar için oldukça ideal. Ayrıca kasaba merkezinin yakınındaki gölde buz pateni, rüzgar sörfü gibi sporlar da yapılmaktadır. St. Moritz’de bulunan Alpinium Zouz bünyesinde düzenlenen kamplar son yıllarda aileler tarafından oldukça revaçta!

Mürren

Bern’e yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunan Mürren İsviçre kayak merkezleri arasında en güzel manzaraya sahip olan yer. Ayrıca çeşitli Hollywood yapımlarına da ev sahipliği yapan Mürren’deki dik pistler kayak tutkunkarı için oldukça caziptir. James Bond filmlerinde de rastladığımız Piz Gloria Restaurant panoramic manzarasıyla ziyaretçilerini adeta büyülemektedir.

 

Doğa Harikası İsviçre Köyleri

 

Gimmelwald

İsviçre’nin son araç olmayan köylerinden biri olan Gimmelwald Bern Oberland’de dağın ortasında konumlanmaktadır. Şehir hayatından kaçmak isteyenler için oldukça cazip bir seçenek olan Gimmelwald size dağların ve şelalerin mükemmel manzarasıyla adeta yeniden doğmanızı vaad ediyor.

Interlaken

Mükemmel bir yamaç paraşütü destinasyonu olan Interlaken Avrupa’nın en tepe noktalarından biri. Ayrıca mükemmel Japon bahçelerine sahip şehir İsviçre’ye gidildiğinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri.

Spiez

Spiez Thun gölünün kıyısında konumlanmış bu minicik köy mükemmel mimarisi olan bir kaleye sahip. Dağların masmavi gölün sularıyla birleşiminin oluşturduğu manzarayla adeta bir kartpostal görünümüne sahip Spiez görülmesi gereken listesinde.

Appenzell

Yemyeşil çayırları ve karlı dağ manzarasıyla İsviçre’nin sembolü Heidi’nin köyünü anımsatan Appenzell doğal güzellik arayışında olanların mutlaka görmesi gereken yerler arasında. Köy evlerinin mimarisi ve yeşilliklerin arasında beliren küçük dereler size  muazzam bir güzellik sunuyor.

Stein am Rhein

Bir zamanlar bir Roma kalesi olan Stein Am Rhein benzersiz mimarisi ve Konstanz Gölü’nün büyülü manzarasıyla İsviçre’nin en ünlü turistik noktalarından birisi. Günümüze kadar ulaşan tarihi manastır, kilise ve müzeleriyle kültürel gezi yapmak isteyenler için ideal bir lokasyon.

 

İsviçre Vize Koşulları

 

İsviçre Konfederasyonu 2008’den itibaren Schengen sahasına dahil olmuştur.  Türk vatandaşlarına Schengen vizesi yönetmeliklerini uygulamaktadır.  T.C vatandaşlarının pasaport geçerlilik süresi İsviçre seyahatlerinin bitiş süresinden itibaren en az 3 ay olmalıdır. 90 gün altı vizeler Schengen, 90 gün üstü Ulusal vizeye girmektedir. 18 yaş altı çocukların tek başına ülkeye giriş yapmaları durumunda ailelerin noter onaylı muvaffakatname vermeleri gerekmektedir.

Vize İçin Gerekli Evraklar

-Güncel Fotoğraf: 2 adet son 3 ay içerisinde çekilmiş fotoğraf

-Pasaport Süresi: En az 3 ay geçerlilik süresi olan pasaport

-Banka Hesap Cüzdanı : Ülkede kalınan sure için günlük en az 100 CHF olan banka hesabı.

-Seyahat Sağlık Sigortası : En az 30.000 EU limitli kaza ve sağlık sigortası.

-Seyahat Revizyonları : Uçuş rezervasyonu, otel rezervasyonu ve seyahat planı.

 

İsviçre Yaz ve Kış Kampı fırsatlarımızı incelemek için linke tıklamanız yeterli!

https://www.york.com.tr/isvicre-yurt-disi-yaz-okulu

Eklenme Tarihi: 2019-02-03 14:46:49

2020-05-15 01:48:24