Lütfen bekleyiniz...

İsviçre’de Çocuklar İçin Çok Dilli Yaz Okulları: İsviçre Yaz Okulları Çok Dilli Eğitimde Tavsiye Ediliyor
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İsviçre’de Çocuklar İçin Çok Dilli Yaz Okulları: İsviçre Yaz Okulları Çok Dilli Eğitimde Tavsiye Ediliyor

İsviçre’de Çocuklar İçin Çok Dilli Yaz Okulları: İsviçre Yaz Okulları Çok Dilli Eğitimde Tavsiye Ediliyor

İsviçre yaz okulları, İngilizce’nin yanısıra  Almanca olmak üzere pekçok dilin konuşulduğu bir ortamda yaz okulları deneyimi sağlıyor. İsviçre yaz okulları genellikle yetişkin ve akademik eğitim alan kişilere yönelik kış aylarında olduğu gibi yaz aylarında da ağırlıklı olarak genç öğrenci ve çocuklara yönelik ve veliler tarafından tercih ediliyor. İsviçre yaz okulları, sadece çoklu dil yelpazesiyle değil yaz aylarında yerli halkın tatile çıkıp uluslar arası kamuoyunda bir eğitim fırsatı görüp tercih edilmesiyle de göz önünde. Böylece, çocuklar yaz okulları çerçevesinde sadece İsviçre’deki kişilerle değil dünyanın her yerinden eğitim almaya kişilerle iletişim sağlıyorlar. Yaz okulları tercihlerinizde çok önemli; gittiğiniz ülkenin tercihlerinin eğitim odaklı olması çok önemli.  Çok sayıda yaz okulu ile İngilizce eğitimin sağlandığı İsviçre yaz okulları 8 ile 17 yaş grubunda olan öğrencilere uygun olarak hazırlanmış yaz okulları programları bulunuyor.

 

İsviçre İngilizce Yaz Okulları Avantajları, Eğitim Seviyesi ve Özellikleri

 

İsviçre dil okulları,  İngilizce eğitimlerinin yanısıra Almanya, Fransa’dan aldığı eğitimciler sayesinde sınıf çevresinden Almanca ve Fransızca dilleri üzerinden de katkı görebilirsiniz, İsviçre dil okulları öğleden sonra aktivite ve gezilere katılmak mümkün, böylece İngilizce eğitimler aynı zamanda farklı alanlarda da öğrenciye sunularak sadece sınıf ortamında değil sosyal ortamda da İngilizce öğrenmesine katkı sağlanıyor. İngilizce ders eğitimlerinin yanısıraçeşitli aktivite programlarından oluşan İsviçre yaz okulları, öğrencilere Almanca, Fransızca veya İngilizceyi eğlenerek öğretebiliyorlar. İsviçre’de Lozan, Bern ve Cenevre gibi şehirlerde birçok yaz okulu bulunuyor, zira bu şehirler İsviçre’nin eğitim konusunda ağırlıkta olduğu şehirler. İsviçre yaz okullarının her biri bulundukları bölgeye göre farklı aktivite programları düzenlenebiliyor.. Öğrencilerin İsviçre yaz okullarına kayıt yaparken okulda sunulan aktiviteleri de göz önünde bulundurması ve İsviçre yaz okulunun seçimin bu doğrultuda yapması gerekiyor.

İsviçre Yaz Okulları Avantajları, Yaz Okulları Fiyatları ve İngilizce Ders Saatleri

Basketbol, yüzme, tenis, kampçılık gibi sportif aktivite programları ile İsviçre yaz okulları eğitimlerini sağlıyor. Sadece bu değil;  okullarında öğrenciler farklı ülkelerden öğrencilerle arkadaşlıklar kurarak sosyalleşebiliyor ve böylece Türkiye’de İngilizce iletişim açısından bir adım önde oluyorlar. Buna ek olarak İsviçre yaz okulları ile İsviçre’de yaşamın da kapsını aralayabilirsiniz çünkü avrupa ülkeleri de İsviçre’de kalacak kişilerin eğitim tecrübelerini göz önünde bulunduruyor . İsviçre yaz okullarında genel dil kursları sabahları veriliyor ve yarım gün. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinden oluşan genel kurslar haftada 15 veya 20 ders yapılıyor. Eğer yoğun İngilizce programı istiyorsanız, yoğun İngilizce programlarına dahil olabilirsiniz, böylece yaklaşık 15 dersten oluşan 30 saatlik İsviçre yaz okulları bünyesinde eğitim alabilirsiniz.

 

İsviçre yaz okullarında aktivite ve geziler rehber öğretmenler eşliğinde yapılıyor. Bazı İsviçre yaz okulları programları, bünyesine aileleri de alabiliyor ancak bu eğitimciler tarafından öğrencinin dil eğitimini etkileyebileceği dolayısıyla önerilmiyor. Öğrencilerin yaşlarına uygun spor ve aktivitelerin düzenlendiği İsviçre yaz okullarında hafta içi yarım gün hafta sonları tam gün yakın şehirlere toplu geziler düzenleniyor. Böylece çocuklarınız, gençler İsviçre’yi tanıma fırsatı bulabiliyor.

İsviçre yaz okulları fiyatları ülkenin para birimiyle fiyatlandırılıyor. Para birimleri İsviçre Frangı ve İsviçre yaz okulları fiyatları aşağı yukarı 6800 bin CHF ile fiyatlandırılarak katılımcılara sunuluyor. Hafta uzunluğu, program şekli ve içeriğe göre bu fiyat değişkenlik gösterir.

 

İsviçre yaz okulları eğitim konusunda olduğu kadar konaklama konusunda da öğrencilerinin memnuniyetine büyük önem göstermektedir. Öğrenci yurdu ve aile yanı konaklama seçeneklerinin bulunduğu İsviçre yaz okullarında kurs ücretlerine konaklama da dahildir.

İsviçre Yaz Okulları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En önemli avantajı şehir kalabalığı içerisinde yer almaması. İsviçre yaz okulları genellikle şehir içinde tutulmuyor. Böylece yaz okulları lokasyonları genellikle yeşillikler içinde sakin kampüs ortamlarında olan daha küçük kasabalarda yer alan okullarda gerçekleşiyor.  Öğrenciler genellikle Zürih veya Cenevre havaalanlarına seyehat ederek yaz okulları eğitimlerini başlatırlar. Okulların yakın olduğu havaalanına göre katılımcılar bilgilendirilir. Ardından okul görevlileri öğrencileri havaalanında karşılayarak okul kampüsüne götürürler. Dönüşte ise aynı şekilde havaalanına transferini gerçekleştiriyor. Bu konuyla ilgili gerekli detaylar yaz okulları sayfamızda detaylıca verildi.

İsviçre yaz okulları, spor aktivitelerine ve eğitim sisteminin spora dayanması dolayısıyla tercih ediliyor.  Eğitim sisteminin yanısıra öğretmenlerin, eğitmenlerinin de yaklaşımı hayatlarında ilk defa yurt dışı deneyimi yaşayacak insanlar açısından oldukça önemli. Avrupa yaz okulları ile karşılaştırıldığında ilk defa yurt dışına çıkacak kişiler tarafından daha fazla tercih ediliyor.  Okçuluk, binicilik, golf, tenis, doğa yürüyüşü, kamp gibi bir çok seçenek bulunur.  Geziler ise Cenevre Gölü bot gezisi, Lozan ve Cenevre’de alışveriş, çikolata fabrikası ziyareti, Aquapark, Via Ferrata gibi yaz okulları gezileri tercih edilir.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-24 10:51:27

2020-05-15 01:59:43