Lütfen bekleyiniz...

İsviçre’de Lise Eğitimi İçin Gerekli Şartlar, Eğitim Sistemi, Fiyat ve Yurt Dışı Eğitim Hakkında Her Şey!
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İsviçre’de Lise Eğitimi İçin Gerekli Şartlar, Eğitim Sistemi, Fiyat ve Yurt Dışı Eğitim Hakkında Her Şey!

İsviçre’de Lise Eğitimi İçin Gerekli Şartlar, Eğitim Sistemi, Fiyat ve Yurt Dışı Eğitim Hakkında Her Şey!

İsviçre liseleri, 4 resmi dil ile temellendirilmesiyle uluslar arası düzeyde en çok tercih edilen eğitim sistemlerinden bir tanesi. Özellikle Almanca dil eğitimi, Fransızca dil eğitimi, İtalyanca dil eğitimi ve İngilizce dil eğitimi için sık sık tercih edilen İsviçre liseleri, IB, AP, French Baccalaureate, German Abitur gibi farklı yurt  dışı dil programlarını da bünyesinde barındırıyor. Üstelik, yurt dışı eğitim açısından, İsviçre liseleri yaz okulu standartlarıyla da tercih edilir. Bununla bağlantılı olarak İsviçre’de yurt dışı lise eğitimi gördüğünüz takdirde uluslar arası üniversitelerin de radarına gireceksiniz. Elbette başarı puanlarınıza bağlı olarak.

İsviçre lise eğitimi öncesinde karar vermeniz gereken en önemli detay, hangi dile temellendirilerek hangi alanda uzmanlaşmak istiyorum? Yukarıda saydığımız İtalyanca, Almanca, Fransızca ve İngilizce alanları içerisinde herhangi bir dili tercih edebilir, yan dil seçebilir ve eğitim hayatınızı bu diller üzerinden sürdürebilirsiniz.

İsviçre Liseleri, Yurt Dışı Eğitim Açısından Neden Tavsiye Ediliyor? Avantajlar ve Şartlar

İsviçre’de yurt dışı eğitim almak demek, uluslar arası öğrencilere dayandırılmış bir ekosistemde eğitim almak demektir. Lise ve üniversite düzeyinde, ülkede 65 binden fazla uluslar arası öğrenci bulunuyor ve ülkenin tüm eğitim sistemi, bu uluslar arası düzeydeki öğrencilerin mutluluğu ve gelişimi için kurulu.  Bir diğer tavsiye nedeni ise, İsviçre’de spor odaklı bir eğitim sistemi ile kişisel gelişime dayalı bir eğitim sisteminin harmanlanmış olması. Bu ülkedeki her okul, yurt dışı eğitim almak isteyen öğrencilere, okul bünyesinde yer alan spor salonları, voleybol takımları, futbol takımları, basketbol takımları, yüzme gibi spor alanları sağlamakla birlikte çeşitli sanat dersleri ve iş kolları ile ilgili dersler veriyorlar.

İsviçre liselerinde yurt dışı eğitim almak için gerekli şartlara bakacak olursak; ilk seviyede IELTS sınavı ile yeterli puanı alabilmek var. Ayrıca okuldan alınmış akademik başarı mektupları ve niyet mektupları da 2. seviyeden şartlar listesinde.

İsviçre lise fiyatları, 1 yıllık eğitimi kapsıyor. Lise son eğitimi alıp, diploma alabilme şansınız var. Ayrıca diğer sınıflarda da katılımlar sağlayıp 1 yıllık lise eğitimi ve artı olarak yaz okulları programlarına katılabilirsiniz. Bu yaz okulları programları, aynı liseler tarafından düzenleniyor. Şartlara ve detaylara site üzerindeki katalogumuzdan göz atabilirsiniz.  Tüm bunlarla birlikte İsviçre lise fiyatları, konaklama, yemek dahil fiyatlarla İsviçre Frankı üzerinden şekillendirildi.

Başlıca İsviçre liselerine bakarsak, Cenevre, Leysin, St. Gallen şehirleri, ağırlıklı olarak yurt dışı lise okumak amacındaki kişilerin tercihleri oluyor.

Genel aktivitelere göz atarsak; : Program boyunca haftasonları tam günlük Aqua Park, Gianadda, Lucerne, Bern ve Geneva Müzeleri, Nestle Çikolata Fabrikası, Barcelona ve İtalya’ya eğitici ve kültürel geziler çeşitli dönemler içerisinde düzenlenmeye devam ediyor. . Program boyunca akşamları tiyatro, karaoke, futbol, basketbol, jazz festivali gibi etkinlik ve sportif aktiviteler düzenleniyor. Eğer dilerseniz, bu programları kapsıyan İsviçre yaz okulları için de başvuru yapabilirsiniz.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-18 11:53:41