Lütfen bekleyiniz...

İsviçre’de Yaz Okulu ile Öğrenebileceğiniz 4 Farklı Dil Var!
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İsviçre’de Yaz Okulu ile Öğrenebileceğiniz 4 Farklı Dil Var!

İsviçre’de Yaz Okulu ile Öğrenebileceğiniz 4 Farklı Dil Var!

İsviçre, yaz okulu eğitimi konusunda en popüler ülkelerden biri olmasını elbette çok dilli yapısına borçlu. Kantonlara bağlı çeşitli bölgeler, İsviçre’de yaz okulu programlarını da etkilemiş ve dolayısıyla bu durum tamamiyle yurtdışı eğitim almak isteyen, 7 yaş ile 18 yaş arasındaki gençlere ve genç yetişkinlere yaradı.  Ayrıca, doğa ve kalıntı zenginliği dolayısıyla da, İsviçre yaz okulu programları özellikle tatil ve dil eğitimi amacındakilere oldukça iyi bir İngilizce dil eğitimi sağlıyor.

İsviçre’de Yaz Okulu Programları Almanca, İtalyanca, Fransızca ve İngilizce ile Eğitim Sağlayabiliyor

İsviçre, Avrupa’daki konumu, kayak merkezi oluşu, kolay erişilebilirliği ve pekçok dilin konuşulması sebebiyle birçok öğrenci tarafından tercih ediliyor. İsviçre’de genellikle 6- 16 yaş grubu için Arosa, Lozan, Leysin, Cenevre gibi şehirlerde birçok farklı yaz okulu alternatifi mevcuttur. Öğrenciler genellikle bu programlarda hem dil eğitimi alırlar, hem de kültürel, sosyal ve sportif aktiviteler ile diğer ülkelerden gelen öğrenciler ile sosyalleşerek mükemmel bir deneyim ile ülkelerine dönerler.

Yaz Okullarında konaklamalar çoğunlukla gidilen okulun yurtlarında yapılır ve öğrenciler kampüste 3 öğün yemeklerini de yiyebilirler. Hafta sonu Cumartesi günleri çevre şehirlere gezilere katılabiliyorlar. Genellikle haftalık eğitim saati 15-20 ders arasında değişebilir. Katılımcılar, ağırlıklı olarak ABD’den, Almanya’dan, Japonya’dan sağlanıyor.

İsviçre, kültür çeşitliliği çok geniş olan bir ülke olduğundan ülkede birden fazla dilin eğitimi verilmektedir. İsviçre’ye dil eğitimi için giden öğrencilerimiz genelde yaz döneminde ingilizce , Almanca, İtalyanca ve Fransızca’larını geliştirmek için kısa süreli eğitim veya uzun dönem eğitim seçeneklerini değerlendiriyor. İsviçre’de her şehrin ve bölgenin kendine ait özel bir yapısı bulunmaktadır. Bu yüzden İsviçre’de dil eğitimi alan öğrencilerimizin tercihi genelde Montreux, Leysin, Zug, Zurih, Basil gibi şehirlerden oluşuyor.

Yurtdışında Yaz Okulu ve Dil Eğitim Sistemleri

İsviçre, yaz okulu programları için resmi dilini İngilizce olarak belirlese de; yurtdışında eğitim programlarıyla yaz okulu için katılım sağlayanlar da istekleri doğrultusunda Fransızca, İngilizce, Almanca ve İtalyanca dilleri de öğretilebiliyor. İsviçre’de Fransızca resmi dillerden birisidir ve en sık konuşulan ikinci dil Fransızcadır diyebiliriz. Dolayısıyla kurs dışında da Fransızca pratik yapma şansınız her zaman bulunuyor. Dil avantajlarıyla birlikte avrupa’nın hiç şüphesiz en önemli ve en büyük kültürel mirasa sahip ülkelerinden birisi de İsviçre’dir. Bu özelliğiyle İsviçre’de eğitim almanız size kültürel ve dil bilgisi anlamında çok şey katacaktır.

İsviçre Yaz Okulu Ağırlıklı Olarak Fransızca Dil Eğitimi ve İngilizce Dil Eğitimi İçin Tercih Ediliyor

İsviçre yaz okulu programları ile Fransızcanızı geliştirirken öte yandan dünyanın en refah, en en gelişmiş ülkelerinden birini tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Kıta Avrupası’nın tam kalbinde yer alan İsviçre gelişim modelini eğitim ve bilgi üzerine kuran ender ülkelerdendir. Elbette doğal kaynaklarının sınırlı olması bunda önemli bir rol oynamaktadır. İsviçre birden fazla resmi dile sahip olmakla beraber Fransızca resmi diller arasında en yaygın olanlardandır. İsviçre yaz okulu katılımlarında Fransızca alanında dünyadaki başlıca eğitim noktalarındadır.

İsviçre’deki çoğu eğitim kurumları, ortaokuldan üniversite seviyesine kadar uluslararası kimliğe sahip dünyanın en prestijli eğitim kurumları arasında olduğunu biliyoruz. Özellikle lise eğitimi veren kurumların öğrencilerinin önemli bir kısmını yabancı öğrenciler oluşturuyor. İsviçre yaz okulu programları,  önemli ölçüde bu kolejlerde gerçekleştiriliyor ve böylece öğrenciler Fransızcayı ve İngilizceyi prestijli okulların doğa ile iç içe muhteşem kampüslerinde öğrenirken keyifli bir yaz geçirirler.

İsviçre’de Yaz Okulu İçin İdeal Yaş Ortalaması ve İdeal Şehirler

8 – 17 yaş arasında yayılmış geniş katılımcı portföyü, farklı kurs seçenekleri, yüksek kalite ve konfor, üst seviyede güvenlik gibi etkenler Franszıca eğitimi için İsviçre yaz okullarını seçen öğrenciler için başlıca artılardır. Çok uluslu eğitim modelini benemisemiş olan İsviçre’de liseler tüm dünyadan sosyoekonomik anlamda üst seviyeye hitap etmektedir. İsviçre yaz okulları da aynı anlayışla kendi ülkelerinin en önemli ailelerini ağırlamaktadır.

İsviçre yaz okulu programları başlıca Montrö, Leysin, Cenevre, Schönried gibi şehirlerdeki özel okullarda gerçekleştirilmektedir. 8 milyon nüfuslu bu gelişmiş ülkedeki uluslararası liserlerde eğitim almak isteyen öğrenciler için de İsviçre yaz okulları gözlemleme yapmak açısından son derece elverişlidir. Yaz okulu süresince okulların tüm imkanlarından faydalanan gençler, sonraki eğitimleri için de kıymetli bir tecrübe edinmiş olurlar. İsviçre yaz okullarının büyük bir çoğunluğu muhteşem kampüsler sunar. Öğrenciler için her türlü ayrıntının düşünüldüğü bu güzel kampüsler öğrencilere kimi zaman İsviçre Alplerinin eteklerinde kimi zaman sakin bir göl kenarında eğitim fırsatı sunmaktadır. Öğrenciler Fransa’daki benzeri okulların aktivitelerine ek olarak binicilik, tenis, tiyatro, resim, fotoğrafçılık, drama gibi alanlarda da geliştirme fırsatı bulabiliyorlar.

İsviçre’de yaz okulu programları, ağırlıklı olarak 3 hafta, 4 haftalık periyodlarla tercih edilse de, bu süre 3 aya kadar devam edebilir.  Tavsiyemiz,  minimum 6 ve maksimum 2 buçuk aylık bir İsviçre’de dil eğitimi, yaz okulu programları sizler için uygundur.

Eklenme Tarihi: 2018-05-14 15:44:32

2020-05-15 01:57:51